Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadın şoförlerden bıktım artık

Üsküdar da bir yokuş var gidiş geliş sahile inen şimdi ismini unuttum yerin yol bomboş benim kızım 50 kmlerde bu dangalak bayan sağına soluna bakmadan benim yoluma atlamazmı Allah korudu diyorum her seferinde frenleri temizleyin durma mesafesini etkiliyor diye kıl payı diğer şeride geçerek kurtuldum.Bir seferde minibüs yolundan giderken gene bayan sürücü aniden kapıyı açtı ben çarptım buna neyse bir şey olmadı ama bu vatanda hala kendini savunuyor.Bayan sürücüler kesinlikle çok acemileri var hepsine demiyorum ama inanın bu arkadaş gibi aktif bisiklet kullananların denk gelmemesi imkansız.Ehliyet yasası sözde değişti ancak böyle hatalar yapanlara nasıl ehliyet verdiklerine şaşırıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca
Scudo
Cinsiyetçiliğe karşıyım ama genelde durum böyle oluyor.
Bugün ağzında sakız kulağında telefon sağına bakmadan çıkıyor daha dikkatli olmaları lâzım.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
@kagandemir

gerçekten nasıl bu kadar umursamaz olabiliyolar hiç anlamıyorum, artık u dönüşü yaparken önümü tamamen kapatmayan bi sürücüyle karşılaşınca gözlerim yaşarıyo

Yolda sokakta evlatla yürürken bakıyorum direksiyona sımsıkı tutunmuş bir bayan şoför geliyor güvenlik açısından evladı hemen arkama çekiyorum:)
Yok birde stresede gelemiyorlar daha fazla hata yapıyorlar bu sefer.Birde 4x4 lerdeki hacı teyzeler var en tehlikelisi onlar.Bir bakmışsın mağzaya araçla dalmışlar:D
Genel durum bu ama şirket araçlarındaki bayan şoförlerde özgüven tam iyiyim diyen erkek sürücüleri bozarlar yani:)
Son olarak en tehlikelisi cebine 6-7 bin tl koyup şahinle her türlü fantezisini gerçekleştiren apaçi modunda araç kullanan erkek tapir sürüsü.Bayan sürücüler bunların yanında velinimettir:)

• Beğen
Kadın sürücülerin çoğu ne yazık ki gerçekten kötü kullanıyor.Ancak ben onlara da hak veriyorum.Sürekli diken üstündeler çünkü İstanbul trafiği'nin %99'u "erkek".Kadın yavaş gidiyor diye arkadan küfür eden "erkek" mi dersiniz, kendisi kırmızı'da geçmek isterken önündeki kadın sürücü kırmızı'da durdu diye laf eden "erkek" mi dersiniz oooo say say bitmez.Yeterince çekiyorlar ne yazık ki yani "erkek" lerden.Bu yüzden ben şahsen bir kadın hata yapmışsa trafikte bana karşı, aşırı tepki vermemeye çalışıyorum.Belki de şimdiye kadar bana hep hatası sonucu özür dileyen kadın şoförler geldiği için rahat konuşuyorumdur bunu da bilemiyorum.o_O

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam
Ben genel olarak ünsan görünümlü çomarlardan bıktım. Erkek dişi farketmiyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam
diğer konuya yazmıştım, buraya da yazayım.

kadın sürücüler üzerindeki bu kötü şöhretin tek bir nedeni yok, bana göre en önemli iki nedenden bahsedeyim.

öncelikli nedenin pratik olduğunu düşünüyorum. genel için konuşmak gerekirse, ortalama erkek sürücünün araç kullanma süresi, kadın sürücülerden çok daha fazladır. yani 30 yaşındaki erkek sürücülerin ortalama toplam araç kullanmışlık süresi, kadınlarınkinden fazladır. daha önce de bahsedilmiş, erkek çocuklara küçük yaşlarda araba kullanmayı öğretiyorlar, kız çocukları ise 18'ine gelene kadar böyle bir eğitimden pek geçmiyor. tecrübe olarak erkekler çok daha önde oluyor bu sebeple. bir de erkekler daha pervasız oluyor doğaları gereği. kadınlar ise biraz daha tereddütlü oluyor. bildiğiniz gibi trafikte en büyük kusur tereddüt oluyor çoğu zaman (temkinli olmaktan ziyade, yapmakla yapmamak arasında kalmaktan bahsediyorum).
şahsen 7-8 yaşından beri trafik kuralları kitaplarını zevkle okurum, ama hiçbir zaman araç kullanmaya merak salmadım. arada araziye kontrole çıktığımda 3-5 dakika kullanırım arabayı, tabi tenha yollarda. geçenlerde kemerburgaz yolunda (cendere) alayım dedim. bizim şeridin kenarına yanaşmış bana doğru bir araba yola çıkar gibi oldu, korkudan fren yaptım. yolu bilen bilir, hafriyat kamyonlarının cirit attığı bir yer. arkada takip mesafesini tınlamayan bir kamyon az daha giriyordu bana. muhtemelen kamyoncu da kadın şoför sanmıştır, oysa ki ehliyeti sadece kağıt üstünde olan, tecrübesiz bir erkek kullanıyordu arabayı o kadar.

diğer neden de, herhangi bir bilimsel dayanağa atıfta bulunmadan, yalnızca gözlemime dayanarak söylemek isterim ki kadınlar biraz daha dalgın oluyor. kaldırımda yürüyenler arasında, yürüdüğü çizgiyi düzgün takip etmeyen ve telefonla uğraştığı için karşısından geleni farketmeyenlerin önemli çoğunluğu kadın. yine markette alışveriş yaparken, zaten dar olan koridorlarda diğer insanlara dikkat etmeden manevra yapanların çoğunu da kadınlar olarak gözlemliyorum. geçerli mi bu gözlemler? tabi ki benim gördüklerim geneli bağlamaz ama bende bu hissiyat var. araç kullanırken kadınlar biraz daha dikkatsiz olabiliyor. işte bu dikkatsizlik de, trafikte nispeten daha az karşılaşılan bisikletlilere karşı gereken hassasiyetle çatışabiliyor. o sebeple kadın sürücülere karşı biraz önyargı oluyor bisikletçilerde.

yalnız ticari araçlar, taksiler, minibüsler erkekler tarafından sürülüyor unutulmasın.

• Beğen
Benim genel düşüncem istanbulda bu kadar çok kişisel araç ve bu kadar az, bakımsız bisiklet yolu oldukça dikkatsiz sürücüler her an cana kastetmeye meyilliler. Bundan yaklaşık bir yıl önce arkadaşımla birlikte gece sürüşe çıkmıştık, yolun sağından yaklaşık 50 km hız ile yokuş aşağı iniyorduk, ağzımı bozmak istemiyorum fakat şerefsizin biri el freni çekerek yan yoldan ana yola atladı ve arkadaşıma çarptı, peki sonuç? Ordan hızla ayrıldı ve gerçekten şans eseri arkadaşın başına ciddi bişey gelmemişti.

Bir kere de trafikte park edecek bayan hanım sagdan gidiyorum bende trafikte kalabalik carsida, sagda iki saat park halinde durdu ben geldim ardindan sollamaya koyuldum tam geri geri gitmeye basladi, sonra bana el kol yapiyor hanimefendi...

Bugün de başıma bir olay geldi. Yokuş aşağıya iniyordum, alttan gelen araç aniden önüme kırdı ve yan yola girdi. Şoför koltuğunda kim var? 40 li yaşlarında sarışın bir bayan...

Bir hocayami okutsam kendimi ne yapması? :)

Bayan sürücüler yerden yere vuruluyor ama geçenlerde başıma geldi. 520i'li bir abla iki araba arasına geri geri telefonla konuşarak tek seferde nizami bir şekilde park etti. Böyleleri de var, genelleme yapmamak lazım :)

rus sürücülerin yaptıklarını izledikçe türklerin elini sıkıp tebrik edesim geliyor.. trafikte en azından şöyle olaylar yaşamıyoruz :D

not: videolar da o kadar eski değil yani.. 2014-2015 çoğunlukta!!!

@Türka¥ Videonu daha izlemedim ama youtube da Russia roadrage başlığını sıkı takip ettiğimden dolayı gözüm kapalı haklısın diyorum :D

@Türka¥ Bunların çok daha beterleri bizde oluyor, nasıl halimize şükredelim???

@Orhan Akarkut bence türkler bu kadar ipin ucunu kaçırmıyor ama herkesin kendi görüşü tabi :)

https://i.hizliresim.com/ZdQnLV.jpg

bu da rusya'dan.. eski kasa LADA'ya doluşmuşlar keyifler gıcır :D

serbest kürsüde de burada da yukarıda dolaşan iki tane konu kadın sürücüler hakkında. henüz kadın üyelerden yeni bir tepki gelmiş değil. fırtına öncesi sessizlik sanırım. dikkatli olun :)

@M.Burcu Cebesoy
çocukça bi uğraş gibi kaldığı için kafada, bir yetişkinin çocuğa davrandığı gibi davranıyolar istemsizce. direk karşıdakini suçlayıp baskın çıkmayaçalışıyolar

gene sokak arasında yayaların da geçtiği bi yerden sakince geçiyordum, bi taksici ana yoldan oraya girmek istedi, biliyosunuz taksiciler viraja girdimi hızlıca koşmanız ya da pedallamanız beklenir :) fren yapmak zorunda kaldı ve direk azarlamaya bişeyler söylemeye başlamıştı ki, çocuk olmadığımı anlayıp durakladı. şort tayt giyiyoruz diyemi, renkliyiz diye mi bilmiyorum ama sürücüler bizi oyuncak zannediyo orası kesin

• Beğen
Tepkiler: kobalamin
Geri