Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@Majeste1 @alipasha Peki 2016 modelleri için konuşacak olursak neden Link C8'i tercih etmediniz? D8'i denemediğim için kendim yorumlayamıyorum. Size danışayım :)

Scudo
Bir kere D8 gözüme daha güzel geldi. İkincisi aynı marka da olsa C8'den malzeme olarak daha iyi geldi. Üçüncüsü gidonun öne ve arkaya hareketi sayesinde D8 biraz daha dik sürüş imkanı sağlıyor. D8 genel olarak üstündeyken daha güven veriyor. Bu arada foruma göre düşük ama en uzun tur olarak 30-35 km'lik mesafeler yaptım. İyi ki D8 almışım dedim.

@Majeste1 peki hocam neos'tan memnun musunuz? Dahon Vitesse D8'de shimano altus arka aktarici var. Acikcasi servis ve yedek parca konusunda Neostan yana cekincem var.

@bisikletvardediler
D8 de altus sorunsuz çalışıyor. Vybe kullanmıştım onda neos vardı ve ayarları sürekli kaçıyordu ve tırlama sesini bir türlü kesememiştim. Bu yazdığım 2013 vybe içindi. 2014 ve sonrasındaki neoslar daha iyi diye duymuştum.

Altus ve Neos arasında karşılaştırma yapabilecek kadar hakim değilim. Ama katlanip açtığımda vites ayarı bir iki kere bozuldu ama çözümü var. Onun haricinde rahatsız edici bir sesi yok. Bir de daha önce yazmayı unutmuşum. Benim tern alma sebeplerimden biri de elcikten vitesti. O özellikle trafikte çok işe yarıyor.

Ben @Majeste1 kadar tecrübeli değilim. Alırken en etkili detay benim için beğenmek oldu. Vites ayarı yapmayı bile bilmiyorum. Katlandıktan sonra vites ayarının bozulduğunu vites geçişlerindeki seslerden anladım sanırım :)

• Beğen
Tepkiler: ternium
@Majeste1 Elcikten vites bana da daha kullanışlı geliyor açıkçası :) Bir iki kere vites ayarı bozuldu demişsiniz çok sık başınıza geliyor mu? Ben evden ofise gidip katlayacağım. Bu da günde en az 2 katlama demek oluyor :D:D

@alipasha Teşekkürler hocam cevabınız için. Siyah-kırmızı rengi benim de dikkatimi çekti fazlasıyla :)

@nonsteril en yakın zamanda Link D8'i deneyeceğim. Ne kadar süredir kullanıyorsunuz hocam? Bir de gözlemlediğiniz herhangi bir olumsuz durum oldu mu?

@bisikletvardediler Dostum katlanınca kablolar geriliyor ve haliyle ayarlar değişebiliyor. Ben bu sorunu foruma yazınca Tern başlığında var bir arkadaş kabloları işaretlememi önerdi ben de kağıt bantla hallettim. Bir de kendi deneyimim önce orta bölümü sonra gidonu katlamak daha iyi oluyor. Olduki yine de ayar kacarsa youtube'da videolari var. Vites nasil ayarlanir var.

@bisikletvardediler ramazan dolayisiyla kullanamadim 10 gun kadar oldu alali. 2 defa 5-6 km yaptim. Ayrintili yorum yapabilmem icin daha fazla binmem gerekir.Eger cok yokus olan yerlerde kullanmayacaksaniz memnun kalirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ternium
@Majeste1 O zaman çok teşekkür ediyorum en kısa zamanda Link D8'i deneyip gözlemlerimi yazacağım :)

@nonsteril Size de hayırlı olsun hocam. Çok yokuş yerde oturmuyorum bundan yana sıkıntı olacağını sanmıyorum :D

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
İyi akşamlar herkese. Kendi sedona 410'umu ulaşımda çözüm için almıştım ama pek çok rotada kullanamadığım için bir katlanır ile takas yoluna gitmeyi düşündüm.
Çok nazik bir Tern sahibi arkadaş kendisi de kullanamayacağı için bayram boyunca bisikletinin bende kalabileceğini söyledi. Bir bindim sağını solunu kurcaladım derken ilk önce kadrodaki menteşeden bir oynama fark ettim(başta maşadan sandım).
Müthiş nizami ok ile işaret ettiğim vidadan binerken belli olacak şekilde oynuyor bağlantı. Bu vidanın somununu sıksak düzelir mi acaba? Bir de ikinci el katlanır alırken nelerine dikkat etmeli ayrıca? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

https://i.hizliresim.com/l1PkNp.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Majeste1 kablonun neresini isaretlediniz? Nasil bir isaretleme?

@bisikletvardediler dün aksam vites ayari icin bisikletciye gittim.

Dahon ve Tern arasindaki bilmedigim farklardan bi tanesini keşfettim.

Tern D8 de katlandıktan sonra seleyi yere indirmeden 2 tekerlek üzerinde götürebiliyorsunuz.

Dahon'un bi modeli tam olarak bakmadım, onda katlandıgı zaman sol tarafa yatırıp tek tekerlek üzerinde götürmeniz gerekiyor.

@alipasha Aynen öyle hocam. Dahonlar simetrik bir şekilde aynı hizada katlanmıyor. Tern C8/D8'de iki teker de yere değiyor. Dahondan farklı olarak gidonu en son katladığınız için de taşıyıp itmesi hem çabuk hem de kolay oluyor :)

@gercek umurcan

Yardım edebilecek kimse yok mu şu konuda ya? Daha önce konuşulmuş bir konu ise bağlantı da olur, ben forum araması yapınca birşey bulamamıştım :-/

@alipasha @nonsteril arkadaslar selam, yarin sabah Link D8 bakmaya buyuk ihtimal de almaya gidecegim fakat dolandirilmamak adina bu modelin 2016 oldugunu nasil ayirt edebilirim?

Geri