Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    685
13" Mac, 1 boxer , 1 t shirt 1 pantolon, 3 kg zinciri, neredeyse 10 yıldır kullandığım north face borealis sırt çantasıyla taşıyorum. İçi baya büyük ancak iplerle daha ufak hacimli hale getirilebiliyor veya büyüyor. 28 litre hacmi var. Dış iplere de bir şeyleri astığım oluyor. İçinde de bol bol organizer tadında cepler var, yani işlevsel. Bilgisayarı koruması da iyi. İçine yaklaşık 35 kg yük koyarak da kullanmışlığım var, yurtdışı seyahatinde de kullandım, hiç sırt ağırısı yaşatmadı bugüne kadar. Aksine baya dik durmamı sağlıyor. Omuzlara ve sırta iyi oturuyor.

319303 dosyayı görüntüle

319305 dosyayı görüntüle

Evox'un bisikletçiler için faydalı olabilecek nitelikte özelliği olan sırt çantaları var. Geçenlerde bir tanesini incelemiştim, ihtiyacım olsa alırdım. Hava aldırma konusunda oldukça güzel duruyordu. İçinde kullanışlı cepler ve suluk için hortum bağlantısı yerleri falan da vardı. Yine de istediği kadar hava aldırıyor densin, alayında terletme problemi kaçınılmaz.

319304 dosyayı görüntüle

Ben haftada 4'ten haftada 2'ye düştüm, epeydir böyle. Çünkü Antalya sıcağında sabah 3-4 km sonra baya ter basıyor.
Decathlon’un 20 litrelik yan çantalarından aldım, ertesi günü de ilk sürüşümü yaptım. Çantaların içinde sert plastikleri var o yüzden kip duruyor, gömlek, pantolon ve iç çamaşırı takımı koydum bi tarafa, 32 km yol gittim hiç kırışıklık olmadı. Diğer tarafa da ayakkabı ve bi kaç parça ıvır zıvır. Bilgisayarı sırtıma taktım yine nolur nolmaz emin olamadığım için, baktım sıkıntı yok dönerken bilgisayarı da çantasıyla birlikte heybeye attım. Yaşadığım tek sıkıntı alışık olmadığım bi şekilde bisikletin epey ağır olması oldu, haliyle normalden fazla yordu. Alışılmayacak şey değil tabi ama işe gittiğim her gün bisikletle gitmem muhtemelen, çünkü baya bi uzun sürüyor malum feribota falan da biniyorum beklemesi etmesi derken 32 kilometreyi 2,5 saatte gittim :)

435F5C23-44CB-473A-B889-92EFF17AB279.jpeg
Ter olayını nasıl hallediyoruz? 10KM bisiklet sürünce 0.5-1litre terliyorum :D
Hemen hemen 1 sene boyunca Sancaktepe - Beylikdüzü arası çalışırken bisikletim sürekli arabadaydı ve sabahları 2 saat kadar biniyordum. Deli gibi terliyordum tabi. Her zaman inandığım ve savunduğum konu şudur; temiz vücutla temiz kıyafetlerle terlediğinizde kötü kokmuyorsunuz. Ayrıca antrenman sonunda kendinize soğuma için de zaman tanımalısınız, onun da faydası olur.

Scudo
Ter olayını nasıl hallediyoruz? 10KM bisiklet sürünce 0.5-1litre terliyorum :D
Ter olayını şöyle çözdüm. Evden çıkmadan duş alıyorum. komple bisiklet kıyafeti giyiyorum. İş yerimde giyeceğim pantolon ve gömleği ya da tişörtü çantayla götürüyorum. işyerimde hepsini değiştiriyorum. Bunun için önce sırt çantası kullanmıştım ama inanılmaz terletti. daha sonra alttaki gibi bir sele çantasına geçtim. Ofiste bir ayakkabım sürekli duruyor.
p.jpeg

Yaş 50, bisiklet pedaldan elektrik destekli. Buna rağmen terliyorum. Abartı sıcak ve nem bunaltıyor. Tamam bisikletim artık pedaldan elektrik destekli ama az efor sarf edince yine terliyorum. Tamam elektriksiz sürerken daha çok terliyorsun ama yüzüme çarpan rüzgar da serinletmiyor ki. Rüzgar da sıcak. Zaten hipertansiyon hastaları için mümkünse dışarı hiç çıkmayın diyorlar, dikkat ede ede zorluyorum kendimi. Hayırlısı artık.
Yanımdan silme geçen kamyonlardan mı korksam, karşıma çıkan köpek sürülerinden mi korksam, aşırı sıcakların bana vurmasından mı korksam, yine terlediğim için odadaki klimaya atıyorum kendimi, onun çarpmasından mı korksam. :)
Benimki de hep bahane sanki :p Yok yok, şartlar nasıl olursa olsun, bisiklet nasıl olursa olsun sürmek çok zevkli. :)

Havalar sıcak olmasına rağmen yine bu hafta 5/5 yaptım.20240726_144853.jpg

Not: Bisikletin orijinali 26 inç dağ bisikleti. Gravel dönüşümü yapayım derken eldeki malzemelerle 700c yol bisikletine dönüştü. Gravele özel jant alıp disk fren dönüşümü yapmayı düşünüyorum ileride.

Bir kere işe bisikletle gitmeyi denedim çok zor oluyor. Laptop taşımam gerekiyor. Yanına da yedek kıyafetleri koyunca, sırt çantası çok ağır oluyor. Güzergah üzerinde çok iniş çıkışta var. İşe giderken ki veriler aşağıdaki fotoğrafta var. Bir çözüm bulabilirsem bisikletle gidecem. Var mı acaba sırt çantası işini çözen?

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-07-26 at 16.01.08.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-26 at 16.01.08.jpeg
    33,1 KB · Okunma: 21
  • Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
1 haftadır gelemiyorum, evde tuvalet banyo tadilatı var annemlerde kalıyoruz :(

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Patronlar iki yıl önce elektirikli bisiklet aldı. Biz yol bisikleti ile işe gelince bozuluyorlar, bisikleti oraya koyamazsın buraya koyamazsın diyorlar. Bisikletleri park edemiyoruz, sokağa da koymak istemiyoruz o yüzden arabaya devam.

Bir kere işe bisikletle gitmeyi denedim çok zor oluyor. Laptop taşımam gerekiyor. Yanına da yedek kıyafetleri koyunca, sırt çantası çok ağır oluyor. Güzergah üzerinde çok iniş çıkışta var. İşe giderken ki veriler aşağıdaki fotoğrafta var. Bir çözüm bulabilirsem bisikletle gidecem. Var mı acaba sırt çantası işini çözen?
Merhaba, kondüsyonu çok iyi biri olmasam da benim işten eve dönüş rotam şu şekilde;

872D7D4D-0CA5-4F3F-8887-E7C8084B2464.jpeg

Şu da bisikletin durumu, içinde 15” laptop, ayakkabı, bi takım içli dışlı gömlek ve pantolon dahil kıyafet var;

E2A769B9-0D7D-444E-8FFA-ECB134FE2E34.jpeg

Şaşırıyorum valla, 2 adım yol gidiyom 1 kilo karbonmonoksit kurtardın diyo, cayır cayır co2 üretiyoruz aslında.
karbondioksittir o, monoksit olsa duramazsın :D senin kmde kaç gr çıkıyor acaba onu düşmek lazım bundan :D

karbondioksittir o, monoksit olsa duramazsın :D senin kmde kaç gr çıkıyor acaba onu düşmek lazım bundan :D
Haa ben CO diye bakıyorum sondaki 2’yi görmüyorum yav, doğru diyorsun. Ama bizde trafikteki araçların büyük çoğunluğu tepkimeyi tam tamamlayamadan attığı için gazları bence karbonmonooksit de kabul olur ya :D

• Beğen
Tepkiler: mcanerg
3 sene neredeyse haftada 5 gün gidip geldim. benim rotam da git gel 58km cıvarıydı. çok terlemeyen biri oldugum için hiç sorun olmuyordu . şirkette dolabımda 10-15 t shirt ve 4-5 de pantalon koymuştum. bu düzende uzun yıllar gidip geldim.

3 sene neredeyse haftada 5 gün gidip geldim. benim rotam da git gel 58km cıvarıydı. çok terlemeyen biri oldugum için hiç sorun olmuyordu . şirkette dolabımda 10-15 t shirt ve 4-5 de pantalon koymuştum. bu düzende uzun yıllar gidip geldim.
Son çalıştığım firmada odam vardı ama hem şirket arabam vardı hem de ev - iş arası 70 km olduğu için bisikletle gidemiyordum, onun yerine erken saatte yola çıkıp arabayla boğaza inip sürüş yapıyordum. Arabada giyinme soyunma, vb. sıkıntılar olmuyordu tabi.

Şimdi şu hibrit çalışma denen şeyden yapılan bi işte çalışmaya başladım, bi de kimsenin odası falan olmayan ofis ortamı var o yüzden ofiste bişey bırakamıyorum, şirket arabam da yok. Bisikletle direkt evden çıkıp işe gidiyorum, 30 küsür km yapıyor, neyse ki ofisin bulunduğu binanın otoparkında püripak tuvaletler ve dinlenme salonu falan var da sürüş sonrasında ofise çıkmadan kuruyup üst baş değiştirebiliyorum :)

Tekrar geçmiş olsun bu arada.

Son çalıştığım firmada odam vardı ama hem şirket arabam vardı hem de ev - iş arası 70 km olduğu için bisikletle gidemiyordum, onun yerine erken saatte yola çıkıp arabayla boğaza inip sürüş yapıyordum. Arabada giyinme soyunma, vb. sıkıntılar olmuyordu tabi.

Şimdi şu hibrit çalışma denen şeyden yapılan bi işte çalışmaya başladım, bi de kimsenin odası falan olmayan ofis ortamı var o yüzden ofiste bişey bırakamıyorum, şirket arabam da yok. Bisikletle direkt evden çıkıp işe gidiyorum, 30 küsür km yapıyor, neyse ki ofisin bulunduğu binanın otoparkında püripak tuvaletler ve dinlenme salonu falan var da sürüş sonrasında ofise çıkmadan kuruyup üst baş değiştirebiliyorum :)

Tekrar geçmiş olsun bu arada.
Benim de ofiste odam yok maalesef. Keson denilen 3lü çekmeceli dolabın en alt gözüne ayakkabımı ve deodorantlarımı koyuyorum. Diğer kıyafetleri 10 litrelik sele çantamla getiriyorum.

Bursa'da ilk defa bisikletle işe gittim. Bursa'ya henüz çok hakim değilim, gidiş ve dönüş rotamı paylaşayım daha iyi bir rota önerisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Gidiş Çamlıca tarafına tırmanış misi evlerinin oradan eğitimciler caddesi üzeri Hüdavendigar parkı kenarından stadyum arkasından BUSKİ önünden bölge adliyenin önünden devam.
Dönüş bölge adliyenin oradan nilüfer vadisi boyunca acemler sonra elimde üst geçitten karşıya geçirip sur yapı önünden yıldırım caddesi üzerinden küçük sanayi sonra Üçevler. Sizce hangisi daha mantıklı veya daha iyi önerisi olan var mı?

Dosyalar

• IMG20240731173206.jpg
    IMG20240731173206.jpg
    138,5 KB · Okunma: 15
Geri