Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    686
bu hafta bir kere ile yetinmek zorunda kaldım. işin içinde aile olunca illa ki araba şart oluyor. birileri alınacak/bırakılacak, işyerine kargo gelmiş eve götürülecek vs. vs.

Scudo
Ter olayını nasıl hallediyoruz? 10KM bisiklet sürünce 0.5-1litre terliyorum :D

Merhaba ter olayından dolayı acaba elektirikli mi tercih edilsin. kuruma terli gitmek iyi olmıcak

• Beğen
Tepkiler: isok
İşe bisikletle gidip gelirken;
- bi çift ayakkabı,
- 15” laptop,
- bi gömlek (veya tişört) ve pantolon
taşımak için nasıl bi çanta sistemi kullanmamı tavsiye edersiniz ey işe bisikletle gidenler profesyonelleri? :)

- bi çift ayakkabı,
- 15” laptop,
taşımak için nasıl bi çanta sistemi kullanmamı tavsiye edersiniz ey işe bisikletle gidenler profesyonelleri? :)

Bagaj kullanıyorsanız (link) şöyle çantalar var. Decathlon’da da benzeri hem bagaja takılabilen hem sırt çantasına dönüşebilen çantalar vardı.
Tchibo’ya da bakabilirsiniz.

Ben uzun süredir bisikletle gidip geliyorum. Geçen cuma günü bir kaza geçirdim. Fenerbahçe stadının önünde malın biri hiç bakmadan kapıyı açtı ben de vurdum. Allah korudu diye düşünüyorum. Kapı bisikletin gidonuna denk geldi ve bisiklete bir şey olmadı. Ben de vurmanın hızıyla ve arka tekerleğin kalkmasıyla omuzumu arabanın kapısına çarptım. Bende de bir şey yok. kaçılamayacak kadar hızlı cereyan ediyor arkadaşlar çok dikkatli olun. frene bile basacak zamanınız kalmıyor.

geçmiş olsun; bu işin çözümü tüm radyo kanalları sürücüleri bilgilendirmeleri gerekiyor çok sık karşılaştığımız durum; sadece biz değil motorcular içinde hayati bir mesele
Ter olayını nasıl hallediyoruz? 10KM bisiklet sürünce 0.5-1litre terliyorum :D

ben de her gün 30 km yapıyorum toplamda

koltuk altı deodorant kullanmakta fayda var
onun akabinde temiz kuru giysi taşıyorum

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz
- bi çift ayakkabı,
- 15” laptop

13" Mac, 1 boxer , 1 t shirt 1 pantolon, 3 kg zinciri, neredeyse 10 yıldır kullandığım north face borealis sırt çantasıyla taşıyorum. İçi baya büyük ancak iplerle daha ufak hacimli hale getirilebiliyor veya büyüyor. 28 litre hacmi var. Dış iplere de bir şeyleri astığım oluyor. İçinde de bol bol organizer tadında cepler var, yani işlevsel. Bilgisayarı koruması da iyi. İçine yaklaşık 35 kg yük koyarak da kullanmışlığım var, yurtdışı seyahatinde de kullandım, hiç sırt ağırısı yaşatmadı bugüne kadar. Aksine baya dik durmamı sağlıyor. Omuzlara ve sırta iyi oturuyor.

1721379505985.png

1721379990459.png

Evox'un bisikletçiler için faydalı olabilecek nitelikte özelliği olan sırt çantaları var. Geçenlerde bir tanesini incelemiştim, ihtiyacım olsa alırdım. Hava aldırma konusunda oldukça güzel duruyordu. İçinde kullanışlı cepler ve suluk için hortum bağlantısı yerleri falan da vardı. Yine de istediği kadar hava aldırıyor densin, alayında terletme problemi kaçınılmaz.

1721379939881.png

Ben haftada 4'ten haftada 2'ye düştüm, epeydir böyle. Çünkü Antalya sıcağında sabah 3-4 km sonra baya ter basıyor.

Ben uzun süredir bisikletle gidip geliyorum. Geçen cuma günü bir kaza geçirdim. Fenerbahçe stadının önünde malın biri hiç bakmadan kapıyı açtı ben de vurdum. Allah korudu diye düşünüyorum. Kapı bisikletin gidonuna denk geldi ve bisiklete bir şey olmadı. Ben de vurmanın hızıyla ve arka tekerleğin kalkmasıyla omuzumu arabanın kapısına çarptım. Bende de bir şey yok. kaçılamayacak kadar hızlı cereyan ediyor arkadaşlar çok dikkatli olun. frene bile basacak zamanınız kalmıyor.
Çok geçmiş olsun. İste bundan dolayı ehliyet kurslarında şoförlere kapı açarken Hollanda stili kapı açma öğretilmeli. Bilmeyenler için kapıyı kapı tarafında ki eliniz ile değil vitesin olduğu tarafta ki elinizle açmanız gerek. Bu şekilde gövde ve bas hafif kapıya dönüyor ve bakış açınız genişliyor, haliyle yan aynalardan göremeyeceğiniz ama gelmesi muhtemel araç, bisiklet, motorsikleti görebiliyorsunuz. Birde pat diye açmamak en doğrusu, açıp 2 sn beklemek gerek.

herkes sıcaktan süremez ben yağmurdan dolayı süremiyorum son zamanlarda .erzurum iyi hoş havası bunaltmıyor dedik bu sefer de yağmurlar can sıkmaya başladı.

Geri