Gravel bisiklet sayfası

Tepki
24
Eski model komponentlerin parçaları giderek daha nadir bulunduğu için yenilere kıyasla genellikle daha pahalı olur. Aradığınız parçaların yurtdışı fiyatı 1 adet için yaklaşık 12 pound. Yani Erdoğanlar'dan aldığınız fiyat aslında gayet uygun.
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Şansımı denemek istedim ;) daha da artmadan almak lazım o zaman.

Scudo

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo

Campagnolo sürpriz bir hamle ile Ekar grupseti geçen sene Kasım ayında tanıttığında sadece Specialized Diverge Ltd modeli ile beraber geliyordu.
263895 dosyayı görüntüle
263893 dosyayı görüntüle
263894 dosyayı görüntüle

Sonrasında 3T, Pinarello, Ridley ve Willier de gravel modellerini Ekar donanım seçeneği ile piyasaya sürdü. Şimdi de Canyon aynı yolu izleyip Grizl modelini çıkardı.

Campagnolo 1x çekiş sistemlerinin en büyük handikapı olan dişliler arasındaki sayısal boşlukların büyüklüğü ve maksimum hız konularına 10T min. dişli ve 13'lü sistem ile yenilikçi bir yaklaşım getirdi. Ancak elektronik grupsetlerin giderek daha ulaşılabilir olduğu bir zamanda mekanik bir sete bu paraları ödemek ne kadar makul tartışılır.

Yakın zamanda paylaştığım Classified firmasının ürettiği Powershift göbekten vites sistemi bana göre çok daha büyük potansiyel taşıyor.

263897 dosyayı görüntüle
@trainspotting35 Çetin tam bizlik bu. Hem kırmızı, hem her yola gelir. Daha ne olsun başkan.

Mert Ali

Daimi Üye
Tepki
174
İsim
Mert ali
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Bu gün bisiklet bineyim hem dizim bi kendine gelsin dedim ama 30 derece havanin bisiklet binmeye engel oldugunu düşunmedim. 10 km gitgel boyunca önümde fön makinesi ile gittim 😁 az daha hipertermiden bayılacaktım asfalt sanki izgara gibiydi soğuk suyun altında anca soğudum. Sürüş için saat önerisi olan var mı acaba bu böyle olmıycak yoksa

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.815
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu gün bisiklet bineyim hem dizim bi kendine gelsin dedim ama 30 derece havanin bisiklet binmeye engel oldugunu düşunmedim. 10 km gitgel boyunca önümde fön makinesi ile gittim 😁 az daha hipertermiden bayılacaktım asfalt sanki izgara gibiydi soğuk suyun altında anca soğudum. Sürüş için saat önerisi olan var mı acaba bu böyle olmıycak yoksa
Bu ayda sabah güneş doğumuyla 10 arası 4-5saat iyi tabi. Sabahları serin oluyor soğuktan da korunmak lazım. Öğle sonu rüzgar durumuna göre 5 ten sonra çıkılabilir.
Bölgeden bölgeye değişiyor tabi. :harika:

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burayı okudukça yol bisikletimi bırakıp gravel e geçesim geliyor bu nedir arkadaş :)

Şimdilik ekonomik durum sebebiyle yol bisikletiyle devam ama sanırım ilerde imkanım olursa ben de gravel tayfasına katılacağım gibi gözüküyor :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bende köye geldım gravelımız gelmesede sportıve ı getırdım yarın uzum baglarına gıderım ordanda belkı diğer koylere ugrarım. Hatta belkı mantarda toplarım bı poset alacagım yanıma

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Bisan All Trail ve Carraro G2'lerin ne zaman geleceği hakkında fikri olan varmı?

Tepki
9
İsim
Hakan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisan All Trail ve Carraro G2'lerin ne zaman geleceği hakkında fikri olan varmı?
Carraro ve Ankabike Instagram hesabına yazdım Haziran bilgisi verildi. İzmir de bir bisikletci yeni renk G2 satıyor tek adet 54 kadro 8.900 gibi bir fiyata.

• Beğen
Tepkiler: Akbulut

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Teşekkür ederim G2 58 kadro bakıyorum, All Trail en fazla 56 var ama olur diyenler var onunda İstanbul'da satan göremedim..

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu gravel lerin normal şehir bisikletinden geometri haricinde bir farkı var mı? Çünkü incelediğim kadarıyla donanım ve ağırlık olarak aynı özelliklere sahipler(süspansiyon maşa hariç) yanılıyor muyum?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bu gravel lerin normal şehir bisikletinden geometri haricinde bir farkı var mı? Çünkü incelediğim kadarıyla donanım ve ağırlık olarak aynı özelliklere sahipler(süspansiyon maşa hariç) yanılıyor muyum?
Bugun ikinci acısımda konuyu tekrar düşündümde ; zaten bı bısıklette baska ne kadar farklılık olabilir kı :D gıdonları zaten görüyorsunuzdur mesajınızda yok ama

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cyclocross ve gravel ı birbirine vurduran, gravel ı cyclocross a karşı havada karada batakta çatakta daha üst olduğunu öne süren yorumlar dizilmiş.. Bu da yol ya da uzun yol performansı dereceleri göz önünde bulundurularak yapılmış.. Belki de ikisi arasındaki en etkili belki de tek etkili sebep olarak bunu öne süreriz.. Haklılık var ama, o halde yol/yarış bisikletiyle graveli da ben mukayese edeyim de, gravel in ne kadar ezik, beceriksiz, amaçsız, tranier, idman bisikleti olduğunu anlatayım paragraf paragraf yol bisikletine karşı..bir kere manevra kabiliyeti yol bisikletinden düşük, cyclocross tan zaten katmer katmer düşük, yarışa girsen gitmez.. Aklıma geldi, tur bisikletleri kadar eşya taşıyamaz ama kısa turlara 3-5 parça şey götürmek için kullanılabilir.. Her bisiklet türünden az az ortaya karışık, hepsi olmaya çalışıp da hiçbirşey olamayan bir bisiklet çıkıyor karşımıza.. Yani böyle mi bakmak lazım? Her bisiklet ihtiyaç ve amaca göre alınır, binilir, yükseltilir.. Gravel ile ne kadar doğalsa bisiklet yarışına katılmak, cyclocross ile girmek de doğal.. Bursa da eker park önünden başlayan Uludağ tırmanış yarışına 12/13kg lık mtb ile gireni de gördüm ve bu adam 300 sporcudan ilk 20 de bitirdi.. Yani cyclocross ile girse belki ilk 5 te bitirirdi.. Bence asla iki bisiklet de yol yarış olamaz ancak kesinlikle yol yarış antrenmanı için cyclocross çok iyi bir örnek olur..

• Hahaha
Tepkiler: Xalil8

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her satırı ayrı yanlış olduğu için düzeltmekle uğraşmak yerine gülüp geçmeye karar verdim. :)
Kime yazdınız bunu? Etiket almaya mı korktunuz? Yoksa burasının bilgi paylaşım yeri olduğunu unutarak millete gülüp eğlenmeye mi konu başlıklarına neler yazılmış diye geziyorsunuz 😃

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.642
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Kime yazdınız bunu? Etiket almaya mı korktunuz? Yoksa burasının bilgi paylaşım yeri olduğunu unutarak millete gülüp eğlenmeye mi konu başlıklarına neler yazılmış diye geziyorsunuz 😃
Derdiniz nedir bilmiyorum ama baştan sona bilgisizlik, hata ve yersiz ithamlarla dolu fanboy tadındaki mesajınızı alıntılama zahmetine bile girmedim. Polemiğinizi de başkasıyla yapmanızı rica ediyorum.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Derdiniz nedir bilmiyorum ama baştan sona bilgisizlik, hata ve yersiz ithamlarla dolu fanboy tadındaki mesajınızı alıntılama zahmetine bile girmedim. Polemiğinizi de başkasıyla yapmanızı rica ediyorum.
Benim kimseyle polimiğim falan yok, asıl sizin var belli ki.. Hala ukala ve kendini bu mevzuların literatür ve mekanik ordinaryusu sanma triplerinizle kesinlikle o dediğiniz şeye siz çok daha fazla yakışıyorsunuz.. Buna emin olun.. Eğer yazdığımı ciddiye alıp okusaydınız zaten anlar(mıy)dınız(?).. Ben her iki türün de gayet amaçları olduğundan üretilmiş birer yol bisikleti türevi olduğunu dile getirmek istedim.. Başından sonuna kadar işi tekniğe, hesaba, kitaba batırıp batırıp çıkaracaksak zaten farklar sayfalarca tartışılır.. Benim dikkat çekmek istediğim nokta buydu.. Ara geçişte kalmış bu iki tür de iyi ya da kötü yanları var.. Siz ve sizin gibi kendini beğenmiş insanların söyledikleri ile gravel fetişi haline gelmesin diye fikrimi dile getirdim..

Acedia

Aktif Üye
Tepki
795
İsim
Habib
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim kimseyle polimiğim falan yok, asıl sizin var belli ki.. Hala ukala ve kendini bu mevzuların literatür ve mekanik ordinaryusu sanma triplerinizle kesinlikle o dediğiniz şeye siz çok daha fazla yakışıyorsunuz.. Buna emin olun.. Eğer yazdığımı ciddiye alıp okusaydınız zaten anlar(mıy)dınız(?).. Ben her iki türün de gayet amaçları olduğundan üretilmiş birer yol bisikleti türevi olduğunu dile getirmek istedim.. Başından sonuna kadar işi tekniğe, hesaba, kitaba batırıp batırıp çıkaracaksak zaten farklar sayfalarca tartışılır.. Benim dikkat çekmek istediğim nokta buydu.. Ara geçişte kalmış bu iki tür de iyi ya da kötü yanları var.. Siz ve sizin gibi kendini beğenmiş insanların söyledikleri ile gravel fetişi haline gelmesin diye fikrimi dile getirdim..
Gravelda sizi bu kadar rahatsız eden ne oldu? Bu kadar sinir ve fanatizm sağlığa da zararlı.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren