Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hangi fitness bisikletini kullanıyorsunuz?

Hangisi var sizde?

• Toplam katılım
    456
Speeder gidon ayarina gore yaklasik 60-45 derece arasinda bir kullanim sunuyor

Flat bar yatik suruse cok uygun degil ama anladigim kadariyla. Speeder kullaniyorum ben de. Spacer'lari cikartarak surmeye basladim fakat sirt agrisi yasamaya basladim sebebi olarak bundan supheleniyorum. Kondisyonum arttikca drop bar olsa da hoodlara uzanarak surebilsem diye daha cok dusunmeye basladim bu arada.

Scudo
@Holidey speederların yatışa uygun olması lazım, daha rahat sürüş için "crossway urban" isminde bir seri çıkardılar, speeder ise oldukça sportif

daha fazla yatmak istiyorsanız gidon boynundan spacer azaltıp alçaltmanızı ve boynu çıkarıp ters takmanızı öneriyorum böylece açısı daha istediğinize yakın olacaktır

Merida Speeder yük bindirmeye uygun mu yoksa riskli mi? 120 kiloyum ve bisiklete eşya ekleyeceğim tavsiye etmez misiniz?

Fitness bisikleti olarak
1) Trek FX serisi
2) Specialized Sirrus serisi
3) Giant Fastroad
Hangisini önerirsiniz

Fitness bisikleti olarak
1) Trek FX serisi
3) Giant Fastroad
Hangisini önerirsiniz
Hepsi hemen hemen aynı birbirine çok yakın modeller. Hepsi iyi bisiklet.

Meridadaki bullhorn gidonları acaba flatbar vites fren grubuna uydurabilir miyim ?

Fitness bisikleti olarak
1) Trek FX serisi
3) Giant Fastroad
Hangisini önerirsiniz
Ben bir Giant hayranı olarak Fastroadı daha estetik buluyorum. Onun haricinde hepsi kullanım olarak benzer amaca hizmet ediyorlar

• Beğen
Tepkiler: akdo76
Arkadaşlar bu bisiklet
İlk sahibinden
2014te almış
3600₺ ye alınır mı?
6 yıl kullanmış
(link)

8400TL verip bugün Giant fastroad sl 2 alsam
3 5 sene sonra 5000 6000'e satabilir miyim?

Araştırma karar aşamasında sona geldim İnşaallah bu iki bisikletten birini alacağım. İkisi arasında çok kaldım. Temizlik olarak aynı bisikletler Sirrus 2016 olmasına rağmen az kullanılmış, Escape de öyle.
Specialized bi tık daha sempatik bir marka geliyor öyle bir izlenimi var bende nedense.
Marka kalitesi olarak Giant ile aynı denebilirse, kadro kalitesinde Specialized'in bi tık daha kaliteli olması konusu değilse zannettiğim gibi...
Escape'e yönelebilirim...
Velhasıl git-gellerdeyim...
Tecrübeli yorumlara ihtiyacım var ;)
Fiyatını göze almayın... Hangisini alayım?????? :/

(link)
➡(link)

(link)
➡(link)

Araştırma karar aşamasında sona geldim İnşaallah bu iki bisikletten birini alacağım. İkisi arasında çok kaldım. Temizlik olarak aynı bisikletler Sirrus 2016 olmasına rağmen az kullanılmış, Escape de öyle.
Specialized bi tık daha sempatik bir marka geliyor öyle bir izlenimi var bende nedense.
Marka kalitesi olarak Giant ile aynı denebilirse, kadro kalitesinde Specialized'in bi tık daha kaliteli olması konusu değilse zannettiğim gibi...
Escape'e yönelebilirim...
Velhasıl git-gellerdeyim...
Tecrübeli yorumlara ihtiyacım var ;)
Fiyatını göze almayın... Hangisini alayım?????? :/

(link)
➡(link)

(link)
➡(link)
2 bisiklet hakkında da bir bilgim yok fakat ilanlardaki bisikletlerin kadro boyları farklı birisi 56 diğeri 50 kadro sırf bütçenize uyuyor diye yanlış seçim yapmayın. Specialized konusunda belki @HakanAydn abi yardımcı olabilir bir kaç aydır kendisi kullanıyor.

O zaman 50 kadro bisikleti unutun.Diğer konulardan gördüğüm kadarı ile 54 -56 size daha uygun olacaktır. Yine forumdaki konulardan kadro boyunu tercihi hakkında bilgi edinin.

Son düzenleme:
2 bisiklet hakkında da bir bilgim yok fakat ilanlardaki bisikletlerin kadro boyları farklı birisi 56 diğeri 50 kadro sırf bütçenize uyuyor diye yanlış seçim yapmayın. Specialized konusunda belki @HakanAydn abi yardımcı olabilir bir kaç aydır kendisi kullanıyor.

Boy 1.80

Arkadaşlar selam,

Bayide Bisan 9100 Fitness modelini inceledim. Başlangıç olarak almak istiyorum. Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

@snorkelkazim
Hangi kadro boyunu incelediniz. Boyunuz ve size uygun olan kadro boyu hakkında bilgi verebilir misiniz?

@snorkelkazim
Hangi kadro boyunu incelediniz. Boyunuz ve size uygun olan kadro boyu hakkında bilgi verebilir misiniz?
50 kadrosu mevcuttu, kendim 175 boyundayım. İlk bisikletim olacak, şehir ve yol arası kalmış bir bisiklet sanırım bu bilgim malesef cok yok. Genel olarak şehir kullanımım olacak ama arada 100km yakın geziler yapacagım. Full yarış olaraksa rx9300 mevcuttu. Yönlendirmelere açığım.

@snorkelkazim
Bulabilirseniz TRX8600 veya 8400 kullanım alanınıza daha uygun gibi. Ben bisiklet gelmezse yerine alternatif olarak düşünmüştüm RX9100. 50 kadro uygunmuydu size.

@Heraklia

50 kadro boydan uygundu ancak sele ile gidon arası kalan uzunluk belki bir tik kısa diyebilirim. Tabi tecrübesizligimden de bilemiyorum bu kısmı ama satıcı arkadaş uygun oldugundan bahsetti.

Tamamen şehire dönüp carraro 327 almak gibi de bir fikrim var. Acaba cok farklı kulvarlara mı bakıyorum böyle yaparak?

@snorkelkazim
RX9100'ün üstündeki lastikler çok ince. Ulaşım amaçlı şehir içinde pek konforlu olmayabilir. Dediğim gibi trekking tarzı bisikletler kullanım alanınıza daha uygun bence. Ben TRX 8600 sipariş ettim. 2 aydır bekliyorum. Hala gelmedi bisiklet. Bisiklet gelmezse diye alternatif olarak düşünüyorum 9100 ü. Para iadesi yerine ellerinde olan bir bisikleti alırım diye düşünüyorum.

@Heraklia
Anladım, lastik konusunda bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Evey piyasada bisiklet kalmamış durumda almak için kötü bir zaman oldu. Umarım sipariş ettiginiz modeli alabilirsiniz. Ben de satıcıları arayıp deneyebilecegim bir yer bulayım önerilerinizi.

Herkese selamlar;

Fitness bisikleti alamayı düşünüyorum. Aşağıdaki ürünü bilen kullanan var mıdır? Zift uygulamasına bağlanmak mümkün mü bu tip aletlerle? Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

(link)

Geri