Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Giant Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Şişirirken bir sıkıntı yok sadece başlığı çıkarmak için çevirirken hava iniyor onu çözemedim. Vida gibi çevirmek gerekiyor başlığını çıkartırken o 3-4 saniyelik çevirme işlemi sırasında hava kaçıyor.
Anladım dostum, bu aparatı çıkarmak pompayı çıkarmaktan daha hızlı ve kolay.

• Beğen
Tepkiler: sauron
  • Beğen
Tepkiler: lrfan
Bu arada sormak isterim, bu fotoğrafı çektiğim gün sürüşe yeni başlamış 6-7 km/h hızla giderken dengemi sebepsiz yere kaybedip asfaltta sağıma doğru düştüm. Gidon sargısı biraz sıyrıldı ama yenisini almayı gerektirecek kadar sorun yok. Kadroya, orta aktarıcıya ve arka aktarıcıya baktım herhangi bir çizilme, vurulma, ezilme göremedim. Vitesleri birer birer denedim arka tarafta ya 7 yada 8. vitese geçmiyor, kalanına sorunsuz geçiyor. Düşünce sarsılmanın etkisiyle hafif kaymıştır ayarı diye düşündüm çok da bilgili değilim. Onun haricinde bir sorun yok, her zaman bakım, tamir için gittiğim bisikletçiye telefonda sordum sorun olmuş mudur hasar falan diye. Yamulmuştur onu ayarlarız dedi. Biliyorum görmeden çok yorum yapamazsınız ama hafif eğrilme dışında herhangi bir değişmesi gereken hasarlı parça bir şey olmuş olabilir mi? Sadece 1 vitese geçmemesi dışında bir sorun yoktu. Yer ile temas ettiğini sanmıyorum çizik falan hiç bir şey yok. Zaten gidon sürtmüş galiba sadece yere çok yavaş olduğum için selede de bir şey yok. Arka aktarıcı Shimano 105 5700 orta aktarıcı Tiagra 4600 vites 2*10.

IMG_20230424_230611.jpg

Bu arada sizlerin fotoğraf kalitesi düşmemiş ama benimkinin düşmüş. Nasıl sizinki gibi kalitesi düşmeden atarım?

Bu arada sormak isterim, bu fotoğrafı çektiğim gün sürüşe yeni başlamış 6-7 km/h hızla giderken dengemi sebepsiz yere kaybedip asfaltta sağıma doğru düştüm. Gidon sargısı biraz sıyrıldı ama yenisini almayı gerektirecek kadar sorun yok. Kadroya, orta aktarıcıya ve arka aktarıcıya baktım herhangi bir çizilme, vurulma, ezilme göremedim. Vitesleri birer birer denedim arka tarafta ya 7 yada 8. vitese geçmiyor, kalanına sorunsuz geçiyor. Düşünce sarsılmanın etkisiyle hafif kaymıştır ayarı diye düşündüm çok da bilgili değilim. Onun haricinde bir sorun yok, her zaman bakım, tamir için gittiğim bisikletçiye telefonda sordum sorun olmuş mudur hasar falan diye. Yamulmuştur onu ayarlarız dedi. Biliyorum görmeden çok yorum yapamazsınız ama hafif eğrilme dışında herhangi bir değişmesi gereken hasarlı parça bir şey olmuş olabilir mi? Sadece 1 vitese geçmemesi dışında bir sorun yoktu. Yer ile temas ettiğini sanmıyorum çizik falan hiç bir şey yok. Zaten gidon sürtmüş galiba sadece yere çok yavaş olduğum için selede de bir şey yok. Arka aktarıcı Shimano 105 5700 orta aktarıcı Tiagra 4600 vites 2*10.

IMG_20230424_230611.jpg

Bu arada sizlerin fotoğraf kalitesi düşmemiş ama benimkinin düşmüş. Nasıl sizinki gibi kalitesi düşmeden atarım?
Kazasız belasız güzel günlerde kullan arka aktarıcın carpma esnasında ayarı kaçmıştır sargi bezi felanda değiştirme iyice yıpranana kadar kullan ufak defek kazalar her zaman olabilir keyfini çıkar. Resimlere gelince senin resmin kalitesi düşük olabilir gözden geçir.

• Beğen
Tepkiler: lee
Kazasız belasız güzel günlerde kullan arka aktarıcın carpma esnasında ayarı kaçmıştır sargi bezi felanda değiştirme iyice yıpranana kadar kullan ufak defek kazalar her zaman olabilir keyfini çıkar. Resimlere gelince senin resmin kalitesi düşük olabilir gözden geçir.
Sağolun hocam içim rahatladı başka bir forumda da sordum orada da sorun olmaz dediler. Size de kazasız belasız iyi sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
Sağolun hocam içim rahatladı başka bir forumda da sordum orada da sorun olmaz dediler. Size de kazasız belasız iyi sürüşler.
Selamlar
Bisikleti yeni aldınız sanırım hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah
bisikletin road bike değil de tt olduğunu bilerek mi aldınız

• Beğen
Tepkiler: lee
Selamlar
Bisikleti yeni aldınız sanırım hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah
bisikletin road bike değil de tt olduğunu bilerek mi aldınız
Hocam bu konularda çok aşırı bilgili değilim ve amatörüm. Fiyat hesaplı geldi, TT gidonu yol yarış gidonu FSA Vero Compact ve 105 fren vites kolları ile değiştirterek aldım. Çok aşırı bir farkı yoktur herhalde yol bisikletiyle gidon hariç. Bisiklet 2.5 aylık falan. Biliyorsanız gidon hariç yol bisikleti ile TT bisiklet arasındaki farklar neler? Bu arada TT Triathlon oluyor herhalde, çok bilgili değilim?

Yol bisikleti ile tt (time trial) bisikletler birbirinden bir miktar farklılar
üretiliş amaçları ve açıları farklı (internetten araştırabilirsin)
ayrıca bisiklet 2.5 aylık yazmışsın. 2,5 ay önce aldım mı demek istedin anlayamadım ama bu kadro 2013-2016 arası bir model olabilir
bir araştır istersen

ayrıca bisiklet 2.5 aylık yazmışsın. 2,5 ay önce aldım mı demek istedin anlayamadım ama bu kadro 2013-2016 arası bir model olabilir
bir araştır istersen
Tahminin doğru 2014 model, Trinity Composite 2 yanılmıyorsam.

bir araştır istersen
2.5 ay önce aldım. Bisiklet 2014 model.
1682454004087.png
Link bırakamıyorum, bisiklet bu.

2.5 ay önce aldım. Bisiklet 2014 model.
303317 dosyayı görüntüle
Link bırakamıyorum, bisiklet bu.

Zamana karşı yarış kategorisine olan bu kadro geometri açısından yol bisikletleri kadar konforlu sürüşü sağlamaz diye düşünüyorum, gidonu aero barı vs olsa bir nebze düz eğimsiz yollarda keyine dicek yok bence, ama uzun tur yapayım dag bayır dolanayım diyorsanız bana göre verimli olmayacaktır, imkanınız var ise yol bisikleti geometrisine sahip bir modele geçersiniz sizin için daha iyi olacaktır. Tcr modelleri mesela buna iyi bir örnek olur, fiyat anlamında kesin bir şey söyleyemem ama aşağı yukarı yakın belki takas bile yapilabilir. Satan kisi sizi aslında uyarmalıydı ama internetten kendiniz mi sipariş verdiniz yada farklı bir amaçla mı aldınız bilmiyorum ileriye dönük tt yarışlarına katılmak için vs.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Sanırım aerobar bu fotoğraftaki gidona deniyor.
1682520681711.png
Fakat ben bu gidonda alışık olmadığım için FSA Vero Compact ile değiştirtip 105 fren, vites kolları taktırdım.
Son hali böyle oldu.
1682520811884.jpeg
TT ile yol bisikleti arasında gidon hariç başka farklılık yoktur herhalde. Şu anki gidon değişmiş haliyle yol bisikleti kategorisine girmez mi?
@yavuzkosar

303360 dosyayı görüntüle
Fakat ben bu gidonda alışık olmadığım için FSA Vero Compact ile değiştirtip 105 fren, vites kolları taktırdım.
Son hali böyle oldu.
303362 dosyayı görüntüle
TT ile yol bisikleti arasında gidon hariç başka farklılık yoktur herhalde. Şu anki gidon değişmiş haliyle yol bisikleti kategorisine girmez mi?
@yavuzkosar

Girmez.

Gönlüm tek kelime cevap vermeye elvermedi. Yol bisikleti kategorisi geniş bir kategori ve sizin yapacağınız sürüşlere göre kullanmanız gereken bisikletler farklı. Bu bisikletin borularının uzunluğu ve birbiriyle yaptığı açılar, Time Trial ya da Triathlon yarışlarında kullanılmak için tasarlanmış. Bu tarz bir amacınız yoksa aldığınız bisiklet amacınıza uygun değil demektir.

Tabii ki bisikleti kullanmaya devam edebilirsiniz, belki çok memnun kalırsınız ve işinizi görür, orasını zaman gösterir ancak Endurance açılara sahip bir bisiklete kıyasla alışmanız çok daha uzun zaman alır ve konforu çok daha az olur. Çünkü bu bisiklet konfor için değil, üzerindeki yarışan sporcu en az enerji harcayarak en hızlı gitsin diye yapılmış bir bisiklet.

Benim zaten herhangi bir yarış amacım yok, keyfi sürüş için aldım. Bu haliyle direkt yol bisikleti türüyle üretilmiş bisikletlere göre ne avantajlarım, dezavantajlarım var. Dediğim gibi TT ile yol bisikletleri arasında gidon hariç başka ne farklılıklar var?

303360 dosyayı görüntüle
Son hali böyle oldu.
303362 dosyayı görüntüle
@yavuzkosar
Geometrik farklılıklar söz konusu
Yol bisikletiyle Triathlon bisikleti arasındaki farklar

Benim zaten herhangi bir yarış amacım yok, keyfi sürüş için aldım. Bu haliyle direkt yol bisikleti türüyle üretilmiş bisikletlere göre ne avantajlarım, dezavantajlarım var. Dediğim gibi TT ile yol bisikletleri arasında gidon hariç başka ne farklılıklar var?

Mesajımı güncelledim.

Geri