Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kask tavsiyeleri

Scudo
simdiye kadar sordugum dukkanlarda fiyat farkinin kasklarin temizlenme kolayliklarina, hava girislerine, tasarimina gore degistigini soylediler. kasklarin hepsi ayni derecede korumaya sahipmis.

konfor icin iyi hava alan, alin ve sakaklara uzanan ter bantlarina dikkat edebilirsin.

yakin bir zamanda da kasklarin kalitesinin tek kalip ya da cift kaliptan uretimine gore degisebildigini duydum. arastirdigimda bununla ilgili bilgi bulamadim ama. boyle bir durumdan haberdan olan varsa bilgilendirilmek gercekten iyi olur.

bir de kask boyasinin mat degil, parlak olmasi -hatta acik ve parlak renk olursa daha da kolay- yolda farkedilmeni saglayacaktir.

muhakkak kafana oturan ve kafani kaplayan ama gorusunu kisitlamayan bir kask modeli olsun. bu arada gunes siperligi olan kasklar, carpisma aninda siperliginin yerinden cikip cikmayacagina dair test edilmiyormus, dolayisiyla carpisma aninda siperligin sizi yaralamayacagindan emin olun.

cene altindan baglanan kayis sakin ola gevsek olmamali ki, dustugun zaman kask kafanda dursun, gorevini yerine getirebilsin. tehlikeli carpismalar birden cok darbeyle de gerceklesebilir (ornek: araba kazasinda once arabaya, sonra yere ya da ucurumda birden cok agaca vs.)

amerika'da uretilen kasklarda CPSC, avrupa'da uretilenlerde CE logosunun olmasina ozen gostermek iyi bir tercih olabilir.

prowell özellik olarak da gayet iyi. üzerinde reflektör bant var, farkedilmeni kolaylaştırıyor. f59 r ile arasındaki farkı bilmiorum ama 5tl lik bi fark olsa olsa tasarım farkıdır diyebilirim..

@Arda Yavas

açıklayıcı bi cevap oldu çok teşekkürler :) anladığım kaadıyla güvenilir bi markanın açık-parlak renkli , kafama iyi oturan , hava deliği bol olan , güneşliği sağlam bi modelini tercih etmeliyim..

@Mehmet Ergene

herkez prowell diyor bütçemede uygun . bu markayı tercih edeceğm

arkadaşlar bende ked marka kask kullanıyorum kaskımdan memnunum birde sizin görüşünüzü alıyım ?

bu arada kaska vereceğin paraya acıma, öğle yemeğinden kıs bi kaç gün. çünkü kask bisiklet sürenler için en önemli unsur.

Ya şöyle kasklar nasıl acaba güvenli midir? Patenci kaskı mı oluyor, artık neyse. Hava kanalları açısından kötü olur ama şekilleri fena değil. Boğaz Köprüsü geçişi fotoğraflarında birinde görmüştüm...

http://www.decathlon.de/common/images/a/zoom_asset_16488517.jpghttp://www.decathlon.de/common/images/a/zoom_asset_16488540.jpg

@Bilal Karatağ

Tip olarak çok hoşuma gittiler ama çok terletir diye düşünüyorum. Satılan bi yer buldunuzmu fiyatları nedir ?

@yavuz erkut

KED ler biraz pahalı geldi :( varmı 50-60 liraya KED kask ?

Decathlon'da satılıyor. Ben paten bölümüne gitmediğim için görememiştim, netten gördüm. 30 liradan fazla olacağını sanmıyorum.

@yavuz erkut

Doğru söylüyorsun ama o kadar vermem mümkün değil malesef :(

Ya Arkadaşlar Prowell In Bi Kaç Modeli Var Fiyatı 45 Den Baslayıp 60 A Kadar Cıkıyo F-38, F-44, F-55, F-59, X-7 Vs... Bunlar Arasındaki Farklar Nelerdir Acaba Bugun Kask Alıcamda Prowell Hem Kalıte Olarak Hosuma Gıttım Hemde Bısıkletıme Cok Uyumlu Bısıkletım Sarı Sıyah Renkte Oldugu ıcın Kask ında Aynı Renk Secenegı Var

sitesinde özellik farklarını görebilirsin sanırım. malzeme olarak çok bi fark oldugunu sanmıyorum ben.

f59R nin digerlerine gore daha hafif oldugunu okumustum, Renklerini de begenip cinarbisiklet'ten uygun fiyata almistim. 55TL Tavsiye ederim.

GEOTECH KARBON KV-25-8 Bu kask kı kullanan arkadaşlar varmı?
http://www.ikiteker.com.tr/img/urun/GEOTECH_YETisKiN_KASKI_-_KARBON_KV-25-8.jpg

@Bekir ALTIN

evet bende merak ediyorum bunları. fiyatları arasında farklar var ama görüntü olarak hepsi aynı sayılır.. malzemelerinde okadar fark edeceğini zannetmiyorum
ama biz arkadaşlar dinleyip f55 veya f59 alsak daha iyi olacak :)

Geri