Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Giro d'Italia 2015

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi
İlk tepkiler gelmeye başlamış. Neden suluklarını paylaşabiliyorlar ama jantlarını paylaşamıyorlar demiş biri.

Protesto olarak Aru, yarın yarış başında Contador ile jant takası yapsın diyenler var. :ssrtcbya:

http://i.imgur.com/ZZzjxCe.png

Scudo
Bu cezanın nedeni ne ki bu durumda? Mekanik arıza dediler yayın esnasında, Orica yardım etti bu da tamam; o iki sporcu niye 2dk aldı o halde?

Bu cezanın nedeni ne ki bu durumda? Mekanik arıza dediler yayın esnasında, Orica yardım etti bu da tamam; o iki sporcu niye 2dk aldı o halde? Yani takımlar arası jant değişimi yasak diye bir olay mı var? Daha önce izlediklerimde böyle birşey hatırlayamadım. İlginç.

@Bertan T. Kural açık. Başka bir takımdan sporcuya yardım edemezsiniz takım olarak Adamlar kural kitabına koymasalar tamam ama koyulmuş ve uyulması gerek her ne gerekçeyle olursa olsun

Porte çok üzüldüm. Adamın hedefleri vardı zamana karşıda. Ve bu sene ben onu giro da formda görmüştüm. 2 Dakika çok ya :(

2 dakika çok fazla ama kural gereği verilebilecek en düşük ceza da bu Screenshot_2015-05-19-22-02-13.png

Wiggins garmin kökenli bir sporcu biliyorsunuz ki. Kimsenin doping kullanip kullanmadigini bilemeyiz ama garmin kokenli sporcular daha bir temiz gibidir. Garmin takimi ilk kuruldugundan beri kendi icerisinde dahi yariscilarinin kan degerlerini takim doktorlarina inceleten, sporcunun adi dahi gecse o sporcuyu takimdan uzaklastiran bir yapiya sahip. Hic bir bisikletci temiz olmayabilir ama garmin gibi doping icin kemiklesmis kurallari bulunan takimlar biraz daha temiz gibi geliyor.

Gerçekten çok ilginç, yarış içinde birçok yardımlaşma yapılıyor; ama kural da açıkmış dediğiniz gibi. Teşekkürler.

@Bertan T. ''aide materielle irreguliere'' diyor yani malzeme yardımı. Su yiyecek vs. alıp veriyorlar bunlar yiyecek, mekanik vs. malzeme yardımı yasak.

Bu arada çok fazla bilgi kirliliği var; cezayı UCİ mı verdi yoksa Giro jürisi mi? Benim anladığım, Giro jürisi verdi, UCİ'ın olayla alakası yok. Yani tamamen organizasyonun aldığı bir karar ve kural yoruma çok açık; istersen su verene, yiyecek verene veya Armstrong'un Pantani'ye verdiği Mont Vontuex galibiyetine, Contador'un Trilongo'ya verdiği Etna zaferine de yardım ediliyor deyip ceza verebilirler. Giro bunu tamamen Aru'ya avantaj sağlamak için yaptığını düşünüyorum şahsen. Çok çirkin olaylar :(

Aslında bu noktada dikkat edilmesi gereken sporcunun kendi takımından yardım alması normalse bu da affedilebilmeli. Ancak ortada dönen olayda şöyle birşeye dikkat ediyorlar; Porte fazladan bir domestikle çalışmış oluyor. Bu diğer takımlar tarafından eleştirilebilir, daha ilerisi yarışlarda suistimal edilebilir ve rekabet yara alabilir. Zaten her kazanana şüphe ile bakıldığından böyle bir olaya mahal vermek istemiyorlardır. Bunlar benim düşüncelerim tabi. Istememekle birlikte anlayabiliyorum.

Farzedelim ki Contador Giro sonunda Porte un gerisinde kaldı 3-5 saniye ile. Derse ki kural yazılı olduğu halde Porte a ceza vermediniz benim hakkım yendi. O zaman ne olacak. Kurallar kanunlar herkese aynı olmalı. Bilmemkime müsamaha gösterelim vs. olmaz. Yazılı ne ise herkes o kurala göre oynayacak oyununu yoksa işin içinden çıkılmaz

@taner07

Zaten o david millar olayindan sonra 2008'de kendilerine sporun en ust seviyesinde doping yapmadan yarisilabilir'i gostermek amaci ile takim direktörü vaughters tarafindan getirilmis garmin'in siki doping politikasi :) ama sonuc olarak iyi birseye vesile olmus.

• Beğen
Tepkiler: taner07
@Ahmet Onur Çakmak

olayın garminle alakası yok team sky politası var kurulduğundan bu yana bisikletçilere özel imzalar attırıyorlar dopingle ilgili..
ve dopinge karışan kim olursa olsun transfer etmiyorlar bir ara doktorun birini aldılar ve hemen sözleşmesini bozdular doping olayları çıkıncaç

bugünkü etap yağmur altında koşuluyor..
rai websitesinden seyrediyorum , italyanca bilmiyorum.
İmola pistini gösterdiler. İmoladan mı geçecekler yakınından mı geçiyorlar ?

Geri