Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Giro d'Italia 2015

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi
Doping merkezleri yüzlerce sporcuyu test eden merkezler o yüzden sonuçların açıklanması vakit alabiliyor. MEsela Türkiyede ki sonuçlar Yunanistan'a gittiği için geç çıkıyor, Taurasi olayından sonra ne yazıkki Ankarada ki merkez kapatılmıştı.

Scudo
@Arslanturk

Ayni vucut armstrong'ta da vardi ama doping yapiyordu. O is vucuda degil kafaya bakar.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/18/4b9a308e29b67e517aea04a90f915d02.jpg

yok ya bu spora yatırım yapılmaz,neresinden tutsan elinde kalıyor

Tiralongo (1'12" önde)

Aru - Contador - Porte (bir arada)

Efsane bi finis olabilir..

(Yaris tamamen paramparca durumda ve pembe el değiştirebilir)

Tiralongo aldi..

Astana UCI'den intikam aliyor resmen..

Aru da comolokko yapmak uzere..

Aru 1 ya da 2 saniye daha yaklasti Contador'a..

1 saniye verdiler Aru'ya. Artik fark +3 saniye..

Yarisi izliyorum hic oyle seyler yok. Dedim ben farkli bir sey mi izliyorum. Sonradan anladim pazar gununden bahsettigini..

Edit : eyvah eyvah. Son 3km porte mekanik sikinti yasadi geride kaldi. Skydan 4 kisi porteyi peletona tasimaya calisiyor. Cok zor cok.

Çok heyecanlı gidiyor. Kaçış grubu sürekli kaçtı, bakalım bitirebilecekler mi?

Cannondale atak yaptı kaçış grubundan....

Süper finiş oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Özgür R
Şu etabı kaçış grubuna verdiler ya helal olsun pelotona :mad:

• Beğen
Tepkiler: Özgür R
Aynen nasil yakalayamadilar ya. Porte cok zaman kaybetti. Porte icin kotu bir gun.

Kaza,mekanik problem vs hepsinin bu yarışın parçası olduğunu düşünürsek yapacak birşey yok.:( Böyle dümdüz bir etapta pelotonun üstelikte zayıf isimlerden oluşan bir kaçışa etabı vermesi ise baya ilginç oldu..

Porte için büyük hayalkırıklığı oldu, artık işi mucizelere kaldı bence.

Bugün Porte'un zaman kaybetmesi bence turun heycanının üçte birini götürdü. Ben Porte'un zamana karşıda fark yaratıp ondan sonra Contador ve Arunun ataklarını izleriz diye düşünüyordum. Porte'un zamana karşıda farkı kapatsa bile tırmanışlarda bir atak yapabileceğini sanmıyorum. Artık yarış Contador ve Aru arasında olur bugünki gibi ekstra bir durum olmazsa.

@Osman Yener Yalnız Porte, zayıf gözükmedi tırmanışlarda sadece risk alıp atak yapmaması onun güçsüz olduğunu göstermez. Artık o da atak yapmak zorunda; daha zevkli bir Giro izleyebiliriz. Porte, zaman kaybetmeden TT'ye gidip 2 dakika da fark yapsa SKY ile ölümüne savunma yapıp yarışı sıkıcı da yapabilirlerdi :)

60km'lik benzer bir zamana karşı etabına baktım, 2009 Giro'nun 12. etabı.

Birinci 1:34:29'da bitirmiş, Denis Menchov.
Wiggins 1:59 arkasından 7. olmuş.
Lance 2:26, Froome 5:36 geride bitirmiş. Kötü bir zamana karşıcı Mark Cavendish ise 13 dakika geride kalmış.

Bu da demek oluyor ki GC iddialıları arasında 2-3 dakikaya yakın farklar görebiliriz.
Ben, Porte seven biri olarak, Sky'ın zamana karşıdan sonra pembe mayoyu alıp bir daha bırakmayacağını düşünüyorum.

@Korel Tuncan

mucize etap sonlarındaki bonuslar.. hala kapana bilir fark
porte sadece avantajını yitirdi tt onun için artık fark kapama olucak fark açma değil

@Ahmet Onur Çakmak
@Ahmet Onur Çakmak

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2012/7/10/1341948002336/Bradley-Wiggins-in-his-ho-008.jpg

@Hasan Saylık

ankarada tekrar açıldı lab. wada lisansida aldı ama devlet ne kadar el atar ne kadar temiz çıkar sporcular bilemeyiz

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak
Geri