Kask tavsiyeleri

Scudo

deLacrox

Üye
Tepki
7
teşekkür ederim dostum aldım bile ben bunu 2-3 gün önce:)) gerçekten hoş bir kask tavsiye ederim konuyu bunun için okuyan varsa.

• Beğen
Tepkiler: Cagkan Dur

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
79
Bisiklet
Trek
gencer tesekkurler bende p.tesi almayi planliyorum.
kirmizi yada daha goze hos gelen bir renk dusunuyorum.

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Üstte olan linktek kasktan kullanıyorum.Güzel kask ama neye göre güzel onu bilemem.Çünkü başka kask kullanmadım. Alttakini bilmiyorum sadece fiyatı uygun olduğu için gönderdim.

(link)

(link)

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@Gencer Avşar

Şu kasktaki reflektörleri bir türlü bulamadım bende nerden buldunuz acaba?

deLacrox

Üye
Tepki
7
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTvvSCOfvKDZYY-ePk4fmh7XiKMdGbtFTjZ-kQC84BzQOYaDy9

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS3IESWHPs-TnMCHDemeCqNr8ZAYM3SlaImoMz-Gonubb1Ova8GWQ

bunlar temsili fotoğraflar, ama anlamışsınızdır şimdi neresinin reflektörlü olduğunu:) biraz küçük bir şerit ama iyi parıldıyor gece.

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@Gencer Avşar

Yanlış anlattım heralde..Yani satın almak için sordum bir çok yere ama bulamadım.

B

BF Okuru

Misafir
Merhaba, kasklarla ilgili pek bir bilgim yok ancak biraz araştırma yaptım, delta bisiklette limar ve geotech kasklar gösterildi. İkisi de 49euro, geotechinki (link) adresinde GEOTECH YETİŞKİN KASKI - KAHVE/GÜMÜŞ/KARBON KV-25-4
GEOTECH diye geçiyor. Limarınki ise yine aynı sayfada Limar 525 diye geçiyor. Limar biraz daha dağ bisikleti tarzındayken(tereği ve şekli açısından), geotechinki sanki biraz şehir bisikleti kaskı şeklinde üretilmiş. Bunların sağlamlıkları nasıldır, siz hangisini tavsiye edersiniz?

Bir de decathlonda btwin in (link) kaskını gördüm. bunu fiyatı ise 75 tl. Ucuz ama reyonunda örnek teşkili için kaskın birini kesmişler enlemesine ve iç malzemesi gayet güvenilir duruyordu.

Sizce tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım ya da hiçbirini tercih etmemeli miyim? (Bu arada fiyat sınırım 100 tl) (Ayrıca bisikletim kron xc500, şimdiye kadar dağ bayır yaptıramadım kendisine, sadece şehirde kullanabildim ama bu yaz sınırlarımızı aşacağız beraber, biraz daha arazide kullanmaya başlayacağım.)

Teşekkür ederim.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
GEOTECH YETİŞKİN KASKI - KAHVE/GÜMÜŞ/KARBON KV-25-4 benim tercihim bundan yana

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum ben Geotech'i tavsiye etmem, aldım hiç kullanmadan çıkardım elden, kaskı eline alınca hiç sağlam olmadığını ve olası bir kazada (Allah korusun) hiçbir işe yaramayacağını hissettiriyor. Limar'ı bilmiyorum ama Geotechten iyidir tahminimce.

birde bulunduğun ile varmı bilmiyorum ama internetten de satılıyor Tchibo.com.tr de Tchibonun bir kaskı var şu anda, ben onu aldım 50 TL gibi bişey fiyatı, hala kaldı mı stoklarda bilmiyorum ama kask gerçekten çok güzel, tavsiye ederim. Geotech ten 10 kat daha iyi.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Tchibo internet sitesinde kalmamıl. Mağazalarda belki vardır.

Bana şu 3 kask arasındaki farkı açıklarmısınız. Giro markasını rastgele seçtim. Farklı markalarında benzer kaskları var.
http://www.giro.com/media/catalog/product/cache/1/image/450x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/i/giro_stylus_h_mtttnmslvr_34_mr.jpg
http://www.giro.com/media/catalog/product/cache/1/image/450x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/i/giro_reverb_h_redblkretro_34_3.jpg
http://www.giro.com/media/catalog/product/cache/1/image/450x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/i/giro_flak_h_matblk_side.jpg

Amatör seviyede asfalt dışı MTB kullanacak biri nasıl bir kask seçmeli? Tamamen keyif olmasa gerek?

B

BF Okuru

Misafir
(link) bunu kullanıyorum gayet memnunum, hem rahat hem şık hemde sağlam görünüyor en azından güvenlik sertifikaları vs. var.Ben yaşadığım şehirde uygun renkte ve modelde bulamayınca netten sipariş ederek aldım ve sorun yaşamadım ama en iyi deneyerek almak bence.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Ben de Limar 525'i beğendim ama anlamadığım birşey var: Limar'ın kendi sitesinde 2 boyu olduğu yazıyor. Türkiyede satış yapan sitelerde boylarından hiç bahsetmiyor. Elinizdeki kaskta boyla ilgili bir ifade var mı?

B

BF Okuru

Misafir
Evet boyu var.Yalnız alırken siteden mi seçtim yoksa boyutunu ben mi telefonda söyledim onu hatırlamıyorum.Yanlış hatırlamıyorsam ben deltanın online sipariş telefonunu arayıp sormuştum, kaskın boyutunu ve olup olmadığı onlarda ankara şubesinde var demişlerdi.Siparişi verdim ertesi gün öğlen ankaradan adanaya aras kargo ile gelmişti sanırım 10 tl gibi kargo ücreti tutmuştu.

csavuran

Üye
Tepki
0
Tchibo dan aldığım kask gayet iyi ve ucuz da ben kullanıyorum memnunum her ne kadar uzun süre olmadıysa da ..

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Tchibo meğerse ne güzel şeyler satıyormuş. Fiyatlarda iyi. Ne yazıkki birçok ürün için internet sitesinde kalmadı yazıyor. İstanbul'da mağazalarda bu ürünler bulunuyor mu?

B

BF Okuru

Misafir
Sorduğum sorulara uygun cevap veren tek kişi olan Oğuzhan Pilgir'e teşekkür ediyorum, sorularım dikkatle okunup cevap verilirse sevinirim. Başka bir kask tavsiyesi istemedim ben, yok tchiboymuş, yok prowellmiş... Ayrıca konumla TAMAMEN alakasız olmasına rağmen neden kendi sorularını bu başlığın altında sorduğunu anlamadım İlker Eren...Bir de 'ben şu kaskı tercih ediyorum' ya da 'bende şundan var' gibi mesajların altına lütfen sebebini de yazın, sizin tercihinizin sebebinin ne olduğunu bilmem gerekiyor...

Sonuç olarak sorularımın cevabını alamadım henüz... Dikkatli cevap verilmesini rica ediyorum...