Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kategori önerileri

Tuğberk'e kesinlikle katılıyorum :).
Bisiklet Forum adından da belli olacağı üzere tamamiyle bisiklet üzerine yoğunlaşmış, bunun yanında güncel olaylara da yer veren, diğer spor dallarını da yalnız bırakmayan bir forum arkadaşlar.
Kısaca scuba diving ve benzeri aktiviteleriniz için Outdoor bölümünü kullanabilirsiniz ;).

Scudo
Tuğberk ve Halil'e hak vermek lazım. Ama şu yapılabilinir: Outdoor altında alt başlıklar olabilir. Ki ayrılırsa güzel de olur.

selimçama katılıyorum alt başlıklar olsun mesela şöle
.dağcılık
.kampçıılık
.sualtı
.dağ ve doğa yürüyüşleri
Falan fıstık böyle olursa gayet hoş olabilir

Bazı forum sitelerinde ana sayfada bütün üyelerin anlık görüşme yapabileceği bir olay var.
http://www.paylaskiresim.com/up/a3efb82b.jpg burdaki resim tarzında.

Sanırım biliyorsunuzdur, bu sitede olması güzel olmazmıydı acaba :rolleyes: ?

Siteyi yavaşlatmayacaksa güzel olabilir. Admin ler ne der acaba ?

Arkadaşlar bu konu daha önce de gündeme gelmişti.
Forumumuzda bu tip bir sistem düşünmüyoruz, öneri için teşekkürler.

Arkadaşlar bu sitedeki Sakarya'lı arkadaşların listesini nasıl b ulabilirim ???...

Tanışma bölümündeki alt başlıklardan marmara bölgesi alt başlığına konu açarak :)

@pikare

başka yapacak birşey malesef yok.biraz sabır

merhaba

forumda böyle bır bölüm göremedım (varsa bildirirseniz sevinirim) . Pek çok arkadaş yola çıkmadan yol hakkında bilgi toplamaya çalışıyordur benım gibi ama bunlar çok işe yaramıyor çunku yukseklık ve uzaklıklar guvenılır olmuyor. yavas yavas herkes gps kullanımına geçiyor ve gezi kayıtlarını tutuyordur bunlarda yanılma payı waas-egnos desteklılerde vertikal 10 horizontal 3-7 mt arası. bu kayıtları bır yerde depolarsak diğer arkadaşlar için büyük kolaylık olacaktır. nerde karşınıza ne gelecek bilirsiniz. gpsniz olmasa bile pcde google earth veya tracmaker gibi bir programla kendınıze dikey yatay profil alabilirsiniz. ben hemen avanos- mersin balıkesir-bodrum ve balıkesir-canakkale-altınoluk yollarınıjn kayıtlarını yollayabılırım. isterseniz diğer arkadaslarada elimden geldiğimce yardımcı olurum.

herkesin aynı map datum'u kullanması gerekiyor yoksa sapma olur. ben gps'de european 1950 veya WGS_84 kullanıyorum. koordinat sistemi olarakta MGRS tercih ediyorum.

bunun dısında datum kullanan olduğunu zannetmıyorum zaten turkıyede onerılen bu yenı cıhazlarda secım var zaten convertde edilebilir datalar yeterkı bır veri deposu olsun

bu, aynı zamanda yerel dağ bisikleti rotalarının paylaşılması açısından da iyi olur.

google earth'ün bu açıdan sundukları inanılmaz(hele ki bedava olduğu düşünülürse). bu tip rotaların da google earth .kmz dosylarında gönderilebileceği bir database, gps cihazına sahip olmayanların da çok işe yarar, gps sahipleri zaten export edebiliyor bu rotaları cihazlarına.

merhaba,
uzun süredir Bisikletforum'dayım fakat daha yeni farkettim.markaya göre destek hattında gerçekten çok kaliteli bir marka olan ve forumda birçok kişi tarafından kullanılan specialized markası yok.acaba bir gözden kaçırmamı yoksa bu markaya orada ihtiyaç olmadığı içinmi ekleme yapılmadı.Bnce oraya bu marka eklense çok iyi olur.ilginiz için şimdiden teşekkürler iyi forumlar ....

Gürkan merhaba
Aslında o bölüm çook uzun zamandır var, Specialized çok yeni olduğu için eklemeyi atlamışız.
Gerekli düzenleme yakın zamanda yapılacaktır. (Aslında GT falan da var :), BeOne vs...)

aykırı bisikletler bölümüne tekteker başlığını da açsanız diyorum.

Geri