Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadın şoförlerden bıktım artık

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
519
Bisiklet
Carraro
Böyle bir konu açacağım için bayan arkadaşların tepkisini cekebilirim ama inanın Bıktım artık...

Trafikte araçlarla yaşadığım sorunların %90 nın sürücüsü bayan...

Dün iş dönüşü bir rampadan aşağıya inerken 100 metre önümde park halinde iki araç vardı. Yaklaştım ve birini gectim, ikincisini de tam geciyordum ki kapısı aniden açıldı çarpmamak için sola kırdim arkamda da bir minibüs beni ezmemek icin aniden fren yaptı. Frenin sesi bitince sağ dizindeki ağrıyı hissettim. Arabanın kapısı hafiften surttu galiba. Kadın sürücü nün umrunda bile olmadı. Durdum söylenmeye başladım birde demezmi sürerken önüne bak diye. Tansiyonum iyice fırladı..

Bugün ise ışıklara yaklaşırken önümde, 20 metre kadar önümde bir araç durdu kırmızıdan. Bende hizimi azaltıp yavaşça yaklastim. Birden arkamda bir korna sesi neye ugradigima şaşırdım. Döndüm baktım bir bayan aracin içinde bana bağırıp duruyor çık önümden diye. Hemen sağ park edip senin sorunun ne dedim kadin durmuyor çatır çatır bağırıyor. Başımı belaya sokacak anlamıyor bende arkami dönüp bindim bisikletime yeşil yanınca yoluma gittim...

Bunlar yakın zamanda yaşadıklarım. Bunun gibi daha çok seyler geçti başımdan...

Uzun lafın kısası bıktım bu bayan Şoförlerden...

Scudo
Ya bende uzun turdan yeni grldim sayilir..kesan-oludeniz arasi.1050 km..14 gun..neyse kamyonlardan korkuyordum malesef izmir cikisinda bayan carpiyordu bana da ucuz atlattim

• Beğen
Tepkiler: Mischievous
ya aktif bi sürücü emin olun bi turda en az 3-5 tane buna benzer olaylar yaşıyor daha dün 155 i arayıp birini şikayet ettim ama biz eğitim veremeyiz ki eşek zaten eşek bayan yada erkek hepsi eşek kim alınırsa alınsın demek ki alınanda eşek bence.... çoğumuzun arabası da var bisikleti ya 5 saniye beklemek çok mu zor sen 25-30 km hıza 2 saniyede ulaşıyorsun bisikletli o hıza ulaşmak için terlemediği yer kalmıyor...harbiden hepimiz bıktı....kapı açılmalardan sinyalsiz öne kırılmalardan sıkıştırılmalardan kornalardan seni hiçe saymalardan...en güzeli eliğimizden geldiğince es geçip gitmek tepki bile göstermeyin eşek tepkiden anlamıyorsa emin olun onlarda anlamaz o yüzden ya sabır diyin es geçin boşverin hepimiz bunu yapmaya çalışalım toplumu eğitmek çok zor çünkü ben inanmıyorum....

Eskiden kurallara en çok uyanlar kadın sürücülerdi artık fark kalmadı hatta ters yönde arttı. Arabayla bile giderken sinir oluyorum, solu kapatıp tın tın giden mi dersin, uyarılara aldırış etmeyen mi, sen benim önüme nasıl geçersin diye cadı gibi bağıran mı. Artık sürücüler ışık mışık dinlemiyor. Kırmızıda durmuyor, nasıl olsa durmadığından kırmızı yanmadan geçelim diye çabalasan da sallana sallana gidiyor, yeşil yanınca ağzını ayırıp bekleyeninden, 15 saniye yanan ışığın 5 saniyesinde arabayı hareket ettirsem mi ettirmesem mi diye nazlanan arkasındaki 1-2 dk dır ışığı bekleyen 5 arabayı umursamayan mı! Bunun sorumlusu siyasi erktir. İmam-cemaat olayı. Herkes daha iyi olur biz gittikçe pakistan-hindistan vb hani afrika ülkelerinden trafik videosu olur ya bilgisayar oyunu gibi her yönden araba gelir çarpmamak için yarışırsın işte öyle olmuşuz artık.

Bundan yaklaşık bir hafta sinyal vermek için elimi kaldırdığımda bir magandanın önümü kesip '' Sen bana el mi yapıyorsun?'' lafını işittim :) , trafikte bisikletin sözü gerçekten çok az yoldan da gitsen kaldırımdan da gitsen suç :)

şaka bi yana kadınlar genel olarak daha insaniyet sahibi oldukları için, göz göre göre üzerine kırma ya da cinayete teşebbüs gibi konularda daha ılımlılar. ama ne yazıkki erkeğin magandası olduğu gibi kadınında magandası oluyor bildiğiniz üzere, ve hiç çekilmiyor. böyle önüme kırıp hatalı hareketlerle beni riske atan biri oldumu, hele de bi umursamıyorsa, direk aynasını kırıyorum, sonra basıp gidiyorum o beni bulmaya uğraşsın :)

Geçen hafta günübirlik 120 lik bir tur yaptım, tur boyunca hiç sıkıntı yaşamadım tek şeritli yolda bile (çalışma vardı) kamyonlar tırlar arkamda kuyruk oldu ama sıkıştırmadı ta ki çift şeritli yolda o kadın sürücü kolumu silip geçene kadar. Yol bom boş ama hanımefendi kolumu sıyırıp geçti. Bugüne kadar sıkıntı yaşatan sadece minibüscüler ve kadın sürücüler.

Bende 3 hafta önce küçük bir kaza yaptım denilebilir.Yan yoldan giderken bende önümdeki araçta hızlı gidiyordu sinyal vermeden aniden sağ'a doğru gidiyordu ve fren yaptı bende o esnada ona çarptım tabi benim jant telim yamuldu ancak sorun değil tabi.Araç sürücüsü bayandı ancak evet genelleme yapmamak lazım erkekte bayanda yollarda bisikletliye saygı duyması lazım.Çoğu araç dönüşlerde hep sinyalsiz dönüyorlar bu durumdan fazlasıyla rahatsızım.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca
Hocam ben kadınların erkeklerden çook daha dikkatli ve daha öngörülebilir araba kullandıklarını düşünüyorum. Erkek sürücüler her an her yere atlayabilir. Bayan sürücü tamam aynasına bakmaz, ama en azından sinyalini verir, baktın sinyal veriyor kaç abi :D :D

@kagandemir valal fikir güzelde dümdüz bi yolda işlemez sokaklı bi yolda olsunki bence aralara filan kaçılsın yoksa al başına belayı ama buda çözüm değil...ve olayı bambaşka bi yere taşır bence...

@kagandemir
ilk önce konuşmaya çalışıyorum tabii ki camı tıklatıp, baktım ne camı açıyo ne yüzüme bakıyo, birde "sende şöyle böyle yap" diyosa, bende hamlemi yapıyorum :) yalnız bu eylemden sonra fıyızlamak gerekiyo, kolluk kuvvetleri çok anlayışsız...

@Alp@y Tatlısu Şahsen araba kullanırken bisiklet ve motorlara yeterince dikkat ediyorum ama dediğin gibi biri benim aynamı kırsa külahları değişiriz :D Öyle bir aksiyona girilicekse de ters yola girip gözden kaybolmak gerekir... Asıl çözüm toplumun bilinçlendirilmesi ama bunun kolay olucağını hiç sanmıyorum...

@Tasogare Trafikten böyle öküzleri uzaklaştırmak gerekiyor, karşındaki senin canına kastediyor bir ayna çok mu yanında :D

Bu güne kadar pat diye kapı açıp da özür dileyen görmedim kendi adıma. Mesela bir defasında "biraz uzaktan gitsene niye arabaların dibinden gidiyorsun" diye bir yanıt almıştım. Yolun ortasından mı gideyim diyince de "o zaman kaldırımdan git" diyen babam yaşında bir adamı hatırlattı bana. En son giderken arkamdan "Birşeyin var mı" deme inceliğinde bulunmuştu.

Geri