Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Bu markanın ceketini 3 yıldır kullanıyorum.
Bulunduğum şehirdeki bisiklet mağazasından almıştım.
Çok başarılı.:)

(link)

(link)

Exuma ve diğer önerdiğiniz ürünlerin bahsettiğim ceketin kumaş özelliği ile pek ilgisi yok.
Belirli bir koruma sağlayacaktır ancak maalesef aynı şeyi konuşmuyoruz, ürün kötü olmayabilir ama Exuma'nın daha yumuşak hava için bir ceketi var bende maalesef eforlu sürüşlerde nemi dışarı yeterince atamıyor.

Benim yazdığım modelin hem gövdeyi saran iç bölümü hem sırt bölümünde bulunan havalandırma menfezi dengeli bir iç ısı dağılımı sağlıyor.
Evet ürün günümüz şartları için pahalı ancak her koşulda sürmek istediğim için açıkçası bu tip bir ürüne ihtiyaç vardı.

Merhaba,
Bana sormamissiniz ama cevap vermeye calisayim. Alpha ros gibi ruzgardan ve yagmurdan korusun, ustune sicak da tutsun derseniz bildigim 2 secenek assos ya da sigr urunleri. Tahminim bunlarin ikisi de Turkiye'de yoktur. Castelli'nin idra'larina alternatif gorewear c5 ve c7.
Illa ros serisi castellli isteyen varsa, bana yazsin. Benim eve siparis verebilir, 3-4 ayda bir geliyorum Istanbul'a elden teslim ederim uygun olursam.
Assos ceketlere yurt dışına çıktığımda baktım, renk ve model olarak istediğim gibi olanını sınırlı zamanda bulamadım açıkçası.
O yüzden Alpha RoS modelini almıştım, Gorewear yine siyah ağırlıklı.
Ben teknik özelliklerinin yanında biraz da görsel olarak beğendiğim için Castelli tercih ettim, son derece memnunum.

Scudo
İçi polarlı soft Shell pantolon gibi bir şey sanırım. Linkler hep yabancı sitelerden geliyor. Yok mu Türkiye'de şunlardan satan bir Allah'ın kulu 😂

Ben Exuma kullanıyorum.

Her ne kadar herkesin isteklerini %100 karşılamasa da
(neden karşılamadığını anlamadım.12 ay bisiklet kullandığım halde?)
.11 tl Euro ve 9,5 tl dolar üzerinden ithal ürün almak mantıksız geliyor.
Maaşını dövizle alanlara, sözüm meclisten dışarı.:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Exuma ve diğer önerdiğiniz ürünlerin bahsettiğim ceketin kumaş özelliği ile pek ilgisi yok.
Belirli bir koruma sağlayacaktır ancak maalesef aynı şeyi konuşmuyoruz, ürün kötü olmayabilir ama Exuma'nın daha yumuşak hava için bir ceketi var bende maalesef eforlu sürüşlerde nemi dışarı yeterince atamıyor.

Benim yazdığım modelin hem gövdeyi saran iç bölümü hem sırt bölümünde bulunan havalandırma menfezi dengeli bir iç ısı dağılımı sağlıyor.
Evet ürün günümüz şartları için pahalı ancak her koşulda sürmek istediğim için açıkçası bu tip bir ürüne ihtiyaç vardı.

Assos ceketlere yurt dışına çıktığımda baktım, renk ve model olarak istediğim gibi olanını sınırlı zamanda bulamadım açıkçası.
O yüzden Alpha RoS modelini almıştım, Gorewear yine siyah ağırlıklı.
Ben teknik özelliklerinin yanında biraz da görsel olarak beğendiğim için Castelli tercih ettim, son derece memnunum.

Castelli'nin tasarımları çok güzel, janti. Kalıpları biraz dar diğer markalara göre, benim gibi göbekli arkadaşları üzebilir. Rosso corsa ürünlerini güzel indirimle yakalarsam almaya çalışıyorum.
Ama kışlık giyimde sigr'in malzeme kalitesi çok çok iyi. Kışları trainer'a geçtiğim için kışlık giyim almıyorum artık, yeni ürün alacak olsam düşünürdüm.

İçi polarlı soft Shell pantolon gibi bir şey sanırım. Linkler hep yabancı sitelerden geliyor. Yok mu Türkiye'de şunlardan satan bir Allah'ın kulu 😂
Evet softshell pantolon, yurtdışında yaşadığım için yabancı sitelere daha aşinayım ama siz google'a softshell bisillet pantolonu yazarsanız Türkiye'de satan siteler karşınıza çıkacaktır.

Ağzınızdan nefes alın çok soğuk olduğunda.

bunu görünce geçen hafta bisiklet sürerken yaşadığım anı geldi aklıma :) Olma ihtimali %kaç bilmiyorum ama sabah bisiklet sürerken ağzıma arı girdi ve dilimin ucunu soktu. Şükür alerjim yoktu birşey olmadı :)

Ben Exuma kullanıyorum.

Her ne kadar herkesin isteklerini %100 karşılamasa da
(neden karşılamadığını anlamadım.12 ay bisiklet kullandığım halde?)
.11 tl Euro ve 9,5 tl dolar üzerinden ithal ürün satın alacak kadar salak değilim.
Maaşını dövizle alanlara, sözüm meclisten dışarı.:)
Mümkünse bu sorunuza ben cevap vereyim. Siz katlanır kullanıyorsunuz bu arkadaşlar yol bisikleti kullanıyor ne yazık ki çok farklı segmentler. Sizi memnun eden ürün yol bisikleti kullanan bir arkadaşı memnun etmeyebilir bu çok doğal. Ayrıca insanlar paraları ile alabilecekleri en beğendikleri, en kaliteli ürünleri alınca neden salak olsunlar ki. Benim param olsa disk frenli di2 lu bir yol bisikleti alırdım açıkçası. Altımdaki bisiklette beni heryere götürüyor ama bu bisikleti almam beni salak yapmaz.

bunu görünce geçen hafta bisiklet sürerken yaşadığım anı geldi aklıma :) Olma ihtimali %kaç bilmiyorum ama sabah bisiklet sürerken ağzıma arı girdi ve dilimin ucunu soktu. Şükür alerjim yoktu birşey olmadı :)
Geçmiş olsun bilet falan alsaydınız keşke 😁 ormanda biniş yaparken sıcak havalarda minik sinekler var saatte 6 km/h üzerinde uçamıyorlar.rampa çıkışlarında 6 üzerinde gitmek için zorlamak gerekiyor yoksa sinekler ağıza direkt 😁😁

• Hahaha
Tepkiler: Mysal
(link)

Kışlık giyim ihtiyacı olan arkadaşlar bakabilirler.

Mümkünse bu sorunuza ben cevap vereyim. Siz katlanır kullanıyorsunuz bu arkadaşlar yol bisikleti kullanıyor ne yazık ki çok farklı segmentler. Sizi memnun eden ürün yol bisikleti kullanan bir arkadaşı memnun etmeyebilir bu çok doğal. Ayrıca insanlar paraları ile alabilecekleri en beğendikleri, en kaliteli ürünleri alınca neden salak olsunlar ki. Benim param olsa disk frenli di2 lu bir yol bisikleti alırdım açıkçası. Altımdaki bisiklette beni heryere götürüyor ama bu bisikleti almam beni salak yapmaz.

Verdiğiniz bilgiler doğru değil. Bu soruyu cevapladım bu başlıkta.
Okumadan yazmışsınız ve doğru değil.

• Hahaha
Tepkiler: Ali Eren
Evet softshell pantolon, yurtdışında yaşadığım için yabancı sitelere daha aşinayım ama siz google'a softshell bisillet pantolonu yazarsanız Türkiye'de satan siteler karşınıza çıkacaktır.
Bu (link) pantolondan aldım. Bakalım iş görür umarım.

Verdiğiniz bilgiler doğru değil. Bu soruyu cevapladım bu başlıkta.
Okumadan yazmışsınız ve doğru değil.
Hocam yol bisikletinde performanslı sürüşler yapıyorsan üstündeki malzeme hem seni soğuktan koruyorken hemde nemi hızlı tahliye edip, çabuk kuruması hayati önemli. Yoksa kendinizi zatüre olmuş şekilde bulursunuz. Exumanın softshell ürünleri sıcak tutsada nem tahliyesi yok denecek kadar az. Katlanır bisiklette bunun eksikliğini çok hissetmiyor olabilirsiniz tabi ama performanslı sürüşlerde hayati öneme sahip. Üst düzey ürünlerin farkı burda ortaya çıkıyor tabi marka değerine de bir o kadar para bayılıyorsunuz.

Bisiklet ulaşım aracıdır demiş ki:
Tüm yol bisikletçileri gibi sen de komplekslisin.
Sürekli yokuş çıkıp bayır aşağı inerim. 30-40 km/h görürüm.
Düz yoldan ve asfalttan ayrılan benim parkurlara giren yol bisikletini bir kere bile görmedim.
Kompleks ve takıntılarınızda başarılar.
Engellendin ve ciddiye almıyorum.

Şu andan itibaren ocak dışısın. :D

Yazdığınıza istinaden Bahçeli’nin o cümlesini kullandım. Fazla alıngan ve fevri davranıyorsunuz. Engellediğiniz kişi oldukça mantıklı bir açıklama yapmıştı. Üstelik sizi rencide edecek bir şey de belirtmemişti.

Düz yoldan ve asfalttan ayrılan benim parkurlara giren yol bisikletini bir kere bile görmedim.

Yol bisikletinin kullanım yeri zaten bu söylediğiniz yerler değil mi? Her bisikletin kendine göre kullanım amacı ve yeri mevcut.. Sanırım katlanır kullanıyorsunuz, mesela siz yada katlanır kullanıcıları bir dağ bisikleti gibi dağa taşa çıkabilir mi? Tabiiki hayır, zira o amaçla kullanım için tasarlanmamış bir bisiklet.

Tüm yol bisikletçileri gibi sen de komplekslisin.
Sürekli yokuş çıkıp bayır aşağı inerim. 30-40 km/h görürüm.
Kompleks ve takıntılarınızda başarılar.
Engellendin ve ciddiye almıyorum.

En azından kendi adını daha kullanamayan yaşı ve içi geçmiş kullanıcılar değiliz. Ayrıca kimin kompleksli olduğu gayet ortada. Aynı rotadan giderken beni maksimum 10 saniye görebilirsin. Sence hangimiz kompleks yapıp bunu dışa vurmalıyız? Andropoz yaşıyor olabilirsin ama, lütfen bunun acısını diğer forumdaşlarımdan çıkarma. Adam sadece siyasi alt yapılı göndermek yaparak şaka yapmak istemiş. Bu gayet açık, net ve ortada.

Adil sen zaten hiç yazma.
Korona başlığında defalarca aşağılandın.

Komplekslerinden kurtulamadın daha.

Seni engellemiştim ama kim bu kompleksli dedim ve okuma zahmetinde bulundum.

Sizi arızalı ayarı bozuk tipler sizi.

İşiniz zor. Sizi Allah ıslah etsin.
Kişiliğiniz yok. Arızalı tipler.

Gerçekten şu güzel ülkemizde bu tarz yazıları görünce burdan adam çıkmaz diyor.
Amacın ne? Neren arızalı?

Seni çılgın katlanırcı. Gene çizginden çıktın.

Abi emekli oldun mu, yoksa yaşa takılanlardan mısın?

Mesajıma kahkaha attın.
Bu arızanın kanıtı. Forum ahalisi bunu da bilsin.
Arkadaşlar her üyeyi her yazılanı ciddiye almayın. Aramızda hastanelik hatta görünce uzaklaşılacak arızalı tipler de var.
Keyfinize bakın.
Forumda kalite iyice düştü.

Abi beni Bursa camiası iyi bilir. Gerek bu forum olsun, turcular ve gerekse yarış koşan, kürsü gören bisikletçiler olsun. Tanısan seversin bundan çok eminim. Ama şu bir gerçek; Ben seni sevmem. Neden mi? Çünkü birbirimizi tanıyacak hızda bisiklet süremeyiz. Haa birde; Emekli oldun mu diye sormuştum.

Adil cinsel tabirler kavramlar yazmışsın. Ruh halin sorunlu.! Seni forum ahalisi ve yönetime havale ediyorum.

Tartışmanıza girmek değil niyetim de neden bu kadar gerginsiniz? Cinsel dediğiniz tabir andropoz mu? Bir mtb ci olarak yol bisikletlilerinin bazılarında yüksek ego olmasına katılmakla birlikte ki bende de yüksektir ama yol bisikletçisi değilim, şu son 5-10 mesajda size hitaben aşağılayıcı, yukarıdan bakan (siz gerene kadar) bir tavır göremedim. Sacede meraktan soruyorum, acaba arkadaşlarla konu dışında başka bir sıkıntı mı oldu?

Geri