Gravel bisiklet sayfası

Fegikaya

Üye
Tepki
84
İsim
Fergan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba sevgili forumdaşlar! Nerede sorsam bilemedim buraya sormak geldi aklıma. Benim Carraro Gravel G0 model bir bisikletim var ve satmak istiyorum, ikinci el olarak pek örnek fiyat bulamadım internette o yüzden size danışmak istedim. Pek kullanma fırsatım olmadı toplasam 100 kilometre bile sürmemişimdir, garantisi de devam ediyor haliyle yeni sayılabilecek bir bisiklet. Ne gibi bir fiyat beklemem uygun olur? Cevap verebilen olursa çok sevinirim, teşekkürler şimdiden, iyi forumlar!

Scudo

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba sevgili forumdaşlar! Nerede sorsam bilemedim buraya sormak geldi aklıma. Benim Carraro Gravel G0 model bir bisikletim var ve satmak istiyorum, ikinci el olarak pek örnek fiyat bulamadım internette o yüzden size danışmak istedim. Pek kullanma fırsatım olmadı toplasam 100 kilometre bile sürmemişimdir, garantisi de devam ediyor haliyle yeni sayılabilecek bir bisiklet. Ne gibi bir fiyat beklemem uygun olur? Cevap verebilen olursa çok sevinirim, teşekkürler şimdiden, iyi forumlar!
Bana göre 4500-4900 aralığı. PaZarlık payınıda üzerine eklersiniz.

Son düzenleme:

vurakh

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
HV
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fazla bilgi sahibi olmayınca bisiklet seçmekte çok zor oluyor. Bu başlığın neredeyse yarısını okudum. Belirlediğim modellerin hep bazı olumsuz yönlerini gördüm seçimde zorlaştı doğal olarak o sebepten size sormak istedim. Salcano gr001 grx1x11 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz.

(link)

Geometrisi nasıl mesela gravel için uygun bir geometri mi?
180boy 85iç bacak ile 54 kadro uygun mudur

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.642
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Salcano gr001 grx1x11 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz.
Geometrisi nasıl mesela gravel için uygun bir geometri mi?
180boy 85iç bacak ile 54 kadro uygun mudur
Salcano sağolsun kadro geometrisi tablolarını soğuk savaş dönemi nükleer silah projesi titizliği ile sakladığı için bisiklet hakkında sizden pek de fazla şey bilemiyoruz.

Ancak 1x11 sistemi olması gerektiği gibi GRX600 kollar ile konfigüre edip fiyatını daha makul tutması başarılı. Ayrıca gravel/cyclocross disiplinine uygun RS171 jantları, 40mm Continental Terra Trail lastikleri ve sokma mil sistemi de artı puanları. Renk ve desen tasarımı bildiğimiz Salcano işte.

Kadroyu yakından gören biri hayrına birkaç foto ekleyip üzerine metreyle ölçerse esas önemli olan şeyler hakkında fikir sahibi olabiliriz.

vurakh

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
HV
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano sağolsun kadro geometrisi tablolarını soğuk savaş dönemi nükleer silah projesi titizliği ile sakladığı için bisiklet hakkında sizden pek de fazla şey bilemiyoruz.

Ancak 1x11 sistemi olması gerektiği gibi GRX600 kollar ile konfigüre edip fiyatını daha makul tutması başarılı. Ayrıca gravel/cyclocross disiplinine uygun RS171 jantları, 40mm Continental Terra Trail lastikleri ve sokma mil sistemi de artı puanları. Renk ve desen tasarımı bildiğimiz Salcano işte.

Kadroyu yakından gören biri hayrına birkaç foto ekleyip üzerine metreyle ölçerse esas önemli olan şeyler hakkında fikir sahibi olabiliriz.
Salcanoya mesaj ve mail attım geometri tablosu istedim dönüş olursa burada paylaşıcam.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canyon Gravel konusunda bir adım daha atarak Grail modeli ile MTB arasını yeni bir modelle doldurmuş. Grizl ismini verdiği modelde daha sert araziye uygun bir gravel model çıkarmış. Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Di2 lu elektronik sistemler vs çok mu fazla ileri seviye bilemedim arazi için ama 8-9 kg bandında 50mm ye kadar lastik imkanı tanıyan bir gravel çok etkileyici gerçekten.

(link)

Son düzenleme:
Tepki
238
İsim
Murat KILIÇÇÖTE
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Diğer
Canyon Gravel konusunda bir adım daha atarak Grail modeli ile MTB arasını yeni bir modelle doldurmuş. Grizl ismini verdiği modelde daha sert araziye uygun bir gravel model çıkarmış. Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Di2 lu elektronik sistemler vs çok mu fazla ileri seviye bilemedim arazi için ama 8-9 kg bandında 50mm ye kadar lastik imkanı tanıyan bir gravel çok etkileyici gerçekten.

(link)
@Bıyıkov tanıtım filmi yeter. Çok başarılı bir film çekmişler.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün gayet keyifliydi ama feribotta bisiklet devrildi ve vites kolunun üstündeki kapak kırıldı. Bu kapağı nasıl bulurum. Nette bakındım ama GRX'e göre bulamadım.
IMG_20210513_181915.jpgIMG_20210513_181908.jpgIMG_20210513_195056.png

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.642
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bugün gayet keyifliydi ama feribotta bisiklet devrildi ve vites kolunun üstündeki kapak kırıldı. Bu kapağı nasıl bulurum. Nette bakındım ama GRX'e göre bulamadım.
Geçmiş olsun. Ek'teki Shimano teknik dökümanına göre kırılan sağ kol isimliğinin parça kodu : Y0F398020. Kısa bir google aramasında aslında bu parçanın 105 R7000 serisi koldaki parça ile birebir aynı olduğu görülüyor.

House of Bike'da var gibi görünüyor. (link)

Dosyalar

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Ek'teki Shimano teknik dökümanına göre kırılan sağ kol isimliğinin parça kodu : Y0F398020. Kısa bir google aramasında aslında bu parçanın 105 R7000 serisi koldaki parça ile birebir aynı olduğu görülüyor.

Valla pes! Nasıl aradın, buldun ufacık parçayı. Sadettin Z. İle Kayıp Aranıyor!

Son düzenleme:

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Teşekkür ederim. Ben sağ kol görseli koymuşum ama kırılan sol kapak. O da HB 'de tükenmiş,başka yerde arayacağım artık

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.264
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

(link)
Bu modeli bende dün gece geçmiş zaman TCR birincisi olan James Hayden ile gördüm gayet güzel tasarım olmuş .Her zaman aklımda olan gravel ama daha geniş lastiklere imkan tanıyan bir tasarım. Ayrıca bisikletin renk tasarımı ve diğer bileşenler ile güzel olmuş. Ayrıca bisiklet üzerindeki her vida bağlantı noktasının üzerinde veya yanında kırmızı renk ile kaç mm vida kullanıldığı ve torkları yazıyor, hoş ve ince bir detay olmuş. Bana göre gravel bisikletlere 1x'li sistemler daha çok yakışıyor ve son ilk defa bir gravel bisiklette Campagnolo grup set görüyorum üstelik 1x13 olarak. Tabi ki fiyatta ona göre (link)

canyon-grizl-review_40.jpg
canyon-grizl-review_10.jpg

Dosyalar

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.642
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@MakRo

Campagnolo sürpriz bir hamle ile Ekar grupseti geçen sene Kasım ayında tanıttığında sadece Specialized Diverge Ltd modeli ile beraber geliyordu.
images (1).jpeg
Specialized-Diverge-Carbon-Ltd-2-4d4cb00.jpg
Specialized-Diverge-Carbon-Ltd-3-be7576c.jpg

Sonrasında 3T, Pinarello, Ridley ve Willier de gravel modellerini Ekar donanım seçeneği ile piyasaya sürdü. Şimdi de Canyon aynı yolu izleyip Grizl modelini çıkardı.

Campagnolo 1x çekiş sistemlerinin en büyük handikapı olan dişliler arasındaki sayısal boşlukların büyüklüğü ve maksimum hız konularına 10T min. dişli ve 13'lü sistem ile yenilikçi bir yaklaşım getirdi. Ancak elektronik grupsetlerin giderek daha ulaşılabilir olduğu bir zamanda mekanik bir sete bu paraları ödemek ne kadar makul tartışılır.

Yakın zamanda paylaştığım Classified firmasının ürettiği Powershift göbekten vites sistemi bana göre çok daha büyük potansiyel taşıyor.

images (2).jpeg

Tepki
24
Arayan mevlasını da bulur, sol kol isimlik plakasını da.
Benimde tiagra 4600 sağ ve sol isim plakası yok. Erdoğnlr bisiklette bulabildim sadece 2 tanesi 160 TL. Benimkisine de böyle ucuz farklı bir model plakası uyabilir mi ? Mesajınızı görünce sormak istedim.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
aktarıcı cyberpunk oyunlarından çıkmış gibi güzel duruyor :) aslında firmalar bu tarz temalarla konsept veya boyama (steampunk) ile benzeterek değişik tasarımlar çıkarsa hiç fena olmaz. biz yine ulaşamayız ama en azından bakarız, şöyle bi iç çekeriz güzelmiş diyerekten :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.642
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Benimde tiagra 4600 sağ ve sol isim plakası yok. Erdoğnlr bisiklette bulabildim sadece 2 tanesi 160 TL. Benimkisine de böyle ucuz farklı bir model plakası uyabilir mi ? Mesajınızı görünce sormak istedim.
Eski model komponentlerin parçaları giderek daha nadir bulunduğu için yenilere kıyasla genellikle daha pahalı olur. Aradığınız parçaların yurtdışı fiyatı 1 adet için yaklaşık 12 pound. Yani Erdoğanlar'dan aldığınız fiyat aslında gayet uygun.

• Beğen
Tepkiler: MakRo