Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kron XC 500 hakkında

xc 1000 i hiç görmedigim için bisey diyemiycem 2011 500 le 1000 in arasında ne fark var ?

Scudo
Güle güle kulllan. Şundan kesin nemin ol tourneyden altus, altustan aceraya, areradan alivioyla, ve bundan sonrasında çok büyük fark olmak kaydı ile, deoreden lx e ..... aralarınca çok büyük farklar var. Bunu anca kullanan bilir tourneyden başladım deoreye kadar geldim, ve kullandığım için aradaki farkları çok iyi biliyorum. Ve senide tebrik ediyorum gidip 2011 model bisiklete bi dünya para vereceğine 2010 model güzel bir bisiklet aldığın için ...

@zahiradam

Kron xc 1000 - sodona eldiven - arka ayaklık toplam 750 tl ye aldım

@ahmet enes kasapoglu

teşekkürler :) alivio dan çok memnunum ama memnun olmadıgım şeylerde var MAşası küçük ama güzel esniyo maşanın dibini buluyorum bana büyük bi maşa lazım ne önerirsiniz ? suntour xcm xcr bunların 80 mm 120 mm liklerinden almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

@Recep portal

Sende Salcano 241sv yok muydu yahu? Doğru hatırladıysam ne oldu o bisiklete, memnun kalmadın mı? Bende almayı düşünüyorum da o yüzden sorma gereği duydum.

evet bi ara astro 241 sv yi alıcaktım sonra karşıma kron xc 500 çıktı araştırdım ve bütçeyi yükseltim xc 1000 aldım çok memnunum güzel bisiklket :D

XCM maşanın sağ tarafı kilit için, sol taraf ise sertlik ayarı için. en yumuşak halinde kullanıyor olmayasın? eğer öyleyse bir de sertleştir bakalım (+ kısma getir). ayrıca o maşanın nasıl dibine kadar esnetebildigini de açıklayabilir misin?

@ahmet enes kasapoglu

Olayı kaçırmışım. Alınan makine 2010 ve topgun maşalı sanırım. Şimdi 50-60 tl'den kaçarken önümüze maşa sorunu çıkmış. Eğer 2011 model almış olsaydı XCM maşa vardı ve tatmin edici düzeyde olurdu. Ayrıca 2011 model XC1000'nin kadrosu yeni, 2010 modelde 7005 alu kullanılırken 2011 modelde yeni U6 Alu profili kullanılmıştır. Araştırmalarıma göre 7005'ten daha iyi bir kadro. ayrıca 2011 model herşeyiyle ful bir Alivio set sunarken 2010 modelde sadece arka aktarıcı alivio. Bence kesinlikle 50 ya da 100 TL fark verilip 2011 model alınmalıydı.

Neyse sonuçta alınmış alınmıştır. Eğer maşa alacaksan Recep Portal, Epicon almalısın ki aldığına değsin. XC (T-M-R) serilerinden kesinlikle çok farklı. En başta havalı. Eğer alınamıyorsa XCR tercih sebebi olmalıdır.

Merhaba,

Kiloma (105kg) ve boyuma (1.94m) uygun bisiklet ararken -ki çok fazla seçeneğim olmadığını gördüm- Kron'un bu modeline denk geldim.

Giriş seviyesi bir şey arıyordum ve hem fiyat hem de okuduğum yorumlardan bu bisikletin uygun olabileceğini düşündüm.. Bir de burdan yorum almak istedim.. Yanlış hatırlamıyorsam Efor Bisiklet'teki beyefendi 24 vites ve v fren olanların 550tl olduğunu söyledi, disk fren ve hidrolik disk fren olunca sırasıyla 100er tl artıyormuş. V Fren'in benim için yeterli olacağını düşündüm.. genel olarak şehir içinde (istanbul) ve eğer çok gaza gelirsem kısa mesafeli şehirlerarası kullanmayı düşünüyorum.

beni kaldırır mı bu bisiklet? işimi görür mü? sorun çıkarır mı ?

şimdiden teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar belki bilirsiniz yaklaşık 2 ay önce Kron XC 250 Almıştım Ama amortisörü böyle hiç akıcı değil takıla talıka esniyor. Hiç akıcılığı yok. Arkadaşımın salcano astro 210 sv var onunki cok temiz yaylanıyor yada başka bir arkadaşta daha var onun amortisör de çok güzel yaylanıyor ancak benimki takıla takıla bunun nedeni ve çözümü ne olabilir arkadaşlar?

genelde bu tür maşaların altında vida vardır fakat yerinde olsam servise götürürdüm çünkü biraz karışık bi sistemi var belki geri toplayamayabilirsin ;)

Geri