Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İzmir'in bisiklet yolları, projeleri, izban, metro ve zorlu tırmanışları

Selam, çok iyi yapmışsınız izmirde bir bisiklet kullanıcısı olarak böyle bir durumu çok yadırgıyorum umarım bir yararı olur çünkü önüne gelen kocaman poşetler çeşitli eşyalarla metroya giriyor ama biz ise bisikleti metroya aldıramıyoruz. :(

• Beğen
Tepkiler: seçkin erden
Scudo
bende merak edip sormuştum bugün alamıyoruz dedi ordaki çalışanlar,biraz tartıştım ama ikna olmamak üzere şartlanmışlardı:((

• Beğen
Tepkiler: seçkin erden
Havaların ısınması ile birlikte deniz sezonunu hala açmamış olan bisikletsever bu tur sizin için.
Seferihisar kapalı pazar yerinde koyun ve keçi panayırını ziyaret.
Deniz keyfi öncesi birbirinden farklı parkur ve doğa gezintisi.
Akkum Plajında deniz keyfi
Buluşma yeri 1 : Karşıyaka İskele 07:15 (07:30 vapuru ile Konak İskele’ye hareket)
Buluşma yeri 2 : Bostanlı İskele 07:15 (07:30 vapuru ile Konak İskele’ye hareket)
Toplanma yeri : Konak İskele 07:45 (08:00′de yola çıkılacak)
Zorluk derecesi : Normal,düz ve ana yoldan.
Mola : Güzelbahçe Çamlık Köyü

@M.öztürk

İzmir Bisiklet Derneği düzenlediği turlarda kişi güvenliği ve ihtiyaçlarını grup bilincinde hareket etme prensibiyle çözümler.

Grubun içinde teknik yada benzeri problem yaşayan kullanıcı arızası ve problemi giderilisiye kadar o turda görevlendirilen kişi yada kişilerce beklenir.

• Beğen
Tepkiler: M.öztürk
İzmir Bisiklet Derneğinin turları güzel ve eğlenceli geçer ki eğer yönü deniz kum plaj ise kaçırmayın derim :) ben mi .. sınavların canı çıksın emi :s

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün
Korhan bu fotoğraf için teşekkürler.Fotoğraflanarak belgelenmiş bu olayı İBB tarafından ne kadar anlamı var acaba ? Üzerine bisiklet rami çizilmiş yollar bisiklet yolu olmaya yetiyormu ? Eğer yetiyorsa , bu bisiklet yolları izmire yetiyor mu ?

Geçen gün bisiklet yolunda yürüyen insanlardan yol isterken burası bisiklet yolu dedik, öyle bir yol mu varmış dediler. Eğitim şart :) Ancak bu fotoğrafın çekildiği yerde kaldırım çaycılar tarafından işgal edildiği için insanlar malesef bisiklet yolundan yürümek zorunda kalıyor.

Belediye öncelikle kendisinin bisiklet yolu diye belirlediği Pasaport sahilindeki kesimden yine kendisinin koyduğu çöp varillerini kaldırırsa iyi etmiş olur herhalde. Gerçi o bölümün iflah olacağını düşünmüyorum esnaflardan dolayı. Onun dışında diğer bölümler kötü değil aslında, sürülebilecek alanlar var. Benim için tek sorun şu an herhalde Altınyol kesimi.

Altınyoldan yeşildere boyunca bisiklet yolu yapılmış olsa zaten İzmirin 1/3 ten fazla kısmı tamamlanmış olur.

Yine de bazı şeyler iyi yönde ilerliyor. Bostanlı'dan Kuş Cenneti'ne kadar güzelce bir bisiklet yolu yapıldı. Şu anda da Bostanlı sahildeki rampalar kaldırıldı yerine street yapan arkadaşlara daha uzun süre hizmet verecek betonarme rampalar yapılıyor.

inşallah olur ben istanbuldayım ama
izmirliler için sevindim.
çok güzel.

http://izmirbisiklet.org/wp-content/uploads/2010/06/izmir-bisiklet-dernegi-haziran-2010-cesmealti.jpg

Yaz ayları ile birlikte rotamızı deniz kenarlarına çevirdik.
Pazar gününü bisikletiyle yol katedip, ardından gün boyu deniz keyfi yapmak isteyenler.. bu çağrımız size !!

13 Haziran 2010 Pazar, Urla – Çeşmealtı Turu

Parkur :Konak İskele – Çeşmealtı (Denize girilecektir.)
Mola :Güzelbahçe Köşe Kahve
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,karayolu,kısmi bisiklet yolu,ters rüzgar olabilir
Toplanma Yeri 1 : Karşıyaka İskele 07:45 , 08:00 vapuru ile Konak İskeleye hareket.
Toplanma Yeri 2 : Konak İskele 08:15
Hareket Zamanı : 08:30 Konak İskele

http://profile.ak.fbcdn.net/object2/560/109/n126266790739874_8009.jpg

İletişim ;

Adres : Mustafa Kemal Sahil Bulvarı No : 277/A Küçükyalı (Devak Oteli Yanı)

Telefon : 0 – 232 – 483 40 46

E-Mail : info@izmirbisiklet.org

Mobil : 0 554 974 47 55

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün
İzmir bisiklet derneği olarak, büyükşehir' den bir yetkili kişi ile görüşülebilrdi mi acaba ?
Bu konuda gelişmeler varmıdır merakla bekliyorum.

Geri