Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kelebek - Trekking gidon

Merhabalar.. Kelebek gidon alma arefesindeyim, XLC 25.4 ile Satori Zone 25.4 arasında kaldım, satori yaklaşık 100 TL daha pahalı. XLC tutma yerleri düz, satoride açılı. Konfor açısından hangisi daha iyi seçenek olur?

Teşekkürler

Scudo
Xlc bilmiyorum ama satori zone kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Metcansen
Merhabalar.. Kelebek gidon alma arefesindeyim, XLC 25.4 ile Satori Zone 25.4 arasında kaldım, satori yaklaşık 100 TL daha pahalı. XLC tutma yerleri düz, satoride açılı. Konfor açısından hangisi daha iyi seçenek olur?

Teşekkürler
Hocam bence de satori alın. Ben xlc kullanıyorum memnunum fakat açılı gidonu aramıyor değilim. Açılı olsa daha rahat ederim diye düşünüyorum.

Cevaplar için çok teşekkürler, Satori arıyorum düzgün fiyata bulabilirsem alacağım..

Tekerinize taş değmesin :)

Cevaplar için çok teşekkürler, Satori arıyorum düzgün fiyata bulabilirsem alacağım..

Tekerinize taş değmesin :)
Hocam Bakırköy Tilmen Bisikleti bir arayıp sorun, her yerde 200 TL. ve üstü iken ben Tilmen'den 160 TL.'ye almıştım.

Merhaba.
Ben de kelebek gidon almayı düşünüyorum. Kelebek gidon ile ayarlı gidon boğazı kullanımı tavsiye ediliyor.
Ayarlı gidon boğazı rahat kullanım açısından şart mıdır?

Merhaba.
Ben de kelebek gidon almayı düşünüyorum. Kelebek gidon ile ayarlı gidon boğazı kullanımı tavsiye ediliyor.
Ayarlı gidon boğazı rahat kullanım açısından şart mıdır?
Değil. Ben ayarsız kullanıyorum.

Selam arkadaşlar satori dışında ergonomik açılı (satorinin yaptığı gibi) kelebek gidon var mı? Bir de kelebek gidon tutma yerleri çok dar. Sadece Barend kullanan dünya turcuları da bulunuyor; tur için öberebileceğiniz barend elcik modelleri nelerdir?

xlc kelebek gidon bende aldım. üstte bookfox'un attığı resimdeki gibi bir durum oluşuyor. Elcikler için yeterli alan kalmıyor. Ben bunu xlc gidon süngeri üstüne xlc gidon bandı sararak hallettim. elciklerin konforunu aratmıyor. Gidon süngeri dışında kalan kısma 2 ışık ve bir ufak zil takacak kadar alan kalıyor.Akıllı telefon kullanmadığım için resim atamıyorum ama tarif edebilmişimdir umarım.

Tabii ki yorumlarım şu ürünü alıyorsan.

Xlc Kelebek Gidon AL-069 - 25.4- 585 MM
Merhaba.
Kelebek gidona geçeceğim. Elcik kullanımı sorun çıkartabiliyormuş. Sizin çözümünüz güzel olmuş. Şunu merak ediyorum. Sünger üzerine bant kullanınca, bantın süngere sarılmasında, yapışmasında sorun oluyor mu?

@srdrrr hocam ben bant yerinde ayakkabı malzemesi satan yerlerden deri parçası aldım düz bi şekilde kesip, sarıp o şekilde kullanmayı düşünüyorum. Önceden elcik kullanıyordum. Kullandığım Elcik sünger kadar rahat değilmiş.
Benim fikrim de bi tavsiyedir 🙂

• Beğen
Tepkiler: TafLan
@celilyafes Teşekkür ederim. Bu işlemi yaptıktan sonra görsellerini paylaşır mısınız? :)

Konuyu yazılan mesajların neredeyse tamamını okudum. Satorinin içe hafif kıvrık yapısı daha ergonomik diyen de var. XLC, Zozo gibi markaları tavsiye eden ve kullananlar da.
Fiyat olarak Satori 210 TL iken XLC, Zozo daha uygun fiyatta. Fiyatı ikinci planda tutmaya çalışıyorum. Ama oldukça kararsızım. :kötü:

• Beğen
Tepkiler: anzolot
@celilyafes Teşekkür ederim. Bu işlemi yaptıktan sonra görsellerini paylaşır mısınız? :)

Konuyu yazılan mesajların neredeyse tamamını okudum. Satorinin içe hafif kıvrık yapısı daha ergonomik diyen de var. XLC, Zozo gibi markaları tavsiye eden ve kullananlar da.
Fiyat olarak Satori 210 TL iken XLC, Zozo daha uygun fiyatta. Fiyatı ikinci planda tutmaya çalışıyorum. Ama oldukça kararsızım. :kötü:
İlk kelebek gidonunuz olacağından ucuz olanı alın, sevdiniz upgrade edersiniz.
XLC iyidir. Daha önce XLC kullanıyordum, sattım yine xlc aldım. :)):harika:

• Beğen
Tepkiler: MakRo
@undefined bisiklet.jpg
2018 yılında yapmıştım. Örnek fotoğraf olarak. 3 4 aydır gidonda sargı yoktu. Yeni sünger aldım. Şimdi süngere de aynı işlemi yapacağım. Yaptığım zaman paylaşırım.
bidiklet2.jpg
bisiklet3.jpg
kahverengi olan 2019 yılında kahverengi sele almıştım. O zaman değiştirmiştim.

• Beğen
Tepkiler: TafLan
Merhaba.
Kelebek gidona geçeceğim. Elcik kullanımı sorun çıkartabiliyormuş. Sizin çözümünüz güzel olmuş. Şunu merak ediyorum. Sünger üzerine bant kullanınca, bantın süngere sarılmasında, yapışmasında sorun oluyor mu?

Hocam selamlar. Hiç bir sorun olmuyor gayet rahat. Asıl sorun süngeri gidona geçirmek. Üstüne gidon bandı sarmak 1 dakikanızı bile almaz.

@Tolga Özdemir Teşekkür ederim. Kelebek gidon, sünger ve sargı siparişimi dün verdim. Yarın kargolanır sanırım. Teslim alınca değiştireceğim. Sonucu ben de burada paylaşırım.

Sakın kararsız olmayın, bir çok arkadaşta güzel tavsiyelerde bulunmuş, Satori'nin içe hafif kıvrık yapısı daha ergonomik diyen de var, demişsiniz ki doğru tespit. Uzun zaman bilek ekleminde sorun yaşamak istemiyorsanız o açıya güvenin. Bu işin babası Modolo'dur, onda da aynı açıları görebilirsiniz. XLC veya Zozo gibi marka ürünü alıp daha sonra gidona açı vermek için eğdiren arkadaşlar tanıyorum. Eğer yanlış hatırlamıyorsam buralarda da biri nasıl yaparız diye sormuştu.
Bu arada ben Shimano'nun silikonlu gidon sargısını sarıp Bontrager ergonomik barend takmıştım ama sonrasında barendleri çıkarıp barendsiz şekilde gidon sargısını yeniden sardım ki barendsiz şekilde çok daha rahat ettim. Belki de sargıların kaliteli olmasından dolayıdır, blok halde molasız 65 km. sürüşte Satori'nin açısının verdiği konforu gerçekten hissettim, tecrübe ile sabit bir şekilde size Satori alın derim. O açı öylesine şekil verelim diye yapılmış birşey değil emin olun. Belki önceki yorumum da gözden kaçmış olabilir, ben Satoriyi Bakırköy'den sizin söylediğiniz rakamdan 50 TL. ucuza almıştım, siz isterseniz tekrar bir sorarsınız..

@undefined Merhaba. Uzun uzun cevap yazmışsınız. Teşekkür ederim.
Cumartesi günü XLC marka kelebek gidon siparişi verdim. Bunun yanında gidon süngeri ve sargısını da birlikte aldım. Sargı uygun fiyatlı bir ürün. Kelebek gidon da çok uygun fiyata gelecek. (65 TL). Umarım sorun çıkmaz. :)
Kelebek gidonu seversem ben de XLC yi satarım, Satoriye geçerim diye düşünmüştüm.
Mesajınızı okuduktan sonra aldığım siteye baktım. Satori marka gidon var; ama kelebek değil. Falcon Aero modeli. Artık almış oldum, deyip geleni kullanacağım. Fiyatından ötürü kuşkularım olsa da, siteyi araştırdım, sorunsuz diyorlar. Birkaç güne ürünler elimde olur sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect
Satori Zone kelebek gidonun üzerine Brooks deri gidon sargısını kullanıyorum. Sadece sargı var, elcik, sargı altına sünger vs. takmadım hiç gidona. Bu şekilde de oldukça konforlu bir tutuş sağlıyor.

Aslında niyetim Brooks ve Ergon'un ortak üretimi elcikleri kullanıp, devamına deri sargı kullanmaktı ama bu elcikleri yurtdışından getirtmek epey masraflı olacağı için vazgeçtim. İyi ki de vazgeçmişim diyorum zira az önce de yazdığım gibi Brooks'un deri sargısı ergonomik elcik konforunu aratmadı.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect
Geri