Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@caglarhuseyin
Benim sonumda böyle olacak sanırım. Ucuzunu alayım derken Dahon yada Tern alacam :)

@Bahadır ÖZEL

Peki anladığım kadarıyla bu yazdıklarım dışında bir katlanır almamın daha uygun olacağını söylüyorsunuz. Tavsiyeniz nedir marka ve model olarak? Bütçe olarak da çok yormayacak

Scudo
Genel de böyle oluyor dahon ve tern için olumsuz bir yorum görmedim tern node d 8 i tavsiye ederim sorun sıkıntı yok bundan sonra da olmaz inşallah ;)

@utkucycle

Hocam,bende dahon vybe alarak başladım macerama,bisiklet gayet güzel sağlam stabildi,2 ay sonra sattım niye mi?1,87 boy 100 kilo üstünde sirk fili gibi hissediyordum,o yüzden onu satıp,tern node d8 24 inç katlanır aldım,bisikleti 2 günde sattım 1400 e almıştım 1100 e sattım daha fazla yada satabilirdim ama uğraşmak istemedim,yerli ürünler ağır ve hantal oluyorlar bu da benim düşüncem fikirler farklıdır,benim beğenmediğimi başka arkadas beğenir,görecelidir yani ama kalite her yerde farkdilir ve hissedilir.

@utkucycle

Dahon visc d18 gibi aynakolu iki yaprak olan bir model en uygunu. Yoksa tern ve dahonun da giriş seviyesi modellerini kısa bir süre sonra yükseltmek isteyebilirsiniz. Ama bütçeyi zorlar. 2. el mu d8 de olabilir aynakol tek parça ama donanım iyi. Yoksa vybe yerine vitesse d8 tercih edin derim. Aradaki fiyat farkının karşılığını veriyor bisiklet. Son hızı da daha yüksek vybe'dan vites oranları sebebiyle. Hem 40 tl lik bir ruble takıp yokuş performansını da arttırabilirsiniz

@Dağhan
Ben 175 boy 80 kiloyum, bende sorun olmaz sanırım :) dahon vybe d7 mi yoksa tern link d8 mi peki? Tern biraz daha pahalı sanırım

@Bahadır ÖZEL
Vybe d7 1500, Vitesse d8 1800 tl civarında, 300 tl farka değecek ise verilebilir. Bilgi için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
@utkucycle

Hocam vybe giriş seviyesidir,vybe nin muadili tern b7 dir,dahon vitesse d8 in muadili tern c8 dir tern d8 daha üst bir modeldir

• Beğen
Tepkiler: Ehlikeyif
@Dağhan

Öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. Dahon kullananların sayısı tern e oranla daha fazla. Bir bildikleri vardır demek doğru olur mu?

@utkucycle
Hocam tern dahonun sahibinin oğluunun firmasıdır,aralarında ki anlaşmazlıktan dolayı her ne ise sonradan terni kurmuştur,tern sonradan piyasaya çıkmış bir üründür,birbirilerinin muadili ürünleri üretirler ufak tefek farklılıklar olsa da,tern daha sportif yenilkçi tasarım ön plandayken dahon daha klasik kadro renk vb üzerinden yürür,ternler biraz daha pahalı gibi,ayrıca dahon da kullanıcı ağırlık sınırı 105 iken tern de 110 dur

@utkucycle aradaki 300TL farka değer Vybe Vitesse farkı. Bi Dahon VD8 veya Tern C8 al bu olay tatlıya bağlansın. benim gibi ucuzunu alıp sonra vay efendim şunuda denesemiydim deme. 3000TLden fazla para harcadım ilk iki bisiklete. Dahon pahallı geldi kaçtım :D.

@Dağhan

Peki Dahon vybe d7 ile vitesse d8 arasında vites sayısında başka ne gibi fark var hocam?

@M.Cüneyt K.

Vitesse D8 daha mı güzel sanki Tern c8 den? :)

Hocam,kullanılan malzeme ile alakalı hocam,d8 de sele borusu pompa var,ama en önemliside vitestir,vybe son viteste belirli bir hızdan sonra pedal boşa dönüyor yani limiti o kadar,ama d8 dahonun tr de en çok satılan modeli farklar bunlar benim bildiğim

Tern verge X20 hepsinden güzel o cehennem kaçkını.

.:::..:::..Arbeit Macht Frei..:::..:::.

• Beğen
Tepkiler: caglarhuseyin
@Dağhan

Tern node D 8 de son vites te daha boşa döndüremedim dönmesin de zaten ;)

@utkucycle

İki sini de aynı anda bak bir bence yan yana ;)

@M.Cüneyt K.

Fiyat ta iyi cehennem gibi ;) yakar yakar

@utkucycle

Vites ne kadar çok o kadar iyi daha rahat vites sayısını artırırsın şuan ben sürekli son dört vites i kullanıyorum ;)

Arkadaşlar tüm katlanır bisiklet alacaklara tavsiyem mosso nun 26" lık katlanır bisikleti ben yaklaşık 3 hafta önce aldım çok memnunum 20 ve daha küçük jant ları olan katlanırlar bir süre sonra insanı yorar bacaklarını ağrıtır fakat bu bisikletle yorulmazsınız 13 kg civarı bişeydi ağırlığı tek dezavantajı sadece gövdesi ve pedalları katlanıyor ve kitlenmiyor(en azından ben kitleyemedim)ve araba bagajı küçükse zor sığıyor mutlaka sele yi indirmeli ve direksiyonu çevirmelisiniz ben biraz pazarlıkla 750 tl ye aldım 21 vites gayet memnunum

Geri