Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kron XC 500 hakkında

Scudo
Bende xc500 alali yaklasik 1 hafta oldu.. Bende cok kararli bir sekilde xc250 almaya gittim fakat orada benimde kararim degisti... Suan iyiki xc500 almisim diyorum...

• Beğen
Tepkiler: donnie darko
@MEHMET ERDEMİR

Ben XC750 HD kullanıyorum, eğer Kron alacaksanız kronik bir problem olan maşa kilitleme sistemini kontrol ederek alın. Maşayı kilitleyip üzerine ağırlığınızı verin, kilitlendiği için süspansiyonun çalışmaması lazım.
Diğer bir önerim ise akort ayarını kontrol edin, sıra ile ön ve arka tekerleği kaldırın elinizle hızlıca döndürün. Bu esnada balatalar arasından diske bakın, herhangi bir yalpalama olmaması gerekir.

arkadaşlar merhaba
bisikletimde xt sisteme geçiyorum sorum şu... xc500 xt ön vitesi üsten salınım mı almalıyım alttan salın mı almalıyım...

Arkadaşlar bisikletimi 4 ay önce aldım kış başlayana kadar ilk hevesle haftada 2-3 kez dağ tepe asfalt karışık olarak sürüş tecrübem oldu. karşılaştığım bi sorunu dile getirmeyi umuyorum. Hidrolik ön frenimden ilk zamanlar baya bir sürtme sesi geliyodu zamanla geçer demişlerdi. Evet zamanla azaldı fakat hala ses gelmeye devam ediyor. İnternetten ve forumdan biraz araştırma ile fren disklerini ayarlamaya çalıştım ama hala ses geliyor.Tekeri boşta çevirdiğim zaman belli aralıklarla sürtünme sesi geliyor. Birde bisikleti hafif yokuş aşagı serbest bıraktığımda diğer bisikletlere göre hızı oldukça yavaş kalıyor mtb farkından mı böyle bişey var yoksa bisikletin mekanik bir sorunu mu var çözemedim?

benim de xc 500 hd var sürtme sorunuyla bende uğraşıyorum bir türlü ilerleme kaydedemedim forumda denilenleri yapıyorum geçiyor fakat tekrar başlıyor.hız konusuna gelince tekerlek ve göbeklerden kaynaklanıyordur bence.iyi forumlar.

merhaba

benim tavsiyem siz diskle uğraşmayın direk iyi bir servise götürün yada kendiniz yapmak isteseniz arkdaki vitaları az gevşetip elinizle kaliperi ortalyın sıkın ve sonra diskin balataların tam ortasında olduğundan emin olun ses kesilicektir.hız konusunda bisiklet hızları değişkenlik gösterir lastik genişliği yüksekliği ekipman farklılığı kadro açıları rüzgar bisiklet farklılığı vs.

• Beğen
Tepkiler: Can_517
merhaba

benim tavsiyem siz diskle uğraşmayın direk iyi bir servise götürün yada kendiniz yapmak isteseniz arkdaki vitaları az gevşetip elinizle kaliperi ortalyın sıkın ve sonra diskin balataların tam ortasında olduğundan emin olun ses kesilicektir.hız konusunda bisiklet hızları değişkenlik gösterir lastik genişliği yüksekliği ekipman farklılığı kadro açıları rüzgar bisiklet farklılığı vs.

Merhabalar. Bugün geçirdiğim ufak bir kaza sonucu sağ fren kolum yamuldu. Hidrolik sistemde herhangi bir aksaklık yok fakat yenisiyle değiştirmek istiyorum. Tek başına bir fren kolu alabilir miyim? İlla set olarak mı değiştirilmesi gerekir? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

@İlker C.

kron xc500 hd serisinin fren sistemleri seri dışı frenler o yüzden sorunları da çok jant göbekleri de sorunlu ben jantları shimano mt15 ve lastikleride maxxis overdrive 26x2.00 lastiklerle değiştirdim eskisinden daha hızlı oldu(MaşaALLAH) bir abimde bianchi 713 var yokuş aşağı pedal çevirmiyorum o pedal çevirmesine rağmen beni geçemiyor artık gerisini siz düşünün

aynı problemler v-frenlerde yoktur umarım çünki bugün sipariş verdim bir tane.

merhaba 2. el satan sitelerden vb. yerlerden bulursun ancak onu yoksa set olarak alcan :D
BOL PEDALLI GÜNLER.

tek bulamazsın.
yani kolu tek bulamazsın. yarı set alırsın anca. tek kol kablosuyla tek kaliper.
yani sadece arka fren seti.

Geri