Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Arkadaşlar merhabalar..2 yıldır forumları takip ediyorum, artık bir an önce bir katlanır almak niyetindeyim. 2000 TL yi çok aşmak istemiyorum ve Dahon düşünüyorum. Kışın Dahon Mu D8 i beğenmiş yaza doğru alırım demiştim ama kalmamış hiçbir yerde bulamadım. Başlangıç bisikleti olacak ne kadar binerim bilmiyorum sahilde bineceğim zaten diyip çok çok beğenmesem de Vybe D7 almaya karar vermiştim ki youtube da QIX D8 in videosunu gördüm, katlanması, mat renk oluşu ve kavisli kadro tercihim dolayısıyla çok hoşuma gitti. Ama Vybe nin 2 katı fiyatı, bu rakamlara çıkmalı mıyım diye düşünüyorum, satıcı: Bu bisikletler uzun ömürlü, almışken iyisini alın bence, dedi. Diğer taraftan 2900 TL ye çıkacaksam Visc D18 modeli de var 16 vites malum, onun da kadrosunu beğeniyorum ve mat renk.

Şimdi Bostancı sahilde çoğunlukla binicem, bir de günübirlik Eskişehir gibi yerlere otobüsle gidip şehir içinde kullanırım yılda 1-2 kere..böyle gezilerde kullanıcam. Yani vites sayısı çok önemli olmayacak gibi, yine de kullanım alanımı genişletir miyim, sonra bir daha al satlara giremem diye de düşünmekteyim.
Sizce çok beğenmediğim Vybe D7 yi mi almalıyım yoksa 2900 TL lere çıkmalı mıyım? O rakamlara çıkacaksam QIX D8 mi Visc D18 den yana mı olmalı tercihim?
Bu arada bisikletlerin hiçbirini yakından görmedim, Vybe D7 yi görüp beğeneceğim ihtimalini de düşünerek yanıtlarsanız sevinirim.
Ben de anlamadım sorumu ☺️

Neyse teşekkür ederim şimdiden, sağolunuz.

Scudo
@Cngz81 Amaç başta kısa sahil gezintileri de olsa bisiklete bindikçe çok sevip aynı yerlerde gezmekten sıkılabilirsiniz. O zaman da değişik yerlere gitmek bisiklet gruplarına katılmak isteyeceksiniz. O zaman da vybe yetmeyecek. Yokuş çıkarken de bir arkadaşınıza yetişmek için hızlı giderken de vites oranları yüzünden vybe yetersiz kalacaktır. O zaman keşke üst modelini alsaydım en baştan diyebilirsiniz. Bütçeniz yetiyorsa visc d18 gibi bir bisiklet alıp daha ilerdeki muhtemel beklentilerinizi de karşılayacak bir bisiklete sahip olmak daha mantıklı.
Tabi eğer bisikletin katlanma özelliğine gerçekten ihtiyacınız varsa. Yoksa 2000 tl üzeri çok güzel 26jant bir bisiklet alabilirsiniz. Katlanırdan daha hızlı ve rahat olur.

@Bahadır ÖZEL @massaget Teşekkürler verdiğiniz cevaplar için.. Pekçok kişinin emin olamadığı gibi ben de acaba randımanlı, hakkını verecek kadar kullanır mym -ki o zaman daha ii bişey almalı-; yoksa 2 gün sonra sıkılırım kenarda mı kalır, başlangıç bisikleti gibi birşey mi aliim, gitgellerindeyim. Katlanır almak konusunda ise kararlıyım, çok güzel bisikletler var dediğiniz gibi çok daha uyguna..ama eve indirip çıkarmak, evde koyacak yer mevzuu bir yana -aslında bunlar da kararımı etkiliyor tabi- arabaya yada otobüse atıp biyerlere rahat götürebilmeliyim, yoksa o bisiklet kesinlikle kenarda kalır ☺️ Şu Dahon Mu D8 i bulabileydim iyiydi bi yerlerden, Vitesse yi beğenmiyorum. Kafalar karışık yine

@Cngz81 daha önceki sayfalarda bir arkadaşla dahon dash i konuşmuştuk. O modele de bakın derim. Bende de dash var şu an. 2000 tl civarı fiyatı var

• Beğen
Tepkiler: Cngz81
Bütçe..taksit taksit ödeyeceğim işte ☺️ ama yine de 3000 TL ayırmak biraz abartılı geliyor sanki. Pazarlıkla visc d18 i (2960 TL fiyatı) kaça indirebilirim ya da indirmeliyim? Birisi, modelini hatırlamıyorum tern yada dahon du, %17 indirimle aldım demiş, o kadar pazarlık payları oluyor mu bunların

@Cngz81 Taksitli olunca çok inmek istemezler ki bu ara bisiklet sezonu zaten indirime çok gönüllü olmayacaklardır.Peşin olsa 2700 e rahat alınır. Onun dışında hediye olarak aksesuar verebilirler.

@Bahadır ÖZEL o modeli hiç duymadım Dahon Türkiye nin sf sında da yok sanırım..ama fotolarına baktım şimdi de pek beğenemedim, biraz da zor beğeniyorum ☺️ teşekkürler yine de

Doğru, yaz sezonunda inmek istemezler. Vybe de ii bir indirim için nakit düşünebilirim de 2700 TL nakit vermek istemem doğrusu.. Önce en iyisi gidip şu bisikletleri yakından göreyim, ona göre kafamda biraz daha şekillenir belki; kiminde biri var diğeri yok, bisikletçi bisikletçi gezicem biraz.. Teşekkürler tekrar

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
Merhaba.Arkadaşım ulaşım amaçlı bisiklet sürmek istiyor ve katlanır yani.Profesyonel olarak ilgilenmeyecek kendisi normalde motorsiklet kullanıcısı o yüzden çok para vermek istemiyor.Decathlon'dan daha iyi bang for buck bulabileceğimize pek ihtimal vermediğim için ona B'twin HOPTOWN 320 gösterdim.Çok beğendi ve eğer sizler de pozitif şeylerden söz ederseniz alacağız ona bunu.Ne diyorsunuz? Almalı mıyız bunu?

konusu var tekrar konu açmak istemedim, baltalamak gibi de olmasında ;
bir yakınımız, tekne için almayı planlıyorum. Tekne yanaştığında, sağa sola gitmek için vs vs
1-1,5K gibi bir fiyata neler alınabilir ? 1,70 - 85 kg civarında ..
dahon vybe d7 baktım, onun haricinde alternatif neler olabilir ?

ARKADAŞLAR...
Ben yeni bisiklet almak istiyorum.Profesyonel Katlanabilir bisiklet.
2.elde olur.Uygun fiyatlara.Maksat sahil turu yapmak...
İyice kilo aldık :)

arkadaşlar merhaba,nexus sistemli göbekten vites bisiklet almak istiyorum,tern ve dahonun 2 modelinden birini almak istiyorum,dahonun vitesse modelinde ön göbek dinamo ve sele pompası portbagaj var,eski bisikletim dahon vybe idi.aslında ternide denemek istiyorum,ternde dinamo varmı acaba?sizce hangisini alayım fikir vermesi bakımından soruyorum

Hem göbekten vites hem katlanır çok güzel bir tercih. Dahon daha avantajlı bence.

• Beğen
Tepkiler: Dağhan
@Yusuf'san
evet yusuf hocam,bana da dahon mantıklı geliyor ama :) namussuz bayağı pahalı,internette bakktığımda 2015 modelleri var 2 3 yer satıyor ama 2015 daha kaliteli sanki 2016 dan siz ne dersiniz

@Dağhan ben de 2015 in rengini daha çok beğeniyorum. Ön göbeğinin de dinamolu olduğunu biliyorum. 2016 da ön göbekte dinamo var mı bilmiyorum.
Bulabilirsen 2015 daha iyi gibi.

• Beğen
Tepkiler: Dağhan
@Yusuf'san
evet hocam haklısın,zaten 2016 da bulunmuyor herhalde aktif pedalla mailleştim 2665 lira :) 2015 model :) ama eşim şerh koyuyor çok pahalı diye vybe yi 1400 liraya almıştım,haliyle bu pahalı diyor :)

Geri