Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kahve kültürü

Piyasada benzer şekilde çok ürün var. Bir çoğumuzun büyüklerinden kalma antika aletler de var. Fakat bu tip el öğütücülerin bir numarası, kahve severler tarafından da el üstünde tutulan Sözen'dir. Şekil hepsinde aynı, fakat öğütücü dişli kalitesi çok önemli. Kimse diğer markaları veya antikaları tercih etmez o yüzden.
Siz o antikayı iyi saklayın, yerine bir Sözen edinmeye bakın. 😊

(link)

Şimdi bir daha baktım da, fiyatını görünce gözlerim faltaşı gibi açıldı. 😳 Altın olmuş, altın.

anladım, birazdan siparişi veriyorum sağolun. :)

• Beğen
Tepkiler: Eshquia™
Scudo
yıllarca french press kullandım, tadından sıkılıp şöyle güzel bir makine alayım diye gezinirken hem makine fiyatlarının uçması hem de daha önceden bilmediğim pratik ve ucuz bir yöntem gibi geldiğinden phin filtreye yöneldim. bu mucize tenekeyle yakaladığım tat ve yoğunluğu daha önce ne kendim yapabildim ne de herhangi bir kahvecide içtim. :) filtrenin iki boyu vardı, önce küçüğünü almıştım fakat kahvemi genelde büyük saplı çorba kasesinde içtiğim için büyüğünü de sipariş ettim. herkesin denemesini öneririm.
Merhaba hocam bu ürün çok dikkatimi çekti:harika: bir sorum olacak bunda soğuma olmuyormu demlenme süresinde, birde kaç dakika bekliyorsunuz. Kullanımı çok ilginç geldi.

Merhaba hocam bu ürün çok dikkatimi çekti:harika: bir sorum olacak bunda soğuma olmuyormu demlenme süresinde, birde kaç dakika bekliyorsunuz. Kullanımı çok ilginç geldi.

demleme süresi süzülme olduğu için hazneyi ne kadar doldurduğunuza bağlı olarak değişir ama french press'ten daha çabuk olduğu kesin. ben filtreyi kettle'nin üstüne koyup suyla birlikte onu da ısıtıyorum soğuma olmuyor. :)

yıllarca french press kullandım, tadından sıkılıp şöyle güzel bir makine alayım diye gezinirken hem makine fiyatlarının uçması hem de daha önceden bilmediğim pratik ve ucuz bir yöntem gibi geldiğinden phin filtreye yöneldim. bu mucize tenekeyle yakaladığım tat ve yoğunluğu daha önce ne kendim yapabildim ne de herhangi bir kahvecide içtim. :) filtrenin iki boyu vardı, önce küçüğünü almıştım fakat kahvemi genelde büyük saplı çorba kasesinde içtiğim için büyüğünü de sipariş ettim. herkesin denemesini öneririm.
Az evvel geldi benimki de. Demledim, nefis. Ayrıca çok pratik.

Geldi bizim mucize teneke. İlk izlenimim başarılı. Yanına Robusta çekirdekte almıştım denemek için. Yorumlarda bahsedildiği kadar sert gelmedi Robusta. Siz hangi tür çekirdekler kullanıyorsunuz?

Geldi bizim mucize teneke. İlk izlenimim başarılı. Yanına Robusta çekirdekte almıştım denemek için. Yorumlarda bahsedildiği kadar sert gelmedi Robusta. Siz hangi tür çekirdekler kullanıyorsunuz?
Robusta'nın kafein oranının yüksek olduğunu, ancak Arabica kadar makbul olmadığını okumuştum. Ben hep Arabica tercih ediyorum. Robusta ya da %20 Robusta içerikleri olan kahveleri almıyorum. Robusta kullanıp memnun kalanların önerilerini de alabiliriz tabi.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Robusta tavsiye etmem, makbul bir çekirdek değildir. Daha çok hazır kahve üretiminde kullanılır. Arabica'dan şaşmayın.

Arkadaşlar, yukarıda resimlerini gördüğüm içinde ne olduğu belli olmayan no-name kahveleri tercih etmeyin. Sanal baharat gayet uygun fiyatlarla kahve satıyor. Orta Amerika, Afrika kahveleri var mis gibi. Sırayla deneyin.

Hocam yaklaşık bende bir aydır bu teneke ile kahve içmeye başladım. Ama birşeyler ters gidiyor bazen 2 dakikada süzülüp bitiyor, bazende 4 dakikayı damlaya damlaya bitiriyor bunun püf noktası nedir, ben tam anlayamadım galiba taktiği:kötü:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Hocam yaklaşık bende bir aydır bu teneke ile kahve içmeye başladım. Ama birşeyler ters gidiyor bazen 2 dakikada süzülüp bitiyor, bazende 4 dakikayı damlaya damlaya bitiriyor bunun püf noktası nedir, ben tam anlayamadım galiba taktiği:kötü:
Öğütülen kahve çekirdeğiniz nasıl acaba ya ince geliyordur ya kalın bununla alakalı olabilir

• Beğen
Tepkiler: Eshquia™

Selamlar, ben böyle bir durumla karşılaşmadım benimki hep geç süzülüyor. çekirdeğinizin öğütme derecesi veya küçük bir ihtimal de olsa üste en son konulan parça ile yaptığınız sıkıştırmaya bağlı olabilir diye düşündüm. kahveyi hep aynı miktarda ekliyorsunuz değil mi?

Mısır çarşısında Kurukahveci İhsan Efendi ve Kahveci Nuri Toplar isminde Mehmet Efendi'nin orada bir kaç eski kahveci var. Yıllar önce İhsan Efendi kahvecisine temasım oldu. Bu tarz işletmelerin arka planındaki kahve kavurma, öğütme sistemleri belki yüz yıllık diyebilirim.
Taze kahve çekirdeği ile başlayan bu yolculuğu tarihi İstanbul yapıları ve otantik makinalarıyla meraklılarına spoiler sunarım. 😉

Yolu düşen yeşillendirsin.

Moka pot alacaklara tavsiyem çelik mokapotlardan almanız :)

Moka pot alacaklara tavsiyem çelik mokapotlardan almanız :)
Kesinlikle bialleti Venüs Çelik 6 cup olanı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum kahve makinasını kaldırdım eski A101 den aldığım moka potuda sadece kamplarda kullanıyorum tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: erman35
Mısır çarşısında Kurukahveci İhsan Efendi ve Kahveci Nuri Toplar isminde Mehmet Efendi'nin orada bir kaç eski kahveci var. Yıllar önce İhsan Efendi kahvecisine temasım oldu. Bu tarz işletmelerin arka planındaki kahve kavurma, öğütme sistemleri belki yüz yıllık diyebilirim.
Taze kahve çekirdeği ile başlayan bu yolculuğu tarihi İstanbul yapıları ve otantik makinalarıyla meraklılarına spoiler sunarım. 😉

Yolu düşen yeşillendirsin.
Yüz yıllıksa arkana bakmadan kaç. 😆
Nuri Toplar kavrulmuş çekirdek kahveyi dükkanın önünde, açık çuvalda satıyor. Başka söze gerek yok.

Öğütülen kahve çekirdeğiniz nasıl acaba ya ince geliyordur ya kalın bununla alakalı olabilir
Hocam sözen değirmen ile vida sonda öğütüyorum, çekirdekler hep aynı kalınlıkta anlamadım gitti
Selamlar, ben böyle bir durumla karşılaşmadım benimki hep geç süzülüyor. çekirdeğinizin öğütme derecesi veya küçük bir ihtimal de olsa üste en son konulan parça ile yaptığınız sıkıştırmaya bağlı olabilir diye düşündüm. kahveyi hep aynı miktarda ekliyorsunuz değil mi?
galiba en üstteki elek gibi parça ile tam düzleştirme yapmıyor olabilirim onu deneyeyim birde

Geri