Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@ismqil hocam tekrar hayirli ugurlu olsun. Darisi basima gercekten. :)

ayni dukkanda hem tern hem dahon satan birini bulsam 2 sinide gidip deneyecegim. hic firsatimda olmuyor is guc derken. Hayirlisi artik.

Kazasiz belasiz surusler.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Scudo
@alipasha
Sağolasın ;) en kötü karar kararsızlıktır mantığıyla aldım gitti ben. Fazla düşünme derim ama forumlardan okumakla vakit kaybetme hayata geçir derim. Bi gün birine bi gün birine baksan alır bitirirsin olayı ;)

Huawei P8 mobil cihazından gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp
@alipasha Hayırlı olsun. Dahon ve tern arasında nasıl seçim yaptınız? Tern c8, d8 ve dahon d8 hepsi birbirlerine benziyor. En ucuzu ile en pahalısı arasında 500 tl ye yakın bir aralık var çok kararsızım. Taşıma kapasitesi 5 kg fazla diye tern mi seçsem yoksa şu an ki kararımı bozmayıp dahon d8 mi alsam bilemedim. Siz kaça aldınız bu arada?

Dahon d8 i ve tern d8 i ikisinide test ettim. Tern d8'e daha cok icim isindi.Cok fazla bilgim yoktu katlanır bisikletlerle alakalı. Forumdan takip ettigim kadar biliyorum.

Dahon alirsam hardal sarısı rengini alırım diyordum ama sonra birden siyah ve kırmızı daha cok hosuma gitti.

Arkadaşlar merhaba.
Uzunca zamandır forumu takip ediyorum ama okumakla yetiniyordum. Bi bisiklet alma arefesindeyken bir de sizlere danışmak istedim.
Öncelikle belirtmek isterim araştırma yaptım çoğu alakalı başlığı okudum.
Uzunca zamandır her türlü bisikleti araştırdım. Sonunda isteklerimi toparlayıp bi yerde sıralayınca doğru adresin katlanır bisiklet oldugunu farkettim. Bu isteğimi gören kız arkadaşım da bu sele kapılıp kendisinin de istediğini söyledi. Hobi amaçlı almak istiyoruz hazır yaz da geliyorken gittiğimiz yerlerde arabaya atıp gezmek için. Malum 2 tane alıcaz çok da fiyatlı olmasını istemiyoruz malum piyasa da uçmuş durumda. Aklımda bikaç model vardı eleye eleye 2 ye indirmeyi başardık.
Bunlar; Mosso Marine 20" ve Carraro Flexi 121.
Bunların arasında ufak bi fiyat farkı var birbirine göre artıları var. Kullanmış olan ve veya bilgi sahibi olanlar yorumlarsa çok memnun kalırım. Eski bilgiler değişmiş durumda carraro yenilenmiş 2016da. Bu artılar eksiler değişmiş olabilir diye soruyorum tekrardan.
Alternatif önerilere de her zaman açığım. Fiyat önemli bir unsur bu da göz önünde bulundurulmalı. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar. :)

@Sado39 Dostum iki modeli de araştırdım biraz. Carraronun aynakolun yere değme problemi yüzünden tercih etmedim. Carraro satan bir şubedeki satıcı bile bisikletle ilgili bilgi sahibi değildi. O nedenle aşırı derecede soğudum. Mosso fena değil gibi. Carraro'yu 21 vites diye seçeceksen eğer bence çok gereği yok. Mosso da alabilirsin 8 vites gayet yeterli oluyor. (Ben dahon için konuşuyorum) Bence hangisine içiniz daha çok siniyorsa onu alın.

• Beğen
Tepkiler: Sado39
maddi açıdan tuzlu gelebilir ama gerçekten yokuş bir yerdeyseniz ve hem bisiklet kullanmak isytiyorum hem de gerektiğinde bisikleti hem toplu taşıma vs. heryerde yanımda götürmek istiyorum derseniz, katlanır ve elektrikli Goccia City Zero derim, sadece pedal destekli olması da bisiklet özelliğini yitirmemesini sağlıyor, yokuşlar dışında düzlüklerde genelde elektriği kullanmadığım için normal bir bisiklet kullanma duygusunu kaybettirmiyor. Sıradan katlanır bisikletlere göre en büyük farkı ise fiyat ve elektrik motor aksam farkından ağırlık gerisi aynı.

• Beğen
Tepkiler: Sado39
@K. Aydın
Sanırım en iyisi gidip bi denemek üzerine oturmak. Teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için. [emoji4]
Vites konusunda evet kafa karıştırıcıydı daha sonra gideceğim yerleri düşününce ben de şartlı bir ihtiyaç olmadığını hissettim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: K. Aydın
@Metela
Kullanacağımız yerde öyle pek yokuş yok. Zaten alıp bagaja atıp devam kafasında olucaz. Yani; sahil yolu var hadi binelim, çarşı gezicez hadi binelim tarzı. Yoksa öyle çıkıp turlara katılma mantığı çok zor. Zaten trakya da düzlük yer.[emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Metela
Salcano marina deneyen yok mu gençler nedir ne değildir?

@n500
Hiç bir bilgim yok fakat kime sorduysam salcano ümit ve Bianchi gibi modellerden uzak dur dedi. Eminim berbat değildir ama insanların bi önyargısı oluşmuş herhalde. Tabi arkası da boş değildir.

Dahonu almadan önce btwin katlanıra bakmış ve test sürüşü yapmıştım. Hiçte fena gelmemişti. Sonrasında dahon aldım. Dün gene aksesuar bakmak için Decathlon 'a gittim ve btwine bir bakıyım dedim gene. Ya gidondan tutar tutmaz bu ne ya dedim. Oyuncak gibi geldi. Fren kolu, gidonu, tutamaclari bile o kadar ucuz malzeme geldi ki anlatmam. Dedim ben nasıl beğenmişim bunu. Ön yargılardan ziyade yorumlar gerçektende gerçekleri yansıtıyor diybiliriz. Dahon candır :) ama keşke ne yapıp edip 8 vites alsaymışım dediğim oliyor sadece o kadar :)

Bu arada katlanır bisikletim için km ölçer almayı düşünüyorum aliexpressten, marka model onerisi olan var mı ve kablosuz ölçerler doğru veriyor mu veriyi? Modeli seçerken dikkat etmem gereken var mı?

@Sado39 genel olarak öyle ama o donanımdaki kullanılan vites sistemi vs güzel bence. o yüzden fiyat 1350tl.

@ismqil

aliexpressden ben de önceden km ölçer alacaktım ama dechatlondaki fırsatı görünce bunu aldım ve çok memnunum, sonuçta sigmayı dünya biliyor, aparatları herşeyi kaliteli ve türkiye garantili, kablosuz almaya bence gerek yok. toplam ve günlük km ve süre ölçümü yapabiliyorsunuz, bence tek eksiği akşam için aydınlatma olmaması ama benim için büyük sorun değildi.

(link)

@ismqil
Ben de vybe alınca 8 vites almadım diye çok söylendim kendime. Hatta bu uğurda vybe yi ve bir de iyi bir fiyata aldığım salcano şehir bisikleti harcadım. Sonra dahon d8 aldım. Şimdi o petrol yeşili vybe yi keşke satmasaymışım diyorum. Bu arada vybe duruyorken 8 vitese çevirmeyi düşündüm araştırdım ve yüksek maliyetleri bile göz ardı ettim ama bu işi yapabilecek bir bisikletçi bulamadığımdan, kendimde de bu işi yapabilecek teknik bilgi olmadığından (el becerisi ve mekanik tecrübem fazlasıyla yeterli) vazgeçtim. Sonunda vybe yi satarak büyük bir hata yaptım. Çok sevdiğim bir bisikletti ama 8 vites değildi. Öyle alışmıştık ki ev ahalisi (ben, eşim ve 4 yaşındaki kızım) olarak eve bir hüzün çöktü. Uzun bir sessizlik oldu evde. Eşim hiç kullanmadığı halde keşke dursaydı dedi. Neyse Ben 2 ay sonrasında şehir bisikletini aldım. Ama hiç mutlu etmedi beni. 8 ayda 200 km kullanabildim o da kendimi zorlamayla. Vybe yi d8 için anlaşmışken satıcının webden yanlışlıkla başkasına satmış olmasından dolayı mecburen tercih etmiştim. Sonra 8 vitesli dahon d8 i aldım ve yine söylüyorum o vybe yi satmayacaktım.
Bunları yazma sebebim ise şu. Benim başından beri yaşadığım şeyleri sizin mesajlarınızda hissettim. 7 vites aldığınıza sanki üzülüyor 8 vitesli almadığınıza pişmanlık duyuyor hissi veriyorsunuz. Hiç kafanızı bunlarla meşgul etmeyin. Mutlu mesut vybe nize binin ama 8 vites değil diye sakın hayıflanmayın. Çok güzel bir bisikletmiş şimdi daha iyi anlıyorum. İmkanım olsa ben o vybe yi kargonun kapıya getirdiği güne geri dönebilsem. Çünkü ne alırsanız bir üstüne bakmaya başlıyorsunuz. Çok istediğim 8 vitesliye geçtim şimdi 9 ve 18 viteslilere bakıyorum. Bunun bir sonu gelmeyecek biliyorum. Bıraktım artık hiçbirine bakmıyorum. Naçizane küçük bir tavsiye amaçlı yazdım. Hata ettiysem affola.

@Yusufclp estagfurullah ne hatası iyikide yazdın gerçekten sağol. Bende içimden geçiriyorum ilk göz ağrım bu oldu, değiştirirsem sonraki sahte gelir diye. Demek ki gerçektende öyle oluyormuş. Zaten yürümeyi çok seven biri olduğum için kondisyonum fena değil ondan mı bilmiyorum ama, 7 vites beni nerdeyse hiç zorlamadı. Sizinde dediğiniz gibi bu bir hırs meselesi. Hep bir tık daha iyisi olsun diyoruz. İçten düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. En güzeli hiç 8 vitesi aklıma bile getirmeden d7 mi modifiye etmeye devam ediyim ben ;)

@ismqil

Hocam biraz bekleseydin benimle beraber Tern D8 alirdin :) şaka bi yana alinmis,alinmistir. Çok farkediyor mu bir vites?

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
@alipasha 8 vitesi kullanmadığım için birşey diyemiyorum :) ama 7 viteste beni çok zorlamıyor açıkçası

Geri