Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    688
Herkese merhabalar.

Köpek sorununu nasıl çözüyorsunuz arkadaşlar? Normalde köpeklerin yuvalandığı sokakları tespit edince bir daha o sokaktan geçmez yolumu değiştiririm ama, işyeri lokasyonu sabit olduğu için yol da sabit. Kaldı ki son zamanlarda normal gezilerimde köpekten uzak farklı yollar tercih etsem de, illa ki bir yerde yine yakalanıyorum köpeklere. Çok arttı nüfusları.

Yüksek frekansta ses veren köpek kovucu diye tabir edilen cihazlar var. Bunları kullanan var mıdır? İşe yarıyor mu gerçekten? Başka neler yapıyorsunuz?
Köpeği fark ettiğimde, bisikletin üzerinde bir insan olduğunu fark ettirmeye çalışıyorum. "Gel oğlum, kızım" gibi yaklaştıkça seslenerek sakin kalmasını sağlamaya çalışıyorum. Çoğu zaman işe yarıyor ve hırçın yada saldırgan bir köpekse duruyor yada yavaşlayıp geçiyorum. Kaçmaya çalışırsam daha fazla kovalayıp, havlıyorlar.

Scudo
Cihazların bazen işe yaramıyor, çünkü köpekler sağır olabiliyor.
Bazen de hayvanı daha agresifleştiriyormuş.
Ben kendi yaptığımı söyleyeyim,
Bazen hızlanıp kaçıyorum, daha yüksek sesle bağırıyorum, hayvan bir geri duruyor.
Bazen durup iniyorum, sevecen sesler çıkarınca normal bir insan olduğumu anlayıp dönüp gidiyor.
Bazen üzerine sürüp korkuttuğum da oldu.
Ama şu var ısırmak niyetiyle gelen köpek, öyle havlayıp gürültü yaparak değil, kenarda bekleyip doğrudan saldırıyor. Bundan kaçmak zor bir ihtimal. Çünkü rampa olmayacak, arada yeterli mesafe olacak da siz de sprint yapıp, hayvan vazgeçip dönüp gidene kadar en az 35-40 km/h hızı sürdürmeniz gerekecek.
Bunun dışında havlayarak gelen köpek genelde ısırmak değil bölgesini korumak niyetinde oluyor.

Bende bu köpek durumdan dolayı işe gidip gelmede sorun yaşıyorum . Dolunay çıktı bunlar bi değişti . Arabaların önünü kesiyorlar. Bi kere de bana saldırdılar. Hızlanıp paçayı yırttım ama tırstım sonuçta . Tek bi noktada var. Belediyeye şikayet edicem. Çünkü sabaha kadar arabaların önünü kesiyorlar. Korna sesleri duyuluyor evden .

Cihazların bazen işe yaramıyor, çünkü köpekler sağır olabiliyor.
Bazen de hayvanı daha agresifleştiriyormuş.
Ben kendi yaptığımı söyleyeyim,
Bazen hızlanıp kaçıyorum, daha yüksek sesle bağırıyorum, hayvan bir geri duruyor.
Bazen durup iniyorum, sevecen sesler çıkarınca normal bir insan olduğumu anlayıp dönüp gidiyor.
Bazen üzerine sürüp korkuttuğum da oldu.
Ama şu var ısırmak niyetiyle gelen köpek, öyle havlayıp gürültü yaparak değil, kenarda bekleyip doğrudan saldırıyor. Bundan kaçmak zor bir ihtimal. Çünkü rampa olmayacak, arada yeterli mesafe olacak da siz de sprint yapıp, hayvan vazgeçip dönüp gidene kadar en az 35-40 km/h hızı sürdürmeniz gerekecek.
Bunun dışında havlayarak gelen köpek genelde ısırmak değil bölgesini korumak niyetinde oluyor.

İnanın bu söylediklerinizin hepsini yapıyorum yoksa ısırılmamak işten değil:) Hakikaten büyük sıkıntı olmaya başladı bu durum. Pandemiden önce 2 sene boyunca kışlar hariç işe bisikletle gidip geldim, hiç sıkıntı yaşamadım. Ama pandemiden sonra ne olduysa köpekler çete olmuş.

Geçen ana caddede ilerlerken ara sokaktan beni görüp üzerime koşmaya başladılar. Bir an panikleyip gidonu kırıp onlardan uzaklaşacak şekilde hızlandım ve kurtuldum. Ama eğer arkamda bir araba olsaydı muhtemelen şu an hastanedeydim, ezilip ölmüştüm belki de. Tek sıkıntı ısırılmak da değil. Bir de kaza yapma ihtimali doğuruyorlar.

Mantar tabancası almayı planlıyorum. Daha ekonomik olacak sanırım.

Son düzenleme:
Bu hafta 5/5 köpeciklerden normalde de korkuyorum radar gibiyim fark ettiğim anda yolu değiştiriyorum ama mecbur kalırsam derin derin nefes alıp sakin kalmaya çalışıyorum :)

Köpek sorununu ben de kendimi farkettirerek çözdüm gibi şimdilik.. Konuşma işe yarıyor evet , ben ise öksürüyorum , hayvan anlıyor insan olduğumu :)

Temmuzdaki tatil hariç Mayıstan itibaren pek firem yok. Mayıstaki fireleri de hastane işleri için verdim. 5/5 pek az yaptım. Bu hafta da sadece pazartesi sabah yağan yağmur engel oldu. Yarın da işe gelip telafi edeceğim :)

1660308892128.png

Bu hafta 4/4... Herkese hayırlı hafta sonları.

(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan
Ben de işe bisikletle gidiyorum.dazer köpek kovucu eğitimli ve sağır köpekler haricinde işe yarıyor.tokası var.kemerde taşınabilir.oldukca hafif.işe yaraması için kullanma talimatına dikkat etmek lazım.1.5- 2 metreden cihazı hayvanın üzerine doğrulamak suretiyle 1-2 saniye basılı tutup bıraktığınızda sonuç alıyorsunuz.ancak bunun harici kullanımları mesafe acı vs işe yaramıyor.bu ürün abd menşeli olduğu için pahali.diger uygun fiyatlı ürünlerin yorumlarına bakmak lazım.

Arkadaşlar bugün işe gelirken yolda ''yeterince deneyim kazanamamış'' bir sürücü tarafından öldürülüyordum neredeyse. Yolun en sağından giderken ''yeterince deneyim kazanamamış'' sürücümüz kornaya da basarak petrole ani dönüş yaptı kendimi sağa doğru atmasam aracın altında kalacaktım. o sinirle ''yeterince deneyim kazanamamış'' sürücünün aracının peşinden petrol istasyonuna girdim, en azından hatasını farketsin istedim. ancak araçta kendi cinsinden 3 tane daha vardı ve buranın ortadoğu olduğu aklıma geldi. hepsi birden iftira atsa içinden çıkamam durumun, hemcinsim olsa belki iletişim kurup konuşabilirdim. 5 saniyelik bakışma sonrasında sürüp uzaklaştım. siz siz olun ''yeterince deneyim kazanamamış'' sürücülerden kendinizi koruyun, sakin kalın ve uzaklaşın. Trafikte hepimize bol şans.

Arkadaşlar bugün işe gelirken yolda ''yeterince deneyim kazanamamış'' bir sürücü tarafından öldürülüyordum neredeyse. Yolun en sağından giderken ''yeterince deneyim kazanamamış'' sürücümüz kornaya da basarak petrole ani dönüş yaptı kendimi sağa doğru atmasam aracın altında kalacaktım. o sinirle ''yeterince deneyim kazanamamış'' sürücünün aracının peşinden petrol istasyonuna girdim, en azından hatasını farketsin istedim. ancak araçta kendi cinsinden 3 tane daha vardı ve buranın ortadoğu olduğu aklıma geldi. hepsi birden iftira atsa içinden çıkamam durumun, hemcinsim olsa belki iletişim kurup konuşabilirdim. 5 saniyelik bakışma sonrasında sürüp uzaklaştım. siz siz olun ''yeterince deneyim kazanamamış'' sürücülerden kendinizi koruyun, sakin kalın ve uzaklaşın. Trafikte hepimize bol şans.

Hocam yaklaşık 2 yıdır ara ara işe bisikletle gidiyorum. Bu süreçte yaşadığım tehlikeyi bu amaç dışında sürdüğüm yaklaşık 60 bin km(10 yıl) boyunca neredeyse hiç yaşamadım. Şehir içinde bisiklet kullanmak ölümle dans etmek gibi neredeyse. Hiç keyif vermiyor. Mümkün olduğunca kaldırımdan sürüyorum minimum tehlike için.

Son düzenleme:
Trafik yoğunken daha da zorlaşıyor bisikletle ulaşım. 2 gündür fena trafik var buralarda. Hem hızlı gidemiyorsun hem de araçlar saliselik avantajlar için her türlü riski alıyorlar. Tabi o riske sizi de ortak ediyorlar siz istemeseniz de.

Bir de son zamanlarda çok fazla arızalanıp yolda kalan araç görüyorum. Benzer bir durumu fark eden başkaları da var mı merak ediyorum.

Trafik yoğunken daha da zorlaşıyor bisikletle ulaşım. 2 gündür fena trafik var buralarda. Hem hızlı gidemiyorsun hem de araçlar saliselik avantajlar için her türlü riski alıyorlar. Tabi o riske sizi de ortak ediyorlar siz istemeseniz de.

Bir de son zamanlarda çok fazla arızalanıp yolda kalan araç görüyorum. Benzer bir durumu fark eden başkaları da var mı merak ediyorum.
Aynen öyle hocam. Daha da artacak bence. Artık insanlar ekonomik nedenlerden dolayı araçlarına bakım yapmamaya ya da aksatmaya başladı. Bakımsız araç yolda bırakır arıza yapar. Gidişat hiç iyi değil.

Merhaba, Bicification projesi kapsamında kazandığı ödülleri alabilen oldu mu? Benim proje yöneticisine yazdığım mail cevapsız kaldı, en son İstanbul Kart numaralarımızı göndermiştik. Sonra ses çıkmadı.

Merhaba, Bicification projesi kapsamında kazandığı ödülleri alabilen oldu mu? Benim proje yöneticisine yazdığım mail cevapsız kaldı, en son İstanbul Kart numaralarımızı göndermiştik. Sonra ses çıkmadı.
Hala kullanıyor musunuz? ben bir ay kullanıp vazgeçtim :)

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Geri