Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Merhaba

Katlanır bisiklet almayı düşünüyorum işe gidip gelmek için kullanacağım..Bulunduğum şehirde neredeyse hiç yokuş bulunmuyor :)

2 model arasında kararsız kaldım..Hangisini önerirsiniz? Aradaki 400 TL fark için değer mi ?

Ümit 2036 - 1400 TL

Ümit 2034 Cunda -1000 TL

Scudo
Merhaba

Katlanır bisiklet almayı düşünüyorum işe gidip gelmek için kullanacağım..Bulunduğum şehirde neredeyse hiç yokuş bulunmuyor :)

2 model arasında kararsız kaldım..Hangisini önerirsiniz? Aradaki 400 TL fark için değer mi ?

Ümit 2036 - 1400 TL

Ümit 2034 Cunda -1000 TL

sizce hangisi daha konforlu?
Günlük kullanacaksanız konfor ve rahat kullanım önemli. Test sürüşü imkanı varsa mutlaka yapın derim.

Demek istediğim gidon direk düz maşadan çıkan boruya bağlı o yüzden refleks hemen elinize yansıyo ve elinizi bıraktığınız gibi sallantı başlıyo

Sağolun hocam. Bu bahsettiğiniz durum, refleksin hemen ele yansıması ve eli bıraktığım anda sallantı başlaması benim bisiklette -alba fold2- de kesinlikle ve kesinlikle yok.
Gidonu tek elle yarı tutarak da kullandım.
Gidon çok dengeli şehir bisikleti veya mtb gibi.:)

İki alakasız konuya mesaj yazdım.
Forum ikisini birleştirdi.
Bakalım bunu da birleştirecek mi?🤣🤣

Son düzenleme:
@SerkanUsta hiç yokuş yoksa eğer,benim size önerim Flexi103 temiz bulabilirseniz ikinci tercih edilebilir.(göbekten vites olması avantaj ayrıca )

@SerkanUsta hiç yokuş yoksa eğer,benim size önerim Flexi103 temiz bulabilirseniz ikinci tercih edilebilir.(göbekten vites olması avantaj ayrıca )
merhaba

ümit cunda modelini aldım..ilk katlanır bisikletim olduğundan düşükten başlayıp ileride yükseltmek istedim..Sonradan pişman olmamak için bütçeyi pek zorlamadım...şuan memnunum tek sıkıntısı selesi çok sert onada bir çözüm bulacağım :)

Herkese iyi akşamlar. Yaklaşık 3 hafta kadar önce salcano İzmir katlanır bisikletim çalındı. Yeni bir katlanır arayışındayım. Flexi 109 hoşuma gitti. 3000 tl yi gözden çıkardım. Önerebileceğiniz modeller var mıdır?

@st.brs dahon mariner D8 olabilir :)

kron fold 3.0 model 7 vites sıfır bisiklet sahibinden ilan vermiş 1099 TL.
sizce nasıl _? 7 vitesli bakıyordum zaten...

@SerkanUsta hayırlı olsun güzel günlerde kullanın
@st.brs Öcelikle geçmiş olsun.3.000 tl için günümüz şartlarında ikinci el alacaksanız eğer Tern ve Dahon'da düşünebilirsiniz.Malum sitede Mu ve Visc görüyorum mesela onlar değerlendirilebilir.Onun dışında Mariner D8 veye Link D8 alacaksanız hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim.Dediğiniz gibi Flexi 109 bu iki model yerine daha iyi bir seçim olabilir.Veya 0 Flexi 121 alınır aradaki fiyat farkıyla donanım değişikliği ekipman alımı yapılabilir.Bir diğer önerimde Carraro Troya olacak nexus'lu ve ön göbekten dinamolu bir model

• Beğen
Tepkiler: st.brs
Merhabalar.
Okullar 3 hafta tatil olunca bisikletimi yanıma almadan memlekete döndüm. Fakat sonradan alınan karar ile okullar bu dönem açılmayacak. Camdan dışarıda gezen bisikletleri gördükçe içim gidiyor. Spor da olması için bisiklet bakıyorum. İki seçenek var önümde;
1. Ümit Cunda 6s
2. Salcano Didim ( bir sitede indirim kuponum var 1200 civarına geliyor.) Sram automatix göbekten vites mevcut.
İkinci el araştırdım maalesef bulunduğum şehirde pek seçenek yok. Sıfır alıp sonrasında da ikinci bisiklet olarak kullanmak istiyorum. Sizlerin tavsiyesi nedir? Herkese sağlıklı günler diliyorum:)

merhaba. sahilde gezmelik katlanır bisiklet arıyorum.

arada arabanın bagajına da atsam gitsem fena olmaz diye düşünüyorum. nadiren istanbul’da kalamış’tan tuzla’ya kadar da gidebilmek güzel olur.

rahat olsun, çok hantal olmasın, katlayınca nispeten az yer kaplasın, bir kaç vitesi olsun, mümkün oldukça sade renkli bir şey olsun (metal, haki, siyah, beyaz, bej gibi.

btwin tilt’lerden vitesi göbekten kayışlı olanlara bakıyordum 2. el. ama artık bunlara destek vermiyormuş galiba decathlon.

mosso marine 20 hyd bi seçenek

carraro flexi 109 bi seçenek.
sizler ne düşünürsünüz?

@Muratcan G Fleksi 109 mantıklı bir seçim olabilir belirttiğiniz fiyat aralığında,bu fiyatlara temiz bir Dahon veya Tern'de bulunabilir ancak 8 vites olurlar.Mosso ile arasında kaldıysanız kesinlikle flexi109. Carraro Troya modelinide bakmanızı öneririm (nexuslu dinamolu)

• Beğen
Tepkiler: Muratcan G
@Muratcan G ben de çalınan katlanır bisikletimden sonra flexi 109 hoşuma gidiyor. Fakat 2019 ile 2020 model arasındaki farkları netten bulamadim.

@Muratcan G Fleksi 109 mantıklı bir seçim olabilir belirttiğiniz fiyat aralığında,bu fiyatlara temiz bir Dahon veya Tern'de bulunabilir ancak 8 vites olurlar.Mosso ile arasında kaldıysanız kesinlikle flexi109. Carraro Troya modelinide bakmanızı öneririm (nexuslu dinamolu)
troya mantıklıymış. rengi çok kötü. boyatabilir miyim, değer mi?

• Beğen
Tepkiler: cnmrtpkc
2 adet Katlanır bisikletim var,
1.si Mosso Marine 26" katlanır: 2019 fiyatı 1600 tl ye aldım, hergün işe gitmek için 20 km sürüyorum, büyük jant olması ciddi sürüş konforu sağlıyor ancak katlaması arabaya koyarken biraz sıkıntı, arka bagaja girmiyor, arka koltukların üzerine muşamba sererek koyuyorum, katlamayı sadece eve girerken asansöre koyarken ve balkonda saklamak için kullanıyorum.

2.si Foldo 20" katlanır: 2019 fiyatı 1000 tl ye aldım, uzun yolda sürüş konforu yok, hızlanması pek olmuyor, uzun yolda 26" janta göre daha zor ama yine de sıkıntı olmuyor, 3, 5, kez işe gitmek için sürdüm ve sürmek istemedim birdaha, uzun yol için ben tavsiye etmiyorum. kısa ve düz yollar için daha uygun. ancak katlama işi çok güzel, arabanın bagajına rahat giriyor, katlanarak çok küçülebiliyor,

2 bisikletin de avantaj ve dezavantajı bu şekilde kısaca
1. bisiklet uzun yol için sürüş rahatlığı veriyor,
2. bisiklet te fazla katlanabilmesi ve küçük olması saklama ve taşıma kolaylığı sunuyor.
eldeki durum ve imkanlara göre seçim yapılması gerekmekte. katlanır bisiklet alırken fikir vermesi açısından bu bilgiler tecrübelerim ışığında yazılmıştır.

Merhabalar,
Öncelikle bu kadar güzel ve bilgilendirici bir forum oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim.

Sizden bir konuda fikir vermenizi rica ediyorum. Katlanır bisiklet almak istiyorum. Aynı zamanda elektrikli olsa da fena olmaz diye düşündüm. Ikinci el olarak 1300 TL ye goccia bisiklet buldum fakat sorun olan aküyü çıkarmışlar.

1-Benim bu aküyü dışarıdan taktırmak mümkün müdür maliyeti ne kadar olur?

2-Sizce nasıl bir bisiklet kullanan var mı memnun musunuz? Bulduğum bisikletin fotoğraflarını ekledim.

3-Elektrikli olmayan 2.500 TL'ye kadar sıfır, 1500 TL ye kadar 2. El hangi markaları tavsiye edersiniz?

Kullanım amacım ağırlıklı olarak şehir içinde olacak, ara sıra uzun turlar yapmayı planlıyorum.20" düşünüyorum, 60 kg'yum ,vitesli model istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim

Dosyalar

• Screenshot_2020-04-12-15-48-36-576_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2020-04-12-15-48-36-576_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    280,5 KB · Okunma: 40
  • Screenshot_2020-04-12-15-48-40-376_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2020-04-12-15-48-40-376_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    279,4 KB · Okunma: 40
  • Screenshot_2020-04-12-15-48-44-044_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2020-04-12-15-48-44-044_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    257,9 KB · Okunma: 40
  • Beğen
@gkabay elektrikli bisikletler hk çok bilgi sahibi değilim o konuda yardımcı olamayacağım

2500 tl 0 bandında turda yapılacak ise carraro flexi 121 öneririm,göbekten vites dinamolu troya modelide olabilir ancak 7 vites.Bir başka seçenekte Tern veya Dahon almak olabilir ancak bu iki markadada tercihinizi Dahonda Mu kadrosu Tern'de ise verge kadrosu ve üzeri modeller olarak yapmanız daha iyi olacaktır.Ancak fiyatlar yüksek.

Daha önce hiç katlanır bisiklet sahibi olmadıysanız flexi 121 başlangıç için kalitesiyle/fiyatıyla sizi üzmez,severseniz ilerde daha üst modellere geçersiniz.

• Beğen
Tepkiler: gkabay
@gkabay rica ederim,elektrikli içinde kulanıcıların genel olarak memnun olduğu alba fold 2 modeli var,onada bir göz atın isterseniz,son olarak ben bu şekilde aküsü/bataryası çıkmış bir elektirkli bisikleti almazdım,malum çok km yapmış olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: gkabay
@gkabay rica ederim,elektrikli içinde kulanıcıların genel olarak memnun olduğu alba fold 2 modeli var,onada bir göz atın isterseniz,son olarak ben bu şekilde aküsü/bataryası çıkmış bir elektirkli bisikleti almazdım,malum çok km yapmış olabilir :)
Tekrar çok teşekkür ederim. Hemen bakıyorum.

• Beğen
Geri