Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İkinci el ilanların onaylanmaması

Konu ile ilgili bölümün moderatörlerine özel mesaj atarak,fiyatın güncellenmesini isteyebilirsiniz.;)

Scudo
@Süleyman Uzunköprü

evet 2.el bölümü gerçekten de eski canlılığından bi hayli uzak :rolleyes:
Mevcut uygulama ile başlığa -fiyat güncellendi-,-satıldı- ibaresi eklenebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: tolga1976
İkinci eli tamamen bitirdiler. Elimde kullanmadığım ikinci el bir sürü parça var. İlan bile vermek istemiyorum. Böylece ne ben elimden parçayı çıkarabiliyorum ne de ihtiyacı olanlar bu malzemelere ulaşabiliyor. Böylece sıfır malzeme ihtiyacı doğuyor gibi geldi bana.
Şimdi dencek ki, burası paylaşım forumu sen ikinci el malzeme mi satmaya geldin. Bu kadar mesajım var, onların yanında ikinci el ilanlarımın sayısı parmakla sayılacak kadar azdır.
Bence bu güncelleme olayının yasaklanması biz kullanıcılara göre yanlış bir uygulama. Bir şeyler daha yazacaktım ama şimdilik kalsıni gerekirse yazarım.

İkinci el bisiklet yedek parça satışını artık başka sitelerden yapıyorum malesef..

Güncellendi.

Özel mesaj için mesaj sayınız yetmiyor ise mail atınız.

Artık forumda ikinci el alım satımı çok zorlaştırldı. Site el değiştirir değiştirmez nedense ikinci elde bu sistem getirildi. Mesela fiyat değiştirmek isterseniz moderatöre haber vereceksiniz, o değiştirecek. Örnek olarak ilanı vereli 15 gün oldu ise artık o ilandaki indirimden veya değişklikten alıcıların haberdar olması neredeyse imkansız, çünkü ilan üst sıralara ilerlemiyor. Ben bundan çok şikayetçiyim.

• Beğen
Tepkiler: KMCPro
bende bu kilitli konusundan çok şikayetçiyim dağ bisikleti yedek parça kısmındaki bütün ilanlarda sürekli kilitli moderatörlerden birisine mail attım cevap veren falan olmadı kurallara uyumsuzluk falnda yapmadık ama anlamadım gitti kimsede bir açıklama yapmıyor cevap bekliyoruz lütfen

Ben 2.el ilan yasaklandı demiştim ama, bir tane moderatör eksi puan verdi sadece güldüm :D:D:D Tekrar verebilirsiniz Moderatör :D:D

Forumdaki 2.El bölümü iyi dizayn edilmiş fakat içerik ve uygulama olarak malesef yetersiz kalmıştır.:(
Bu hali ile işlevsel bir sistem değildir, kişilerin öz verisiyle yürüyen bir oluşum olduğundan aksaklıkları anlamak mümkün fakat kullanılışlılık anlamında konuyu mutlaka yeniden ele almak gereklidir.:rolleyes:

2 el bölümünü paralı yapmak bir çözüm olabilir mi ne dersiniz? Amacı 2 el bölümünde satış yapmak olanlara aylık ya da yıllık üyelik bedelleri belirenmesi bir çözüm olabilir gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: serkkan
İkinci el bölüm bu uygulama ile tamamen ölmüştür. Parçalar elimizde kalmakta, veya ihtiyacımız olan parçlara ulaşmakta güçlük çekmekteyiz. Mesela 4 ay önce verilen bir ilandaki bir parçaya ulaşırsak ihtiyacımızı karşılayabaileceğiz ama yüzlerce ilan içinden ihtiyacımıza ulaşmak gerçekten bir ızdısap oldu.

Burada satışı yapılan 2.el ürünler sayesinden mağazalardan sıfır mal alma olayı %60 azaldıgından böyle bir karara varıldı bence sonucta Delta bisiklet 2. satmıyor ve dolayısıyle satış düşüklüğü başlıyor o nedenle burdaki 2. eli kaldırıp cok buyuk bir tepkı gormektense bu sekılde kısıtlama ıle cozum bulmuslardır....

bence bu hali daha iyi. ilan sahibi iletişim bilgisi koyar alıcı direkt iletişim kurar. önceden bi ilan verilirdi altına onlarca gereksiz mesaj.

Bize uygun olsada olmasada işimize gelsede gelmesede Bisiklet Forum Ailesi ne teşekkür etmeliyiz ...Burda hiç birşey yapmayan bisiklet sever biraz araştırsa bisikletler hakkında bütün bilgilere sahip olabilir her konu hakkında kategori düzenlenmiş bizler buna sadece işimizin görülmesi çıkarı ile bakmamalıyız...

@Kadir KAMACI

Ben bu sitede 2. el ürüne zor ulaşıyorum diye, forum sahibi siteden alışveriş yapcakasam internet ne güne duruyor. Araştırırım bir ürün en uygun fiyata hangi sitede ise ve en çok taksit imkanı hangisinde ise oradan alırım. Önemli olan peşin fiyatına taksit imkanı sağlamaktır, yoksa ikinci eli bu hale getirerek müşteri cezbedilmez.

Konuyu anlamadınız burda kastım sıfırı olan bir bisikleti yada parçasını %40 yada %50 daha ucuza alabilme imkanının olması nedeni ile dükkanların iş oranı düştüğünü kast ediyorum bu bir ihtimal tabiki ...Artı 2.el katrgorisinde ilanların tüm sorularını genelde özel yolla değil genel yolla gönderi yapılmasıda bir nedendir vbulletin kolay temizlenmiyor hemen hemen her ay temizlik ister burası bu çözüm ile yarı yarıya rahatlamıştır diye düşünüyorum..

Mademki bu sitede alisveris kilitlendi, alisveris yapacak kisilerde baska siteleri arastirmali bana gore. Bu Delta'mi olur, Yesil'mi ? Beyaz mi? herkesin kendi tercihi....

Geri