Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    688
İBB'nin bicification projesine kayıtlı olan var mı?

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Scudo
merhaba tüm iki tekerliler ben de uzun zamandı dayfada yoktum yaklaşık 8 yıldır işe bisiklet ile sürekli gelip gidenlerdenim yaz, kış mesafe olarak gidiş dönüş 16 km bu hafta da gündüz vardiyasındayım herkese kazasız belasız sürüşler dilerim Allah'a emanet olun20220726_102310.jpg

Evet hala ödeme yapılmadı. Sorduğum zaman ödenecek, bu hafta, sonraki hafta diye diye bugüne kadar geldik.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Okula çoğunlukla bisiklet ile gidiyordum yolumun üzerindeki Narcity yokuşuna rağmen, geçen hafta staja başladım işe de şöyle bir tekne ile gidiyorum Harem'den Sütlüce'ye kadar yolcu motoru tarzında: (link), çalıştığım yer de Sütlüce iskelesinin hemen karşısında, Arçelik genel müdürlük binası, tekne de Arçelik çalışanları için özel olarak ayrılmış.
Bir yerden sonra şeytan dürtüyor işe de bisiklet ile gitmek istiyorum normalde tekneye kadar servis ile gidiyorum servis rahatlığı da güzel ama isim gereği 8:00-17:00 arası çoğunlukla oturduğumdan arada vücudu hareketlendirmek lazım. Böyle bir tekneye bisiklet ile binme konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Katlanır bisiklet alırsam kesin bisiklet ile gideceğim ama çekiliş ile kazanılmış bir bisikletimi 2 aydır satamıyorum paketleri dahi üzerinde sıfır bir bisiklet olmasına ve 1 yıl kullanılmış ikinci elleri ile aynı fiyatı yazmış olmama rağmen: (link)

Son düzenleme:
İstanbul'un yollarında sürmek gerçekten zor ve cesaret isteyen bir olay.şöförlerin zaten bisiklet sürücülerine hiç saygısı yok.daha bisiklet alamadım umarım bende yakın zamanda almayı planlıyorum.çok dikkatli olmak gerekiyor.

Haftada 2-3 bazen 4 kez işe bisikletle gidip geliyorum. Evim Taksim'de iş yerim ise Levent'te. Hem Mecidiyeköy, hem de Levent'te iş çıkışı trafiğine yakalanıp, en yoğun olduğu zamanlarda ise Taksim'e varıyorum. Uzuuun zamandır şoförlerden yana sıkıntı yaşamadım. Bundan 5-6 sene öncesine göre bilinç düzeyinin bir miktar da olsa arttığı ortada.
Ama... Ama kuryeler yok mu... Yemeği sıcak götürmek için içimden geçmeye çalışmaları delirtiyor bazen. Sağımda kaldırım, solumda araba var. Adam arkadan kornaya abanıyor. Dönüp ''Nereye geçeyim? Nasıl yol vereyim? Göster'' diyorum. Haa pardon haklısın abi diyor.

Haftada 2-3 bazen 4 kez işe bisikletle gidip geliyorum. Evim Taksim'de iş yerim ise Levent'te. Hem Mecidiyeköy, hem de Levent'te iş çıkışı trafiğine yakalanıp, en yoğun olduğu zamanlarda ise Taksim'e varıyorum. Uzuuun zamandır şoförlerden yana sıkıntı yaşamadım. Bundan 5-6 sene öncesine göre bilinç düzeyinin bir miktar da olsa arttığı ortada.
Ama... Ama kuryeler yok mu... Yemeği sıcak götürmek için içimden geçmeye çalışmaları delirtiyor bazen. Sağımda kaldırım, solumda araba var. Adam arkadan kornaya abanıyor. Dönüp ''Nereye geçeyim? Nasıl yol vereyim? Göster'' diyorum. Haa pardon haklısın abi diyor.

Yoğun ve akmayan trafikte pek sorun olmuyor. Bizim sürücülerin içindeki canavar trafik akmaya başlayınca çıkıyor. Hergün yaşadıklarımı şurada anlatsam 20 cilt ansiklopedi çıkar.

Bu hafta iş çıkışları e-5te cevizlibağ-şirinevler arası aşırı trafik var. Araçlar milim milim gidiyor resmen. O yüzden anayolun ortasında süzüle süzüle gidiyorum hiç sıkıntı yok. Ama ara yollara ve sokaklara girince alayı trafik canavarı.

Bugün ilk kez bisikletle işe gidip gelme denememi yaptım, sabah rüzgar ve trafikten uykunun açılması güzel bi hismiş ilk kez dinç bi şekilde masaya oturdum :D Mesai sonrası dönüş çok yorucuydu ama toplu taşımaya göre eve 20 dk erken vardım. Acemilikten dolayı trafikten çok korkuyorum ama zamanla halledicem umarım :D

Bugün ilk kez bisikletle işe gidip gelme denememi yaptım, sabah rüzgar ve trafikten uykunun açılması güzel bi hismiş ilk kez dinç bi şekilde masaya oturdum :D Mesai sonrası dönüş çok yorucuydu ama toplu taşımaya göre eve 20 dk erken vardım. Acemilikten dolayı trafikten çok korkuyorum ama zamanla halledicem umarım :D

Kapmışsın artık virusu. 4 yıldır haftanın 4-5 gunu bisikletle gidip gelioyurm işe. İlk zamanlarda sadece ulaşım için kullanırken sonradan antreman için yolları uzatıyorsun ister istemez :D

İş yerinde bisikletle gidiş geliş için konfor alanımı artırıyorum.
Solar kamp duş torbası aldım. Bildiğin her sabah bisiklet sonrası duş içini çözdük :)
Dün çok yorgundum minibüsle işe gidip geldim tıkış pıkış akşam iş dönüşü resmen işkence gibiydi. Bugün sabah hava serin ve rüzgarlı gibiydi. Yolda biraz fazla yoruldum ama sonrasında hava düzeldi ve daha az terledik güzel oldu.

Son 10 günde 8 kez gidip geldim. Her defasında malzemeleri azaltmaya çalışıyorum. Acil durumlarda lazım olabilecek takım elbise ve daha çok iş yerinde kullandığım notebooku iş yerinde bıraktım. Her gün getir götür zor oluyordu.

20220729_081021.jpg

Benim işe bisikletle gidiş geliş maceram sona eriyor galiba. Cevizlibağdaki ofisimizin mal sahibi sözleşme yenilemeyecekmiş. 2 aydır yer bakıyor bizimkiler. Patron aynı bölgede olsun diye ilk başta şart koymuş. Fakat pek yer bulunamadığı ve bulunan yerler de çeşitli sebeplerle uymadığı için aynı bölge ihtimali çok düştü. Şuan en kuvvetli lokasyon Etiler. Herkes yüzde 90 Etilerdeki bir ofis olacak diyor. Olursa elveda işe bisikletle gidip gelmek.

Herkese merhabalar.

Köpek sorununu nasıl çözüyorsunuz arkadaşlar? Normalde köpeklerin yuvalandığı sokakları tespit edince bir daha o sokaktan geçmez yolumu değiştiririm ama, işyeri lokasyonu sabit olduğu için yol da sabit. Kaldı ki son zamanlarda normal gezilerimde köpekten uzak farklı yollar tercih etsem de, illa ki bir yerde yine yakalanıyorum köpeklere. Çok arttı nüfusları.

Yüksek frekansta ses veren köpek kovucu diye tabir edilen cihazlar var. Bunları kullanan var mıdır? İşe yarıyor mu gerçekten? Başka neler yapıyorsunuz?

Herkese merhabalar.

Köpek sorununu nasıl çözüyorsunuz arkadaşlar? Normalde köpeklerin yuvalandığı sokakları tespit edince bir daha o sokaktan geçmez yolumu değiştiririm ama, işyeri lokasyonu sabit olduğu için yol da sabit. Kaldı ki son zamanlarda normal gezilerimde köpekten uzak farklı yollar tercih etsem de, illa ki bir yerde yine yakalanıyorum köpeklere. Çok arttı nüfusları.

Yüksek frekansta ses veren köpek kovucu diye tabir edilen cihazlar var. Bunları kullanan var mıdır? İşe yarıyor mu gerçekten? Başka neler yapıyorsunuz?
Köpek kovucu diye satılan cihaz kullanmadım ama elektroşok cihazları köpekleri kovuyor, bizzat kendi deneyimlerime dayanarak yazıyorum. Gidona bir adet el feneri tutucu, bir adet de el feneri şeklinde elektroşok cihazı öneririm. Sesi ve kıvılcımı köpekleri korkutuyor.

Köpek kovucu diye satılan cihaz kullanmadım ama elektroşok cihazları köpekleri kovuyor, bizzat kendi deneyimlerime dayanarak yazıyorum. Gidona bir adet el feneri tutucu, bir adet de el feneri şeklinde elektroşok cihazı öneririm. Sesi ve kıvılcımı köpekleri korkutuyor.

Kısaca fiyatlarına baktım ama bunlar da epey tuzluymuş.

En sonunda çantayı taşla doldurup öyle gezeceğim, köpek çıkınca sallayacağım birkaç tane:)

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
Geri