Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Arkadaşlar merhaba, belki yeri değildir emin olamadım ama, ben bisiklet için kadans ve hız sensörü araştırıyordum, tabi bunu yapabilmek için bir yol bilgisayarına ihtiyaç var anlaşılan, ama araştırma sırasında evimde atıl duran garmin saatimin (Vivoactive HR) ant+ özelliği olduğunu hatırladım, acaba bu saate uygun sensörleri temin edip garmin connect uygulaması üzerinden bu sensörleri verimli şekilde kullanabilirmiyim, bu tarz uygulama yapan var mı?
Uygun sensörleri alırsan kadans ve hiz sensörü ile uyumlu bahsettiğin saat.

• Beğen
Tepkiler: adnn
Scudo
530 cihazda climbproda eğimler biraz geriden geliyor. Yokuş için geri sayım başlıyor, ben yokuşa başlamış oluyorum çoktan.
Data recording altında, Recording interval'i smart yerine 1. sn. yapmanın bu verileri daha hızlı almak ile alakalı olabilir mi?

Ayrıca sürüş esnasında kaç ekran kullanıyorsunuz, hangi verilere öncelik veriyorsunuz? Ben 2 ekran kullanıyorum:
267269 dosyayı görüntüle 267270 dosyayı görüntüle
1 sn ye getirdiğinizde eğimleri ve anlık hızı daha tutarlı ölçüyor. Climpro da da etki edebilir smart tan 1 sn ye getirmek.
8 ekran kullanıyorum. Harita, Climpro, segmentler de dahil olmak üzere 😇

Arkadaşlar merhaba, belki yeri değildir emin olamadım ama, ben bisiklet için kadans ve hız sensörü araştırıyordum, tabi bunu yapabilmek için bir yol bilgisayarına ihtiyaç var anlaşılan, ama araştırma sırasında evimde atıl duran garmin saatimin (Vivoactive HR) ant+ özelliği olduğunu hatırladım, acaba bu saate uygun sensörleri temin edip garmin connect uygulaması üzerinden bu sensörleri verimli şekilde kullanabilirmiyim, bu tarz uygulama yapan var mı?

Kullanabilirsiniz hali hazırda ben o şekilde kullanıyorum nabız bandı ve kadans ı bağladım.

Kullanabilirsiniz hali hazırda ben o şekilde kullanıyorum nabız bandı ve kadans ı bağladım.
Kadans ve hız sensörlerini algılasa kafi benim için :) Peki hangi marka model sensörleri kullanıyorsunuz, tecrübe edip sorun yaşamadığınız için bende o sensörleri araştırmak isterim, teşekkürler..

Hiç biriyle sorun yaşamazsın piyasa da megene sensör ile kullananlarda var . Ben 2. El btwin kadans ve btwin dual nabız bandı ile kullanıyorum.

Saatleri gidona bağlayan aparatlar bile var sanırım. Onları kullanarak yol bilgisayarı gibi kullanmanız da mümkün.

Saatiniz, ANT+ hız, kadans ve nabız sensörleri ile uyumlu, ancak "garmin connect uygulaması üzerinden bu sensörleri verimli şekilde kullanmak" dediğiniz bu mu, emin değilim. Garmin connect, sürüş sırasında fazladan (nabız dışında) bir şey göstermez. Bisiklet sürerken de performans verilerini bilekteki saatten takip etmek pek verimli değil; görmek için bir elinizi gidondan, gözlerinizi de yoldan ayırmanız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: vusalazeroglu

Selam, tecrübe etmedim ama yapılabilir. Bir ara ben de bunun için Garmin saatlere bakmıştım. Hız için sensöre gerek yok, gps'ten alacaktir. Sadece kadans için sensor yeterli olacaktir.

Saatin kendi menüsünden kadansı goruntuleyebileceginizi düşünüyorum. Tabii saati gidona sabitlenizi öneririm.

Selam, tecrübe etmedim ama yapılabilir. Bir ara ben de bunun için Garmin saatlere bakmıştım. Hız için sensöre gerek yok, gps'ten alacaktir. Sadece kadans için sensor yeterli olacaktir.

Saatin kendi menüsünden kadansı goruntuleyebileceginizi düşünüyorum. Tabii saati gidona sabitlenizi öneririm.

Gidon a sabitlenmesi için nabız bandı da şart olacaktır tabi ki.

Cevaplar için teşekkürler, o zaman şöyle bir yöntem izleyeceğim, aslında tam bir set olarak yol bilgisayarı dahil bir sistem toparlayacağım, ama ilk olarak sensörleri satın alacağım, vivoactive hr ile bir deneme yapacağım tatmin etmezse yol bilgisayarına geçeceğim..
Ayrıca saatimin niye atıl olduğunu da evde kontrol edinde hatırlamış oldum, abd ye iş seyahati sırasında almıştım saati alalı yıllaaar oldu tabi, unutmuşum. Saatin kasasını kırmıştım tam da kordonu tutan yerinden, saat tam fonksiyonel elektronik olarak ama kola takmak şu aşamada mümkün değil. Acaba onarımı mümkün olabilir mi sizce?

Cevaplar için teşekkürler, o zaman şöyle bir yöntem izleyeceğim, aslında tam bir set olarak yol bilgisayarı dahil bir sistem toparlayacağım, ama ilk olarak sensörleri satın alacağım, vivoactive hr ile bir deneme yapacağım tatmin etmezse yol bilgisayarına geçeceğim..
Ayrıca saatimin niye atıl olduğunu da evde kontrol edinde hatırlamış oldum, abd ye iş seyahati sırasında almıştım saati alalı yıllaaar oldu tabi, unutmuşum. Saatin kasasını kırmıştım tam da kordonu tutan yerinden, saat tam fonksiyonel elektronik olarak ama kola takmak şu aşamada mümkün değil. Acaba onarımı mümkün olabilir mi sizce?
İyi ya, gidonda kullanırsınız işte :harika:

• Beğen
Tepkiler: adnn
Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok deyip tavsiyeleriniz doğrultusunda Şu ürünü çektim aliex den. İndirim promosyon derken iyi fiyata geldi sanki 🪓

Dosyalar

• 3C0F1A36-F47A-4C9C-B33B-0EDD62D559A8.png
    3C0F1A36-F47A-4C9C-B33B-0EDD62D559A8.png
    150,2 KB · Okunma: 60
  • Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Garmin cihazlarda egimi tek rakam degil de kusuratli olarak gormenin bir yolu var mi?

@Bıyıkov Görünüşe göre önceden varmış ama kaldırılmış: (link).

Bu tarz IQ uygulamarıyla çözülebilir ama: (link)

Yurtdışından 1030 plus getirme imkanı oluştu, TR fiyatından 1.000₺ gibi ucuza denk geliyor. Yurtdışından getirilmiş cihaz olursa servis destek garanti durumu riske giriyor, elektronik cihaz biraz da kader kısmet şans işi, sizce riske girmeye değer mi? Türkiye haritası yüklemek sıkıntı olur mu ya da sık servis ihtiyacı olan bir cihaz mıdır, Baytekin yardımcı olur mu, tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim, selamlar.

Merhaba, cihazı aldınız mı bilmiyorum ama ben iki gün önce Hollanda dan gelen bir akraba vasıtası ile getirttim.
Mevcut Garmin Connect uygulamam ile hiç uğraşmadan eşleştirerek kurulumu yaptım. Harita veya başka bir sorun olmadı. Zaten bildiğim kadarı ile 1030 Plus tüm dünya haritaları yüklü geliyor. Henüz çok detaylı inceleyemedim. Ancak dünkü kısa sürüşümde Live Segment (rota yüklememe rağmen) otomatik çalıştı.
Şimdilik her şey yolunda.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Merhaba, cihazı aldınız mı bilmiyorum ama ben iki gün önce Hollanda dan gelen bir akraba vasıtası ile getirttim.
Mevcut Garmin Connect uygulamam ile hiç uğraşmadan eşleştirerek kurulumu yaptım. Harita veya başka bir sorun olmadı. Zaten bildiğim kadarı ile 1030 Plus tüm dünya haritaları yüklü geliyor. Henüz çok detaylı inceleyemedim. Ancak dünkü kısa sürüşümde Live Segment (rota yüklememe rağmen) otomatik çalıştı.
Şimdilik her şey yolunda.
Teşekkürler cevabınız için, henüz cihazı almadım; ama merak ettiğim soruların cevabını sayenizde bulmuş oldum, güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: ŞenolKalyoncu
@Bıyıkov Görünüşe göre önceden varmış ama kaldırılmış: (link).

Bu tarz IQ uygulamarıyla çözülebilir ama: (link)
Bunu hemen denedim, küsüratlari gösteriyor ama egimi dogru olcmuyor. Bir kalibrasyonu vs var midir acaba egim olayinin?

Garmin'deki eğim ile ilgili ben de bir soru sorayım. Şu an yeni kullanmaya başladığım 1030 eğimleri çok geç gösteriyor. Eğimin en sert olduğu %13-14'lük kısımlardan geçerken eğim hala 8-9'larda görünüyor. 3-4 saniye geçtikten, eğim hafifledikten sonra 13-14 lük eğimi ekranda görebiliyorum ancak. Daha önce kullandığım wahoo'da neredeyse anlık görebiliyordum eğimleri. Garmin'de bunu düzeltmenin bir ayarı, bir yolu var mı?

Garmin'deki eğim ile ilgili ben de bir soru sorayım. Şu an yeni kullanmaya başladığım 1030 eğimleri çok geç gösteriyor. Eğimin en sert olduğu %13-14'lük kısımlardan geçerken eğim hala 8-9'larda görünüyor. 3-4 saniye geçtikten, eğim hafifledikten sonra 13-14 lük eğimi ekranda görebiliyorum ancak. Daha önce kullandığım wahoo'da neredeyse anlık görebiliyordum eğimleri. Garmin'de bunu düzeltmenin bir ayarı, bir yolu var mı?
530da da durum aynı. Sadece eğitm değil güç, nabız da 2-3 saniye geriden geliyor ama alıştım diyebilirim. Wahoo nun bu konuda daha iyi olması büyük artı.

830da da aynı:)

Geri