Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@bisikletvardediler
Önemli değil kardeşim. Ben de bisikleti alirken çok soru sordum. Forumda sağolsun cok güzel insanlar var sabırla sorularıma cevap verdiler. Forumun en güzel tarafi da bu değil mi zaten.

Scudo
teşekkürler @massaget
iş çıkışı yibaya uğradım, bir baksınlar diye de, yibadaki sıkınca birşey fark etmedi, oradaki vidanın değişmesi gerektiğini söyledi
pek tatmin olmadığım için bir de erdoğanlar bisikleti arayıp sordum, onlar da bakmak gerek dediler, bayram sonrası bir gidip göstereyim diyorum bakalım

Abilerim,kardeşlerim öncelikle hepinizin bayramını kutlarım. Şimdi ben bu yaz şehir içinde kullanmak amacıyla bisiklet araştırmaya başladım. İstanbul'da yaşıyorum fakat yazları Amasra'dayım ve bir şehir bisikletini bir yerden bir yere taşımak zulüm. Son 1 haftadır bu katlanır bisikletler beni kendine aşık etti. Hem şehir içi ulaşımı,hem günlük spor ihtiyacımı karşılaması hem de bir yerden bir yere taşıma kolaylığı arkadaşı baya sevmeme sebep oldu. Neyse... Ben btwin tilt 700 ve bianchi folding bike arasında kaldım sizin de görüşlerinizi önemsediğim için sizden bir fikir almak istedim. Cevap verirseniz sevinirim. Tekrardan herkesin bayramı mübarek olsun.

@sanmarco
Tilt 700 tabiki daha iyi bir bisiklet. Göbekten vitesli ve katlandığında rahatça sürülebilir.

@Bahadır ÖZEL evet tilt 700'ün o özelliği çok hoşuma gitmişti. 15-16 saniye civarlarında katlanabiliyor. Peki bu vites olayı nasıl oluyor bu katlanır bisikletlerde?

Beyler bisiklet firmalarinin yeni serileri hangi aylarda piyasaya cikiyor? Ekim gibi bisiklet almayi planliyorum askerden geldikten sonra

@sanmarco
Katlanıra özel vitesler değil bunlar. Ancak bianchideki 6 vitesli sistem eski ve vites aralığı da düşük olan bir sistemdir. Yani ne yokuş çıkarken rahattır ne de hızlı gitmek istediğinde hızlıdır. Tilt 700'de ise sramın göbekten vitesi var. Ayar derdi yok kayışlı sistem zincir yağlama yok. Hatta göbekten viteslerde vites değiştirmek için pedal çevirmeye bile gerek yok.

@sanmarco Göbekten vitesli bir katlanır kullanıcısı olarak göbekten vites çok kolay ve kullanışlıdır kapalı bir sistem olduğu için ortalama 5000 km de bir yağlanır dururken bile vites değiştirebilirsin bu özellik şehir trafiğinde çok kullanışlıdır zırt pırt vites ayarı yapman gerekmez alırsan çok memnun kalırsın ama sana tavsiyem mininmum 7 vitesli bir bisiklet almandır 3 vitesli bir sistem zamanla yetmeyecektir

@hidromek hocam yorum için teşekkürler. 1000 liralık bir bütçem var ve sanırım tilt 700'ü alıcam. Tilt 700'ün kolay katlanır olması benim için en iyi özelliği.7 vites önermişsiniz fakat bütçemi geçer diye düşünüyorum. Gerçi daha bakmadım ama. İstanbul'da kullanım açısından 3 vites yeterli olur mu pek emin değilim, yazın ise amasradayım ve burası dümdüz. Rahatlıkla kullanabilirim.

@sanmarco Bir arkadaşımda 3 vitesli olanı var tiltin. İstanbulda kullanıyor. Ben de kullanmıştım kısa bir süre. Bütçe daha üstüne yetmiyorsa alınabilir.

@sanmarco Bende Carraro nun flexi 103 ü var fakat bir süre kullandıktan ve kondüsyon arttıktan sonra düz yolda giderken hızlandıkça boşa pedal çevirdiğimi farkettiğim için vites sistemimi nexus 8 li ile değiştirdim ve değiştirdiğime değdi bence bütçenizi arttırma imkanınız varsa biraz daha araştırın derim

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
@sanmarco göbekten vites sistemi kapalı bir mekanizma olduğu için bakım aralığı diğerlerine göre daha seyrek diye biliyorum uzun kilometreler sonra açıp yağlayıp tekrar kapatırsınız. Çok yokuş çıkmayacaksanız 6 vites uygun olabilir diye düşünüyorum. Bütçeniz yukarılara çıkıyorsa dahon'lar ayrı bir alternatif..Bende katlanır bisiklet kullanıcısıyım Carraro Flexi 121 kullanıyorum. Flexi 121'in vites sistemi 3*7 şeklinde. Aynakolun 3'lü olması yokuşlarda avantaj sağlıyor.

@sanmarco
Hocam tilt700 bundan çok daha iyi görünüyor. 14,3 kg ağırlık ve vites oranlarına bakınca baya yorucu gözüküyor. Bütçe 750 lira kadarsa 2. el bisikletlere yönelmek daha iyi fikir.

@Shateiel O bisikleti de araştıracağım hocam sağolun bilgilendirdiğiniz için. @Bahadır ÖZEL evet tilt 700 bundan daha iyi bir bisiklet ben de öyle düşünüyorum ama Türkiye'de ikinci el bulabilir miyim ve bulsam ne kadar güvenebilirim bilmiyorum. Bütçemi fazla zorlamak istemiyorum desem de mecburen 1000 lira gibi meblağ çıkacak galiba cebimden.

@sanmarco
Maalesef araştırıp öğrendikçe istekler de artıyor. o istekler de ancak daha yüksek bütçeyle karşılanıyor.

@sanmarco Bence bunun yerine Carraro flexi 121 alırsan daha iyi olur 21 vites olması nedeniyle yokuşlarda daha rahat kullanırsınız diye düşünüyorum öyle arasında çok fiyat farkıda olmaz

@hidromek @Shateiel Carraro Flexi serisini araştıracağım, yorumlarınız için teşekkürler. Fiyat farkı fazla yok aralarında evet. Sanırım flexi serilerinin numaralandırılması vites sayısına göre. Şehir içi kullanımlarda 3 vitesin yeterli olacağını söylüyorlar. 21 vites bana çok fazla gelebilir o yüzden 106 almak mantıklı gibi duruyor. Tekrar teşekkür ediyorum yorumlar için.

@sanmarco Yanlız sizin linkini verdiğiniz btwin ve carraro flexi 121 göbekten vitesli değil onlar klasik viteslidir

@Shateiel hocam bu bisiklet hakkında görüşlerinizi öğrenebilir miyim?

(link)

Geri