Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@sanmarco teker ebadı küçüldükçe engel aşması o kadar azalıyor. Hiç beklemediğiniz yerlede size zor anlar yaşatabilir. 16" olduğundan uzun soluklu sürüşler yapmanız zorlaşır. Ama pratik ve taşınması daha kolaydır. Katlanır bisiklette 16",20",26" ebatları arasında en makul gördüğüm 20". Taşıma bakımından 26'lıklardan daha kolay, sürüş bakımından 16'lıklardan daha uzun soluklu ve konforlu olduğu kanısındayım, 20" daha albenili duruyor diğerlerine göre..

Scudo
Arkadaşlar tern link d8 almayı düşünüyorum.Bir iki sorum olucak.Öncelikle katladıktan sonra sele veya gidon yardımı ile sürerek götürebilir miyim yani tekerler aynı hizada oluyor mu ? En uygun İstanbul içi farketmez nereden alabilirim ? Bir de bu fiyata en iyisi tern link d8 midir yoksa kron geotech dahon felan var en iyi f/p ürünü hangisidir ?

@sanmarco merhaba
Bütçeniz kısıtlıysa decatlonda geçenlere yeğenlerim için baktığım katlanır tilt Sanırm vitessiz modeli vardı 599 tl
IMG-20160622-WA0006.jpeg
Ayrıca salcanonun yeni katlanır modelleri var bir bakın derim
Screenshots_2016-07-11-19-57-20.png
Tabii fiyatı yüksek lastik çapı 24
Daha iyi birşeylerdersen benimde kullandığım dahon d8 tavsiye ederim

2016 model bir Dahon Vitesse D8 ile diğer eski modelleri karşılaştırınca çok fark var mı acaba ? eski bir model mi bulayım yoksa yenisi alayım mı ? hepsi zaten linkteki gibi aynı galiba. Ankaradan alacağım. Performans ya da Turuncu'dan. Turuncu nakite indirim yapıyor sanırım. (link)

@hakan okayer Hocam mesajınız için teşekkürler. Decathlon'daki tilt'i ben de gördüm ve iki gündür bu bisiklete yoğunlaşmış durumdayım. Fakat bisikletin vitessiz oluşu belli bir süre sonra kondisyonun da artması ister istemez vites ihtiyacı çıkartacak gibime geliyor. O yüzden 150 lira daha verip vitesli olanı almaya karar verdim

@hakan okayer Bir şey daha sorayım size. Decathlon'a bu hafta içi gitmeyi düşünüyorum bende. Bisikleti orada deneme imkanı var mı? Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın :)

Selam profesyonel bisikletçiler. Tern E link d7i elektrikli bisiklet Hakkı'nda görüşlerinizi alabilir miyim? Alttaki resimde özellikler mevcut? Ne dersiniz?

Dosyalar

• image.png
    image.png
    16,3 KB · Okunma: 34
  • image.jpeg
    image.jpeg
    86,9 KB · Okunma: 33
@sanmarco gittiğimde denemek için bisikletler vardı , sanırım her modelden 1-2 açık bisiklet var
Not:forumistanbuldaki...decatlon

Haftasonu btwin 320 aldım ve kesinlikle tavsiye ederim,6 vites ömür boyu kadro garantili ailece kullanıyoruz.Hiç yer kaplamıyor,açması kapaması 15 sn.750 tl vitesli olanı.Vitessiz olanın kullanımı seri değil tavsiye etmem onun fiyatıda 600 tl.Aradaki 150 tl fark vites ve çamurluk.

Dosyalar

• P_20160709_195115_1_p.jpg
    P_20160709_195115_1_p.jpg
    70,7 KB · Okunma: 58
  • P_20160709_195046_1_p.jpg
    P_20160709_195046_1_p.jpg
    139,4 KB · Okunma: 58
  • P_20160709_211756_1_p.jpg
    P_20160709_211756_1_p.jpg
    58,8 KB · Okunma: 59
@Araştırmacı

Bafang'ın 8Fun BB02 modeli krank motorunu kullanıyor. Nexus 7 göbek olması bir artı ama muhtemelen 40t aynakol dişlisi. hızdan ziyade güzel yokuş tırmanacak bir konfigürasyon. Batarya fena değil, tahminime göre karma kullanımda 100 km görülür. Tabii 20 kg ile taşıması biraz zahmetli olacaktır ama batarya ve motorun ortada olması dengeli olmasını sağlar diye düşünüyorum. Özetle fena bir seçenek sayılmaz ama fiyatı epey yüksektir, fiyat konuştunuz mu?

@mudo77 Hocam kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Bisikleti kullandıktan sonra ki düşüncelerinizi burada paylaşırsanız sevinirim. Bu bisikleti ben de almayı düşünüyorum da.

@Araştırmacı
Neden elektrikli tercih ediyorsun?
Bence gereksiz.
Sade bisiklet al.
Bol bol pedalla.
Sırılsıklam terle.
Sağlık kazan.

@Yusuf'san işyerine giderken terlemek istemiyorum. İşyerinde duş alacak yer ve vakit olsa mis gibi. Yani ben işe giderken kullanmak istiyorum. Beyoğlu çok dik yokuşlarla dolu şişebilirim. Zaten zorlandığım yokuşlarda destek amaçlı elektrik sebebi

@Kurtuluş E. Selam. Tern E link fiyatı 5000 6000 gibi bir fiyat olacak inceleyebildiniz mi? Paylaştım foto olarak özelliklerini

@Kurtuluş E. tabi siz teknik olarak bişeyler söylemişsiniz. Anlayamadığım yerler var bisiklet Hakkı'nda. 19 kg göbekten vites kalın teker batarya ortada aslında bütün özellikleri içinde barındıran benim istediğim sistem biraz pahalı tabi değer mi?

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
@sanmarco Teşekkürler.Profesyonel anlamda kullanmayacaksan,şehir içinde hobi amaçlı veya normal kullanım için tavsiye ederim.Benim kendi bisikletim btwin rr 340 ondan da çok memnunum.Bu bisikleti aile içinde kullanım için aldım.Almadan önce de çok araştırdım.Sana tavsiyem decathlona git ve orda dene.Decathlon güvencesine de ayrı bir parantez açmak gerekiyor.Kadro ömür boyu garantisi var.Sormak istediğin başka birşey olursa yanıtlarım.

@mudo77 Yorumunuz için teşekkürler. Evet şehir içi ulaşımda kullanacağım bisikleti.Hafta sonu gezintileri için, akşamları spor için vs. Aslında vitessiz modeli de kullanım amacım açısından beni memnun edebilir ama herkes katlanır bisikletlerde vitesten yana. Ben de zamanla kondisyon arttıkça vitese ihtiyaç duyacağımı düşünüyorum. Decathlon'a gidip bakmayı kesinlikle düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: mudo77
@Araştırmacı Hocam naçizane düşüncem, Tern E-Link gereğinden fazla pahalı gibi duruyor. Daha makul fiyatlara Goccia City Zero var katlanır ve önden motorlu onu düşünebilirsiniz. Hani Tern'de daha üst kalite sistem olsa tamam ama sonuçta oradaki motor Aliexpress'de 350$ satılan Bafang BBS 02 motorunun aynısı.

Elektrik şart değil derseniz Dahon Visc D18 olan 18 vitesli modeli de düşünebilirsiniz. Yokuşlarda en küçük vitese alarak rahatça çıkar. Önceki katlanır bisikletim Tern Verge P20 (20 vitesli) şehir içindeki tüm yokuşları çok zorlanmadan çıkabiliyordum.

merhaba arkadaşlar,
benim de bir soruj olacak. ben de katlanabilir almayı düşünüyorum.
iki bisiklet arasında kaldım.
birisi Mosso 26 jant -890 TL
diğeri Dahon 26 jant espresso - 2250 TL

şimdi ikisi de 26 jant, ikisi de katlanır, vitesi sayıları markaları vs aynı hatta mosso daha hafif.
dahon mossonun neredeyse 2,5 katı pahalı. fiyat faydaya baktığında mosso gözüküyor.
kullanan, farklarını söyleyebilecek ve önerisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.
tşk
Syg

@Araştırmacı
Memnundum, hatta günlük 80-100 km uzun turlara da gittim. Şehir şartlarındaki normal eğime sahip birçok yokuşta fazla zorlanmazsınız. Ama rotanızda çok sayıda ve dik yokuş varsa Carraro Flexi 121 de düşünülebilir. 3x7 sistemli 21 vitesli olduğu için son hızı düşük kalacaktır ama yokuşları rahat alırsınız. Forumda ayrı bir başlık var bu bisiklet ile ilgili bir inceleyin isterseniz; fiyat da makul.

SM-P900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mosso Marine 2D hakkında fikri olan var mı arkadaşlar ? Bir de 1000tl ye kadar önerisi olan ?

Geri