Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Giro d'Italia 2015

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi
Contador'a saygı duymak lazım. Ben giro ve tour dublesi yapmasını isterim gönülden. Aru bayağı yorgun göründü. Son 1 km yokuşta 8 sn. bir fark yedi. Umarım önümüzdeki hafta toplanır da tırmanışlarda seyir zevki yüksek etaplar izleriz.

• Beğen
Tepkiler: taner07 ve Gün A.
Scudo
Sky'ın ilk onda bir sporcusu var, bunu neye bağlıyorsunuz? Geçen sene ile beraber iki senedir sürekli bir düşüşte gibi takım sanki.

yahu bu contador hiç etap kazanamadan mı bitirecek bu işi

Bence haftaya bir etap ta olsa alır kendini iyi hissederse. Vuelta'da geçen sene almıştı kırmızı mayo üstündeyken yanlış hatırlamıyorsam.

@Bertan T.

Aslında haksızlık etmek istemem ama SKY takımı Giro'ya TDF'ye verdikleri kadar önem vermiyorlar, 2014'te de bu durum böyleydi.

Porte genel klasmanda iddialı durumda, en azından ceza yiyene kadar öyleydi, buraya şampiyon adayı olarak geldi.

Ama tırmanışlarda önünde çekecek bir domestiği bile yoktu, hatta paşa torunu gibi hiç çalışmadan Aru'nun, Contador'un arkasına takıldı diye dalga geçtiler.

Buna karşın Aru'yu son 10 km'de sprint treni gibi üç - dört kişinin çektiği etaplar oldu ilk haftada, bu domestiklerden etap galibiyeti alanlar oldu, ilk onda 3 tane Astana'lı, 2 tane Tinkoff'lu var. Hatta Aru yarın turu bıraksa, Mikel Landa Contador'dan sonra en büyük kürsü adayı. Gayet iyi hazırlanmışlar, turu ciddiye almışlar.

Contador ve Tinkoff'u zaten söylemeye gerek bile yok.

Ha TDF'yi ciddiye alıyorlar ama Froome yine önüne bakmaktan düşer de abandone olursa geçmiş olsun. :)

Sky için TDF>Giro diyorsunuz bu tamam burada hemfikiriz fakat ben bu kısmı biraz daha marka değeri olarak düşünüyorum, 2014 TDF'de de Sky performansı eskilere nazaran düşüktü. Bu anlamda Giro için farklı bir çalışma yapabilirlerdi.

11206461_675625652539410_8336759019973785277_o.jpg 11127717_10152984060424492_1237618172629906336_n.jpg

Aru'nun yüz ifadesi çok fena :) kartepede %18lik kısmı çıkınca ben vallaha :p

contador geçen sene aru için; onu gençlik dönemlerimdeki kendime benzetiyorum, çok agresif birisi demişti.
hakikaten aru çok yorgun olsa bile kolay kolay pes etmiyor, yüzünde hep bir hırs mevcut. eminim burada olmasa bile, büyük bir tur kazanacak.

@Bertan T. Sky'ın zaten öyle bir sistemi var ki genel klasmanda adamları olmadıkları zaman etap almaları çok zor; normalde etap alabilecek adamlar bile o sistem içinde kendi ruhlarını kaybedip Sky'ın kara trenine bir vagon oluyor, böyle olunca da bireysel performansları düşüyor, bunun yerine lideri taşımak ön planda oluyor. Sky ilk kurulduğu seneden bu yana hiç değişmedi, hep aynı ama liderleri değişti, Wiggo TDF'yi aldı, Froome aldı ve lider oldu ve kesinlikle tek derdi TDF, onda da geçen sene düşünce Sky'ın sezonu bomboş geçti. Sky da baktı böyle olmayacak, güçlü süper domestikleri Porte'u haklı olarak Giro'ya götürelim de şanımız yürüsün dedi ama takım o kadar yorgun ki arkadaşlarına lastik bile veremediler, 3 dakika kaybetmesine yol açtılar. Gerçi haklarını yemeyeyim bahar klasiklerinde bu sene Geraint Thomas tek başına da olsa yürüdü gitti, şansı yaver gitseydi 3 tane yarış kazanabilirdi :D

@Fırat Y. Genel klasman sporcularının etap almadan yarış kazandığı çok olmuştur abi bu normal bir şey :) Hatta yarışı kızıştırmamak için özellikle lider sporcu ve takım kaçış grubunun yarışı almasına izin verir ki yarış biraz daha sakin geçsin. Ama Contador'u takip edenler bilir, o yerinde duramaz sürekli atak yapar, kazanamasa da ilk ateşi o yakar. Contador şuanda 4 büyük (Froome, Nibali, Quintana, Contador) turcu arasında izlemesi en zevkli adam olduğu kesin. Geçen sene Vuelta'yı nasıl patlattığı hepimizin aklında ve 2 tane de etap aldı, Valverde ve Rodriguez korkup tekerlek takip etmese çok daha fazla etap alırdı :)

contador kurt bir sporcu. 21 etap sürecek turda asla erken atak yapmaz .
GC birinciliği korusun ona yeter.
zaten kim gidiyor ona bakıyor.aru, porte uran falan değilse karşılık vermiyor.ama onlarsa arkalarına yapışıyor.

bence rakipleri bitirecek morallerini bozacak atakları 16 veya 18. dağ etaplarında yapacaktır.
Kazanmak için sabırlı olmak gerektiğini biliyor.

@Ali Demir
Bu muhteşem bir resim olmuş

• Beğen
Tepkiler: taner07
@Bertan T. Bence diyebiliriz ama sonuçta o takımı bilerek bu amaçlar dahilinde kurdular, ne istiyorlarsa aldılar buradan bakınca da diyemeyiz :) Gerçi SKY son dönemde klasiklerde de etkili olabilmek adına bir çaba harcıyor eğer oradan ekmek yiyebilirlerse sadece TDF ile yetinmeye devam edebilirler, tabi Froome'un en az podyum yapacağını varsayarsak :)

@taner07 Ben bu durumu biraz futboldaki inci gibi dizilmiş barajlara benzetiyorum. 3 oyuncu toplamı 100m€ ama birliktelik sıfır. Sky bana biraz öyle geliyor, konumlaması falan hep o yönde. Bir de Froome'un sürekli saatine bakıp biyonik/mekanikmiş gibi takılması da bir antipati oluşturduğunu söyleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Gün A.
@Bertan T. aynen bende katılıyorum Froome' un bir robot gibi olduğundan acayip antipati topladığına. Kafasını eğmesi yok mu deli ediyor beni :) Froome izlerken bir Contador'u izlerken aldığım zevki almıyorum ben şahsen.

Giro şu ana kadar beklenildiği kadar varyeteli geçmiyor. Sıkıcı desem ayıp olur mu bilmem...
Geçen seneki Stelvio etabının tadı damağımda. Her şey, iki büyük turda da iddialı olduğunu açıklayan Contador'un amacına uygun biçimde durgun gidiyor.
GK gavorileri beklemede. Porte'un vaziyeti malum. Cumartesi zamana karşıda aradaki farkı azaltabilirse ne ala.
Yoksa geriye Aru ve Contador kalıyor. Statüko, bir ihtimal Pazar günü pedallanacak dağlık etapta bozulabilir.
Umarım önümüzdeki hafta çekişmeli olur.
Bu kadar az GK favorisi olması Giro açısından pek hayırlı değil.

• Beğen
Tepkiler: x-rayted
sporcuların burunlarına taktıkları bantlar ne işe yarıyor

breathe right tarzı bişey diye düşünüyorum. Daha rahat nefes almak için sanırım. yanlışta olabilir :)

O gün doping mevzusuna girmişken bu Froome'un tarzına da değinecektim ama uzatmak istemedim. Şimdi yeri gelmişken söyleyeyim de içimde kalmasın; Froome dağlık etaplarda sürekli değerlerini kontrol ederek kendini ayarlayarak ve gücünü düzenleyerek çıkıyor değil mi? Peki Froome, bunu değerlerini normal düzeylerde çıkacak şekilde olmasına dikkat ederek şüphe yaratmamak için bunu yapıyor olamaz mı, bir de böyle düşün(Büyük Hilmi sesiyle :) ). Doping hakkında kanıt olmadığı zamanlarda insanların ilk olarak baktıkları şey sporcuların kaç dakikada tırmandığı ve kaç watt güç uygulayıp çıktığı değil mi? Ama ben tarzını sevmiyorum desem yalan olur, tırmanışa en sonda girerek büyük heyecan yaratıp sonra yavaş yavaş öne gelip atak yapması beni heyecanlandırıyor :) ( Çılgın Froome, bisiklet severleri eğlendiriyor :( )

Giro bence gayet güzel geçiyor, hergün olaylar olaylar :) Normalde büyük turların dağlardan önceki etapları hep böyledir, gerçi Vuelta çok sert ara etaplar koyuyor :D Bence Contador'un Giro'ya gelmesi İtalyanlar için büyük nimet zira Giro, büyük turlar arasında biraz şöhret kaybediyor gibiydi :(

Geri