Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    686
Scudo
araba yatıyor. 2013'den beri bisiklet sürüyorum ama bu bisikletle işe gitme işini alışkanlık haline yeni getirdim. 8 km gibi bir mesafe var gidiş geliş ve bazen macera arıyorsam gravel ile bazen de yolu uzatayım, yorulayım biraz dersem yol bisikletimle gidiyorum. Böyle günlerde mesai bitse de bisiklet sürsem dediğim için gün bir ayrı güzel geçiyor açıkçası. İnsanın kendine yapabileceği en iyi yatırımlardan birisi herhalde bisikletle işe gidip gelebilmek.

Kardeş sen nerenin trolüsün yahu? dur tahmin edeyim forumun eskilerindesin ve buradan atıldığın için ara ara başka nicklerle gelip acayip şeyler yazıp gidiyorsun.
Yokh

önce safra kesesi ameliyatı, sonra taşınma derken uzun süre ara verdim bisiklete. yavaştan kondisyon yerine oturuyor. ondan sonra beylikdüzü-sefaköy git gel 40km yardıracağız inş. daha önce k.çekmece-karaköy git gel 50km vardı ama şu anki güzergah rampalar nedeniyle çok daha zorlayıcı.
uzun zaman sonra nihayet
beylikdüzü-sefaköy
1720160206614.jpeg

Bu hafta 3/4.
İlla bir şey çıkıyor ve benim işe arabayla gelmem gerekiyor.
Salı günü büyük kızım, bu akşam da küçük kızımı almak için araba gerekiyor.

Ben uzun süredir bisikletle gidip geliyorum. Geçen cuma günü bir kaza geçirdim. Fenerbahçe stadının önünde malın biri hiç bakmadan kapıyı açtı ben de vurdum. Allah korudu diye düşünüyorum. Kapı bisikletin gidonuna denk geldi ve bisiklete bir şey olmadı. Ben de vurmanın hızıyla ve arka tekerleğin kalkmasıyla omuzumu arabanın kapısına çarptım. Bende de bir şey yok. kaçılamayacak kadar hızlı cereyan ediyor arkadaşlar çok dikkatli olun. frene bile basacak zamanınız kalmıyor.

Ben uzun süredir bisikletle gidip geliyorum. Geçen cuma günü bir kaza geçirdim. Fenerbahçe stadının önünde malın biri hiç bakmadan kapıyı açtı ben de vurdum. Allah korudu diye düşünüyorum. Kapı bisikletin gidonuna denk geldi ve bisiklete bir şey olmadı. Ben de vurmanın hızıyla ve arka tekerleğin kalkmasıyla omuzumu arabanın kapısına çarptım. Bende de bir şey yok. kaçılamayacak kadar hızlı cereyan ediyor arkadaşlar çok dikkatli olun. frene bile basacak zamanınız kalmıyor.
geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: murat serbet
geçmiş olsun. en büyük fobilerimizden.

• Beğen
Tepkiler: murat serbet
Geçmiş olsun, açılan kapılar gerçekten çok tehlikeli uzak durmakta fayda var. Gerekirse durmaktan çekinmeyin

Benim de en korktuklarımdan biridir. Mümkün olduğu kadar araçların camlarından içini görmeye çabalıyorum ve arkamı görüp, bir kapı boyu kadar kenara açılarak geçmeye çalışıyorum.

Geçmiş olsun. Benzer durumda çok hızlı gitmiyorken refleksle açılan kapıyı elimle geri itmiştim. Adam çıkamayınca çok sinirlenmişti. :D ama yine de elim çizilmiş, omuzum ağrımıştı. Sadece çarpmanın şiddetini azaltabilmiştim. En azından düşmedim.

@murat serbet Geçmiş olsun. Ben gerekirse yolun ortasından gidiyorum ama kapılara yaklaşmıyorum yine de. Arkamdan çok korna çalıyorlar ama umursamıyorum. Bir gün kavga çıkacak ama yapacak bir şey yok. Kaza yapmaktan iyidir.

Bursa İnegöl'ün ne kadar odun olduğunu bilmeyen yoktur. Az kalsın otobüs altında kalıyordum. Beni görmemesine imkan yok şoför ile göz göze geldik. Bir de emniyet şeridinde olduğum halde el kol hareketi yapıp kenardan sür diyor. Sabah 6:30 civarıydı. Yol Bom boş neyin kafasını yaşıyor insanlar anlamış değilim. Çok ama çok dikkatli olmalıyız.
Kızımın benim için çizdiği fotoğraf altında yatan canavarım. Saygılar

Dosyalar

• IMG-20240703-WA0018.jpeg
    IMG-20240703-WA0018.jpeg
    52,9 KB · Okunma: 49
Geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim. Benim 13. yılım. Yaz kış yağış olmadığı sürece işe bisikletle gidip geliyorum. Bu 13 yıl boyunca çok defansif bir kullanma tarzı uyguladım her zaman. Bu kazada da feneriumun önünde park etmiş araçlar olduğu için hızımı çok azalttım ve göz teması kurmaya çalışarak şeridin içine doğru kaydım ancak o kadar hızlı bir şekilde açıldı ki kapı önümde 6-7 km hızla giderken bile frene basacak zamanı bulamadım. Kazayı yaptığım yerin resmini ekliyorum. bir anda oluşan ve tepki süresi bırakmayan bir olay olduğu için bu duruma dikkatinizi çekmek istedim sadece.
2024-07-05_11-38-58.png

Geçmiş olsun...

Geri