Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Igpsport Bsc100s - 200 kullanıcıları kulübü

Arkadaşlar merhaba. İGPSPORT BSC 100S kullanıyorum. Magene marka cadans sensörü ve gedoid marka nabız ölçer aldım. Bunları cihaza nasıl tanıtıyoruz. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bunları cihaz üzerinden mi yoksa uygulama üzerinden mi tanıtacağız? Uygulamadan cadansı gördü ama nabız ölçeri gormedi. Cihaz üzerinden bu işlem yapılıyormu? İlginize şimdiden teşekkürler.

Cihazın sensörleri bulması için veri sağlıyor olmaları gerekiyor. Bir süre hareketsiz kaldıklarında kapanıyorlar, yoksa pilleri çok hızlı biter. Kadans ve hız sensörlerini hareketlendirin, nabız sensörünü takın. Hala görmüyorsa pillerine bakın. Koruma filmi yoksa satıcıda beklerken pili tükenmiş olabilir.

Scudo
Uzun bir süredir Cateye Micro Wireless kullanıyordum. Kadans düşünce zaten Lefty de montaj zorluğu yaşadığım için yeni cihaz arayışına girdim ama aklımda sorular var.

--IGPSport BSC 100S için tüm detayları içeren bir youtube kaynağı var mı?
--11:11 indiriminde Cihaz ( belki uzatma parçası )+ Copspo kadans ve hız sensörü (Gps e rağmen gerek var mı bilemiyorum) + ve silikon kılıf almayı düşünüyorum ancak 45 tl lik kılıf adrese gönderilmiyor. Önerisi olan var mı?
--Bunun yerine ikinci el BSC200 almak daha mı avantajlı?

yeni cihaz arayışına girdim ama aklımda sorular var.
ikisi de bende vardı, bsc100s de temel birkaç özellik var ve başka herhangi bir özellik yok. vasat da olsa rota takibi var bsc200 de, birkaç süslü oyuncak daha var. ben ikisini de sattım çünkü igpsport cihazları sıkıcı buluyorum.

ikisi arasından tartışmasız bsc200, en azından sürüş verilerini daha sonra da cihazdan inceleyebiliyorsunuz. bu arada bsc100s in bazı sensörlerle uyumluluk sorunu olduğunu biliyorum.

kocaman parmaklarınız yoksa ve strava vs kullanmıyorsanız coospo bc 200 çok daha iyi bir seçenek. cihazın değil de uygulamanın yazılımı biraz sıkıntılı, o yüzden strava ile ilgili sorunlar görülebiliyor.

benim yaşadığım bir sorun da elimden geçen bütün igpsport cihazların yükseklik bilgisini yanlış vermesi idi. bilmiyorum, bsc200 içerisinde süslü şeyler olan bir cihaz. benzer fiyat bandındaki cihazlardan farklı olarak bildirim çubuğu gibi bir bölüm var ve parlaklık gibi şeyler çok daha kolay ayarlanabiliyor.

Awacs7n @ sizin daha önce yaşadığınız sorunları okuduğum için Copspo kadans ve hız sensörünü listeme almıştım. Bunları kullanıp uyumda sıkıntı yaşamayan arkadaşların yorumları beni etkiledi. Rota takibi de çok önemli değil benim için. Zaten strava yı açıp kaydediyordum ama tur bitince cepten yükleyip değerlere bakıyordum. Anlık hız ve bazı değerler tıpkı strava gibi önemli benim için. F/P de BSC 100 bir adım önde ama yarın akşama kadar BSC200 uygun fiyata düşmezse belki alabilirim. Neredeyse huawi gt3 pro akıllı saat alacaktım ama sadece bisiklet için almak mantıklı gelmedi o sebeple Igsport bakıyorum.

Awacs7n @ sizin daha önce yaşadığınız sorunları okuduğum için copspo kadans ve hız sensörünü listeme almıştım.
ihtiyaçlarınıza göre seçmek çok daha mantıklı, isterseniz coospo bc 200 ü bir değerlendirin. standart igpsport bsc 200 den daha ucuz ve kullanımı çok kolay bir cihaz.

kişisel tavsiyem bsc100s yerine coospo bc 200 daha iyi bir tercih olabilir, çoğu zaman indirimde oluyor ve fiyatı bsc100s den biraz daha fazla. kullanım kolaylığı ve özellik olarak çok daha iyi. forumda da kullanıcısı bayağı fazla, tabi yine de siz bilirsiniz. özellikle bc 200 çoğu orta seviye cihazın özelliklerini taşıyor, uzun süre yetebilecek bir cihaz. akıllı saatler ucuz değil, tabi yine tercih meselesi.

• Beğen
Tepkiler: Bülent Gökmen
çoğu zaman indirimde oluyor ve fiyatı bsc100s den biraz daha fazla.

Malesef benim bulduğum linklerde 1500 den ucuz değil. Daha sensörler de eklenmemiş hali üstelik. Neredeyse 3 kata varan fiyat farkı bakalım bu akşam kapanacak mı? Teşekkürler yorum için.

400 e yakın da vergiyi de ateşledik, bekliyoruz bakalım. Ürünün sıfırdan kurulum videosunu da bulamadım ama önceki versiyonu ile büyük oranda aynıdır diye düşünüyorum.

Dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    55,1 KB · Okunma: 48
BSC100 ve sensör cihazını takmaya yarayan germeli lastiğin kopma olasılığı nedir? Daha öncen benzer şekilde o lastiğin kopması sonucu sensörüm kaybolmuştu. Yerine takılabilecek bir ürün var mı?

BSC100 ve sensör cihazını takmaya yarayan germeli lastiğin kopma olasılığı nedir? Daha öncen benzer şekilde o lastiğin kopması sonucu sensörüm kaybolmuştu. Yerine takılabilecek bir ürün var mı?

Bu tarz ürünler var ama plastik cırt kelepçe ile sabitlerseniz kesin çözüm olur.
Screenshot_20231219-223904.png

Merhaba, bsc100s için nabız, hız ve kadans sensörleri alacağım, fiyat performans açısından önereceğiniz marka model var mıdır ?

Merhaba, bsc100s için nabız, hız ve kadans sensörleri alacağım, fiyat performans açısından önereceğiniz marka model var mıdır ?
(link) ürünleri kullanıyorum ve memnunum. Fiyat olarak daha uygununu bulmak imkansız gibi.

• Beğen
Tepkiler: baris52
ben extra elektrik bandı kullanıyorum.

saatin kendisinden oldukça memnunum ama sensörlerden yana yüzüm gülmedi maalesef. aldığım geoid (link)nün kadans sensörünü çok teknik bir inişte muhtemelen bisikletle yuvarlanırken kaybettim. Hız sensörünü kadansa çevirip elektrik bandıyla beraber taktım. Bir süre sonra pili bitti diye kenara koydum. (link)nü de teknik etaplarda üst vücudum çok hareket edip kayıyor diye kullanmaz olduğumdan kenara attım.

Birkaç gün önce pil alıp kadans sensörüne taktım ancak ne ışık yandı, ne saatte ne telefonda görünür hale geldi. Bir darbe ya da su almadığından da eminim. Bari nabız sensörünün pilini değiştireyim dedim o da aynı biçim. Durduk yere binlik oldum anlayacağınız.

Uzun dönem tecrübelerimi paylaşacak olursam saatin kendisinden yana memnunum. Kadansınızı ve nabzınızı görüp kendinizi ona göre ayarlamak sadece hobi olarak süren biri için bile faydalı. Ayrıca tırmanırken görmediğim nabızları teknik inişte görüyor olmak çok şaşırttı :D

1705273653851.png
Doğru düzgün bütçeyi de çok sarsmayacak sensör önerisi olan var mı? Hız ölçmeyi saatin kendisi dağda taşta dahi güzelce yapıyor. Sadece kadans ve nabız sensörü düşünüyorum. Nabız bandının göğüste olmasını rahatsız edici buldum. Ekstrem mtb ile uğraştığım için yerinde durması için de çok fazla sıkmak gerekiyor. O bile kurtarmayabiliyor. Bilekten ölçsem sapma oranı çok olur mu? Direkt sensör yerine uygun fiyatlı bir akıllı saat de düşünebilirim belki.

saatin kendisinden oldukça memnunum ama sensörlerden yana yüzüm gülmedi maalesef. aldığım geoid (link)nün kadans sensörünü çok teknik bir inişte muhtemelen bisikletle yuvarlanırken kaybettim. Hız sensörünü kadansa çevirip elektrik bandıyla beraber taktım. Bir süre sonra pili bitti diye kenara koydum. (link)nü de teknik etaplarda üst vücudum çok hareket edip kayıyor diye kullanmaz olduğumdan kenara attım.

Birkaç gün önce pil alıp kadans sensörüne taktım ancak ne ışık yandı, ne saatte ne telefonda görünür hale geldi. Bir darbe ya da su almadığından da eminim. Bari nabız sensörünün pilini değiştireyim dedim o da aynı biçim. Durduk yere binlik oldum anlayacağınız.

Uzun dönem tecrübelerimi paylaşacak olursam saatin kendisinden yana memnunum. Kadansınızı ve nabzınızı görüp kendinizi ona göre ayarlamak sadece hobi olarak süren biri için bile faydalı. Ayrıca tırmanırken görmediğim nabızları teknik inişte görüyor olmak çok şaşırttı :D

313718 dosyayı görüntüle
Doğru düzgün bütçeyi de çok sarsmayacak sensör önerisi olan var mı? Hız ölçmeyi saatin kendisi dağda taşta dahi güzelce yapıyor. Sadece kadans ve nabız sensörü düşünüyorum. Nabız bandının göğüste olmasını rahatsız edici buldum. Ekstrem mtb ile uğraştığım için yerinde durması için de çok fazla sıkmak gerekiyor. O bile kurtarmayabiliyor. Bilekten ölçsem sapma oranı çok olur mu? Direkt sensör yerine uygun fiyatlı bir akıllı saat de düşünebilirim belki.
BSC100S'i sipariş verirken yanında cycplus sensörlerden de sipariş vermiştim. Şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. Link: (link)

saatin kendisinden oldukça memnunum ama sensörlerden yana yüzüm gülmedi maalesef. aldığım geoid (link)nün kadans sensörünü
Ben de cycplus marka sensör aldım ve çok memnunum. İkili olarak satılıyordu ve aliexpressteki en ucuz modeldi alırken.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
2022 den beri XOSS marka kadans sensörünü kullanıyorum garmin edge ile, garmin satın almadan önce de telefon da bulunan wahoo uygulamasına bağlayıp kullanıyordum bu sensörü. Beni şuana kadar üzmedi ve yanlış bir ölçüm yapmadı. Zamanında amazon üzerinden satın almıştım 250-300 tl civarında kargo, gümrük vergisi her şey dahil di. Şimdi baktım da benim kullandığım modelin üretimi kalkmış yerini yeni modeller almış. Tek kötü yanı aynakola elektrik bandı ile yapıştırmak zorunda kalmam, içinden çıkan elastik bantlar hep koptu gitti. Nabız bandı olarak ise garmin dual hrm kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
Merhabalar, Cycplus M1 ve Igpsport Bsc100s arasında kaldım. İkisi de aliexpresste indirimde ve neredeyse aynı fiyat. Aralarındaki fark olarak gözüme bsc100s in otomatik kayda başlaması çarpıyor. Başka bir fark veya kullanım kolaylığı bilen var mı? Mesela güncelleme desteği gibi detaylar..? Teşekkür ederim

Merhabalar, bu igpsport bsc100s modeli arabalarda olduğu gibi toplam km tutuyor mu? Mesela aldım 3-5 sene bisiklet sürdüm, kaç km sürmüş olduğumu görebiliyor muyum?

Bir de güvenilir bi ali express linki bekliyorum.
Teşekkürler...

Merhabalar, bu igpsport bsc100s modeli arabalarda olduğu gibi toplam km tutuyor mu? Mesela aldım 3-5 sene bisiklet sürdüm, kaç km sürmüş olduğumu görebiliyor muyum?

Teşekkürler...

Tutuyor diye hatırlıyorum. Tutmuyor olsa bile sürüşleri düzenli olarak uygulaması ile senkron ederseniz uygulamada tüm sürüşleriniz daimi olarak kalır.

• Beğen
Tepkiler: kutlug1907

Teşekkürler...
Forumdaki ben dahil çoğu kişinin aldığı satıcının linki: (link)

Geri