Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kırmızı ışıkta duruyor musunuz?

Is giris/cikisi saatinde yolu ya da donusu bloke edecek sekilde kirmizi isikta durmak yasadigim yer icin kufur yeme sebebi. Genel kabul, hobi olarak yine dur ama durmayacaklara da engel olma.
Bir de yaya gecidinde yol verme hadisesi var. Ilk geldigim zamanlarda yol veriyordum daha sonra benim yol verdigim yayalara arkadan gelenler carpti bir iki kere. Ondan sonra 3-5 bisikletli daha durup hem bana hem de yayalara kizdi. O gunden beri onlara da yol vermiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Scudo
T

Tam geçerken yandı nerden bilecez saniye mi sayıyor
O yüzden fransızlar sarıyı gördüğü anda yavaşlamaya başlıyorlar. Çizgide yandıysa da o kadar kurcalamıyorlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MakRo ve Ali Eren
İşte burda trafik akış hızını yakalayabilmek önemli. Sprint atıp 50km hız üstüne çıkabiliyorsanız, trafikte güvendesiniz. Yoksa sıkıştırılıp, kornaya abanırlar.

Sizin İzmir'in durumunu bilmiyorum, o yüzden dediğini İzmir için esas alırım. Ama İstanbul'da, Fatih, Şişli, Beşiktaş, Bakırköy v.s. gibi ilçelerin arterlerinde o hızlara çıkabilecek trafik olmuyor. Bir çok yer de 20 - 30 arası işi kurtarıyor. Zaten 30'un üstü de böyle sağdan çıkan araçlar v.s. açısından bakınca ters açıdan tehlike yaratıyor.

• Beğen
Tepkiler: Burak B.
Geçen senelerde kırmızı ışıkta durduğumda çocuklar bana ''Amca, sen araba mısın da duruyorsun'' demişlerdi.Ben de şişmanlığımdan dolayı ''jumbo boy minibüsüm'' demiştim. :ssrtcbya:
Şimdilerse ise yine duruyorum.Tek değişen artık jumbo boy minibüs değilim,Mercedes 0403 otobüsüm.:D

bazen kavşak bomboş ve %100 oranda güvenliyse, ışık yandığında aniden hızlanan arabaların ve motorların arasında beklemektense kırmızıda geçmek daha güvenlidir.

O yüzden fransızlar sarıyı gördüğü anda yavaşlamaya başlıyorlar. Çizgide yazdıysa da o kadar kurcalamıyorlar.
yanından geçerken tam yansa sarı diye düşündüm ben. uzaktan görünce tabi yavaşlanır

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
O yüzden fransızlar sarıyı gördüğü anda yavaşlamaya başlıyorlar. Çizgide yazdıysa da o kadar kurcalamıyorlar.
Fransızlar açcık saf ellaham. Mantıklı olsalardı sarıyı gördüğü anda yavaşlamaya başlamazlardı.En "Mantıklı" olmak ise duruma göre kırmızıda geçip geçmemektir. Değil mi?
Verilebilecek en mantıklı cevap.

Fransızlar açcık saf ellaham. Mantıklı olsalardı sarıyı gördüğü anda yavaşlamaya başlamazlardı.En "Mantıklı" olmak ise duruma göre kırmızıda geçip geçmemektir. Değil mi?
devrimden sonra ekmeği çok yediler zahar ki :D

devrimden sonra ekmeği çok yediler zahar ki :D
Durun şimdi, hatları karıştırmayalım. Sarı görünce yavaşlamaya başlayanlar motorlu taşıtlar.
Bisiklete bir yaptırım uyguladıklarını ben duymadım ki kırmızı da yolu gözeterek ve diğer insanları tehlikeye atmadan geçme taraftarıyım.

Yerine göre duruyorum kırımızı ışıkta . Bazen mecbur durmak zorundayım . Bazen ise o kırmızı ışıkta durmama gerek yok . Yerine göre karar veriyorum . Hızlı gitmiyorum genelde . Yerine göre bazen. Bisiklet ile yaya oluyorum . Yerine göre vasıta .

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
Durduğumu hatırlamıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Durun şimdi, hatları karıştırmayalım. Sarı görünce yavaşlamaya başlayanlar motorlu taşıtlar.
Bisiklete bir yaptırım uyguladıklarını ben duymadım ki kırmızı da yolu gözeterek ve diğer insanları tehlikeye atmadan geçme taraftarıyım.
Hani sarı görünce far tutulmuş tavşan gibi duruyodu bunlar :D

• Üzgün
Tepkiler: Cemal Ç.
10 ay öncesine kadar genellikle uyardım. Ancak bir kamyonetin kasasını beni devirmeden önce son gördüğüm anı hatırladığımdan beri genellikle ve zorunluluk olmadıkça durmuyorum ve çeşitli atraksiyonlarla yoluma devam ediyorum.
Biz bisikletliler yolun en sağını paylaşırız diye bir kural var ya, işte o nedenle eğer durduğunuz ışıkta sağa dönüş varsa bir yolunu bulup o sağa dönüşü geçene kadar devam edin kavşakta. Çünkü sağa dönen gabi, sabi, kıro magandalar sizin düz gidebileceğinizi ve kural gereği sağ şeritte olduğunu anlamaz ve bilmezler. Gazlayıp önünüzden sağa döner ve size yerle buluştururlar. Bilek ağrım bu olaydan sonra ancak 7 ayda geçebildi ve bir kaç aydır gidonu artık rahat tutabilmeye başladım.
Sağa dönüşlü bir kavşakta bisikletli olarak motorlu araçlar gibi sol şeritte pozisyon alamayacağınıza göre, güvenliğiniz için en sağda yeşili beklemekten hemen kurtulun. Bunun başka çaresi yok...

10 ay öncesine kadar genellikle uyardım. Ancak bir kamyonetin kasasını beni devirmeden önce son gördüğüm anı hatırladığımdan beri genellikle ve zorunluluk olmadıkça durmuyorum ve çeşitli atraksiyonlarla yoluma devam ediyorum.
Biz bisikletliler yolun en sağını paylaşırız diye bir kural var ya, işte o nedenle eğer durduğunuz ışıkta sağa dönüş varsa bir yolunu bulup o sağa dönüşü geçene kadar devam edin kavşakta. Çünkü sağa dönen gabi, sabi, kıro magandalar sizin düz gidebileceğinizi ve kural gereği sağ şeritte olduğunu anlamaz ve bilmezler. Gazlayıp önünüzden sağa döner ve size yerle buluştururlar. Bilek ağrım bu olaydan sonra ancak 7 ayda geçebildi ve bir kaç aydır gidonu artık rahat tutabilmeye başladım.
Sağa dönüşlü bir kavşakta bisikletli olarak motorlu araçlar gibi sol şeritte pozisyon alamayacağınıza göre, güvenliğiniz için en sağda yeşili beklemekten hemen kurtulun. Bunun başka çaresi yok...
Arabayla giderken bile önüne kırıyor bisiklete hiç dikkat etmiyorlar. Özellikle arabaya arkadan yaklaşırken hiç görülmüyoruz bunu unutmamak lazım.

Hani sarı görünce far tutulmuş tavşan gibi duruyodu bunlar :D
Genelde kullandığım bir söylemdir ve genelde fransada "sarı" ışığı gördüğü an yavaşlayan, frene basan insan sayısı bir hayli fazladır.
Dipçe: Kendimi Finlandiya aşığı gibi hissetmem normal mi?

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Kurallara uymamız can güvenliğimiz kadar bisiklet kültürü oluşması, sürücülerin bize tavrının dikkatinin gelişmesi açısından da önemli bence. Kurallara uyalım ve lütfen esnetmenin mazeretini uydurmayalım. Kamu spotu gibi oldu ama öyle.

• Beğen
Tepkiler: bisranos
Kurallara uymamız can güvenliğimiz kadar bisiklet kültürü oluşması, sürücülerin bize tavrının dikkatinin gelişmesi açısından da önemli bence. Kurallara uyalım ve lütfen esnetmenin mazeretini uydurmayalım. Kamu spotu gibi oldu ama öyle.
Başka bir toplumda yaşıyor olsak haklısınız diyeceğim de, mevcut koşullarda malesef halkın büyük bir kısmına tavrımızla örnek olmamız imkansız.

Şöyle bir örnek vereyim, Maltepe sahilde yürüyüş yollarından ayrılmış bir bisiklet yolu var. Yürüyenleri falan geçtim, adam oraya bisiklet yolunu kesecek şekilde hamak kurmuş. Adama abi burası bisiklet yolu, napıyorsun dediğinde "s... git başka yerde gez bisikletinle" diyen adama hangi tavırla örnek olabilirsin ki?
Ülkede adalet işlemediği sürece, bunu yapana belediye/devlet gerçekten canını acıtacak bir ceza vermediği sürece, bu adamların "taş duvar"dan farkı olmaz. Anlatamazsın, anlamıyorlar...

• Kızgın
  • Beğen
Tepkiler: Fatihgok ve Atasoy
Kırmızı ışıkta geçen her şeyi göze almıştır, kaporta sensin kendi canın önemi yoksa başkasının üzüntüsü olmana gerek yok.

Kırmızıda geçmenin bahanesi olmaz.

Geri