Kask tavsiyeleri

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
prowell kullanıyorum. ben mayıs ayında aldıgımda 80 lıraydı. pazalıkla o fıyata alınır normalde ama bursa'da ne kadardır bılemıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
bunu önerebilirim farklı renkleride mevcut satıcıda (link)
veya bunuda önerebilirm.abim kullanıyor aynısını ve memnun. (link)

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
prowell fr 55 kullanıyordum 55 tl ye almıştım görünüşü çok hoştu ve hafiflik konusundada başarılı idi ayrıca koruma konusunda da başarılı olup olmadığı yaptığım kazada tarafımdan test edilmiş ve onaylanmıştır. Kafamda olmasaydı o zaman kafam dağılacakti

Bahadır Budak

Aktif Üye
Tepki
69
prowell f55 veya f44 model kasklarına bakmanı tavsiye ederim. çok kullanışlı ve havalı gözüküyorlar :)

Cihat Özinan

Aktif Üye
Tepki
40
prowell f59,f55 veya f44 modeli sedona 321 ile kullanılabilirmi?sanki bunlar dağ bisikletine uygunmuş gibi geldi bana.cahilliğimin kurbanı olup komik duruma düşmek istemem.:)

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Cihat ÖZİNAN

niye kullanılmasın sonuçta yarış için kullanmıyorsun yol bisikletçisi değilsin ekstra aero dinamik bir şeye ihtiyacın yok.bende prowell kullanıyorum çok memnunum 60 liraya istanbuldan aldım.internette daha uygun fiyatlı satıyorlar.45ten başlıyor.bence o fiyata çok güzel bir kask.ama gidersin beğenirsin taktığında hangisi hoşuna gider bilinmez çünkü herkezin baş yapısı farklı bende güzel duran sende kötü durabilir.iyi günler dilerim.

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Prowell kaskların M ve L bedenlerinin hangi ölçüleri kapsadığını yazabilicek biri var mı?
60 cm baş çevresi için hangi beden olur? bilgisi de işimi görür.
Saygılar.

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
@R.HarunYeniçeri
m bedene girer. 56-62 cm arası. benim kaskım öyleydi. 56-62 arası ayarlanabilir şekilde m bedendi ama kafamı sıkmaya başlayınca sattım.
alacağınız modelin iç pedlerine bakın rahat olsun.en önemli nokta pedler bence.

• Beğen
Tepkiler: nedenki

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Prowell kaskların havalandırma delikleri geniş olanları 50-60 civarı birde daha dar havalandırma delikleri olanı var oda 40-45 civarı. görüntü olarak gayette hoşlar..

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar merhaba kask konusunda merak ettiğim bir şey var.

Eklediğim resimdeki türden kasklar neden hiç tavsiye edilmiyor ve tavsiye edilmemesinin nedeni sadece hava deliklerinin diğer kasklara oranla daha az olması mı?
https://www.deltabisiklet.com/Pub/images/4427_2504_l.jpg

Görünüş itibariyle bu resimdeki kask ve kros tipi kasklar daha çok hoşuma gidiyor nedense diğer model kaskları sevebilmiş değilim. Hem güvenlik hem de görsellik açısından bu resimdeki kask iş görmez mi?

Teşekkürler.:)

Tepki
69
Arkadaşlar merhaba,
Benim enteresan bir sorunum var kasklarla ilgili. Şöyle ki: Başımın çevresini ölçtüğümde 56 cm çıkıyor ki bu da M kalıpta bir kask kullanmam gerektiği anlamına geliyor. Ancak şu ana kadar denediğim 3 kaskta da (birisi M ikisi L) kaskın başımın kenarlarına baskı yaptığını gördüm ve rahatsız oldum. Benzer sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Başımın çevresi geniş değil ancak şakaklar geniş.
Yardım önerilerinizi bekliyorum

Kemal Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Specialized
56 cm tam olarak L bedene denk gelmiyor mu ? ben öyle hatırlıyorum... başımın şakak taraflarında ben de aynı sorunu yaşamıştım ve uygun birşey bulamamıştım daha önce.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
56cm M'dir. Large degildir.Hatta 52 - 56cm Small size'dır. 56-60 M Size ve 61-64 L Size olabilir ancak.

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Uygun bir kask buluncaya kadar her kaskı denemek gerekiyor. Herkesin kafa yapısı ve her kaskın da biçimi farklı oluyor. Ben de internetten aldığım kaskımdan memnun değilim. Yakın zamanda bisikletçileri gezmeye başlayacağım.