Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    685
Scudo
Eskiden ikinci katta oturuyordum ve ise tur bisikletiyle gidiyordum. Şimdiki evim ise beşinci katta (teras) ve tur bisikletini her gün beş kat indir, beş kat çıkar, öldürdü bitirdi beni

Ben de çözüm olarak karbon yol bisikletim ile gidip gelmeye başladım. Hem karşı şeritten gelen başka bisikletlerle selamı sabahı da kestim bu nedenle :D

oğlanın okulu erken başladı. servis pazartesi başlayacağı için arabayla onu bırakıp işe öyle geliyorum. 4 günde bunalıma girdim. bu İstanbul'da yaşanmaz dedim. Allah bu bisikletten razı olsun. :)

oğlanın okulu erken başladı. servis pazartesi başlayacağı için arabayla onu bırakıp işe öyle geliyorum. 4 günde bunalıma girdim. bu İstanbul'da yaşanmaz dedim. Allah bu bisikletten razı olsun. :)
arabayla beylikdüzü-sefaköy-beylikdüzü yapıyorum. ben ağlamayayım da kimler ağlasın 😀
her gün bisikletle gitmek mümkün olmuyor. bazen yorgun oluyorum bazen yanımda yolcu olması gerekiyor vs.

Merhaba, aranıza yeni katıldım, henüz bisiklet almadım. 40 yaşındayım işe spor amacıyla bisiklet ile gidip gelmek istiyorum. gidiş geliş toplam 18 km. yalnız dönüşte rampa oldukça fazla. (Ankara'yı bilenler için dikmen-mustafa kemal mahallesi arası gidip geleceğim) hangi bisikleeti önerirsiniz? boy:173 kilo:84 haftada 3 gün spor amaçlı gidip geleceğim. ilk etapta ikinci el bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Merhaba, aranıza yeni katıldım, henüz bisiklet almadım. 40 yaşındayım işe spor amacıyla bisiklet ile gidip gelmek istiyorum. gidiş geliş toplam 18 km. yalnız dönüşte rampa oldukça fazla. (Ankara'yı bilenler için dikmen-mustafa kemal mahallesi arası gidip geleceğim) hangi bisikleeti önerirsiniz? boy:173 kilo:84 haftada 3 gün spor amaçlı gidip geleceğim. ilk etapta ikinci el bir bisiklet almayı düşünüyorum.
Merhaba, aramıza hoş geldiniz. ikinci el, temiz bir hybrit bisikletle başlayabilirsiniz. (örnek olarak trek fx, spacialized sirrus, giant roam, cannondale quick modelleri vb.) çok kötü bir bisiklet alırsanız sizin bütün hevesinizi kırar. mesela çok ağır bir bisiklet rampa çıkarken sizi çok zorlayacak ve vazgeçeceksiniz. vites sürekli sorun çıkaracak vs.
Bisikleti aldıktan sonra özellikle sele ayarına çok dikkat edin. Rampa çok fazla demişsiniz. Yanlış bir sele yüksekliği dizlerinize yük bindirir. Ayrıca kask, gözlük, eldiven ve kask aynası kullanmanızı tavsiye ederim.

Merhaba, aramıza hoş geldiniz. ikinci el, temiz bir hybrit bisikletle başlayabilirsiniz. (örnek olarak trek fx, spacialized sirrus, giant roam, cannondale quick modelleri vb.) çok kötü bir bisiklet alırsanız sizin bütün hevesinizi kırar. mesela çok ağır bir bisiklet rampa çıkarken sizi çok zorlayacak ve vazgeçeceksiniz. vites sürekli sorun çıkaracak vs.
Bisikleti aldıktan sonra özellikle sele ayarına çok dikkat edin. Rampa çok fazla demişsiniz. Yanlış bir sele yüksekliği dizlerinize yük bindirir. Ayrıca kask, gözlük, eldiven ve kask aynası kullanmanızı tavsiye ederim.
teşekkür ederim. araştırmalarımı o yönde arttırıyorum. jant olarak ne almam gerekiyor?

• Beğen
Tepkiler: murat serbet
Selamlar

Fabrikada çalışıyorum istanbulda sabancının o taraflardayım aydınlıdan gidiyorum bilenm bilir ara yolu baya sıkıntı işlek bir yol o önemli değil de fabrikada bakımcıyım ben bir de 3 vardiya çalıştığım için bisikleti her zaman kullanamıyorum yol bisikleti kullandığım için taytsızda olmuyor utanıyorum kilo da var 1.83 105 ne yapıyım sizce çok bisikletle gelmek istiyorum bisiklet sürmek için ama aynı zamanda da utanıyorum ne yapacağımı bilemedim git gel 15 km hadi taş çatlasın 20 ye uzar anayola girmeyip sanayiden gelirsem uzuyor biraz rampa tırmandırtıyor sadece

Selamlar

Fabrikada çalışıyorum istanbulda sabancının o taraflardayım aydınlıdan gidiyorum bilenm bilir ara yolu baya sıkıntı işlek bir yol o önemli değil de fabrikada bakımcıyım ben bir de 3 vardiya çalıştığım için bisikleti her zaman kullanamıyorum yol bisikleti kullandığım için taytsızda olmuyor utanıyorum kilo da var 1.83 105 ne yapıyım sizce çok bisikletle gelmek istiyorum bisiklet sürmek için ama aynı zamanda da utanıyorum ne yapacağımı bilemedim git gel 15 km hadi taş çatlasın 20 ye uzar anayola girmeyip sanayiden gelirsem uzuyor biraz rampa tırmandırtıyor sadece
Neden utanıyorsunuz ki tayt giymekten ? Ülkede millet neleri götürüyor 1gr utanmıyor. Takılmayın millet bakar yada ne der diye.. Kolu komşu ne der acaba diye yaşamak yerine, yaşamınızdan ve yaptığınız spordan zevk almaya bakın.. Zaten ülkece herşeyden elalem ne der diye büyütülerek geri kaldık..

Son düzenleme:
Neden utanıyorsunuz ki tayt giymekten ? Ülkede millet neleri götürüyor 1gr utanmıyor. Takılmayın millet bakar yada ne der diye.. Kolu komşu ne der acaba diye yaşamak yerine, yaşamınızdan ve yaptığınız spordan zevk almaya bakın.. Zaten ülkece herşeyden elalem ne der diye büyütülerek geri kaldık..
Yani tayt giymekten normal hayatta utanmıyorum zaten sivil yaşantımda bisiklete tayt forma ayakkabı biniyorumda işyeri garip geliyor o yüzden

• Beğen
tayt üstüne şort giyseniz? ben pedli tayt boxer aldım üstüne şort giyiyorum.

• Beğen
yol bisikleti kullandığım için taytsızda olmuyor
Bu savınıza katılmıyorum. Yol bisikleti mecbur taytla sürülür diye bir kural yok. Bence 15 km için zaten tayt giymeye bile gerek yok.
Yol bisikletine dağ bisikleti SPD'si takılabilir.
Dağ bisikleti tabiki de asfaltta da kullanılabilir.
Bisiklet özgürlük değil mi, kısıtlamayın.

Haftanın 5 günü bu yolu bisikletle gidip geliyorum. Bazen işten erken dönünce eve dönüş yolunu hafif uzatıp kanal boyundan dönüyorum. 😄
Screenshot_20240906_225540_Komoot.jpg

Son düzenleme:
Bu savınıza katılmıyorum. Yol bisikleti mecbur tatlar sürülür diye bir kural yok. Bence 15 km için zaten tayt giymeye bile gerek yok.
Yol bisikletine dağ bisikleti SPD'si takılabilir.
Dağ bisikleti tabiki de asfaltta da kullanılabilir.
Bisiklet özgürlük değil mi, kısıtlamayın.

Haftanın 5 günü bu yolu bisikletle gidip geliyorum. Bazen işten erken dönünce eve dönüş yolunu hafif uzatıp kanal boyundan dönüyorum. 😄
321275 dosyayı görüntüle
Hocam şortla sürülebilir ama tayta gerek yok bana olmuyor o seleye oturur oturmaz taytlu hali bile direkt etki ediyor bende taytsız düşünemiyorum oluşacak acıyı

Hocam şortla sürülebilir ama tayta gerek yok bana olmuyor o seleye oturur oturmaz taytlu hali bile direkt etki ediyor bende taytsız düşünemiyorum oluşacak acıyı
Bir kaç sürüş ve biraz acı sonrası büyük olasılık alışırsınız. Çocukken tayt mı biliyorduk? Yaz gelince bisikletin üzerinden inmiyorduk.😌

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36
Selamlar

Kütahya'da görev yaparken Triban 500'ü takım elbiseyle kullanıyordum. 179 defa işe bisikletle gidip gelmişim bu şekilde. Yani tayt çok elzem olmayabilir. Şort içine de giyilebilir ille de gerekiyorsa. Yoksa sele de değiştirilebilir, hiçbir şey yapılmasa da olur bence.

Ben işe gidip gelirken, bisikletimi pedli askılı tayt üzerinde Decathlondan aldığım çok ince bir şort ile kullanıyorum. Bazen de sadece bir eşofman oluyor altımda. Ama geçen aylarda yaklaşık 40 km'yi, pedli tayt ya da benzeri bir şey kullanmadan sürmüştüm. Sadece ince bir spor eşofman vardı altımda. Son km'lere kadar acı vs. hissetmedim ama tahminen bir kaç km daha sürsem acımaya başlardı.
Yol bisikletini, keyfi için sürenler, bence belirli km'leri bir ya da 2 mola ile pedsiz de kullanabilirler. Bu acı olayı biraz da selenin doğru seçimiyle değişken. Seleniz ile kalça kemiklerinizin uyumu bu acı olayında etken.

Geri