Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kron XC 500 hakkında

Çıtırtı bazen sele borusundan gelebilir ve seni yanıltır...Sele borusunu çıkar,kuru bezle sil ve borunun girdiği kısma çok az kuru gress yağı sür..Sele borusunu takıp,birkaç tur at...Hala çıtırtı var mı,bak...Aşağıdaki linkte aynı sorun ve çözümü var...Kolay gelsin kardeşim...
https://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=271499

Scudo
bir bisikletcinin orta göbeği çıkaramaması garip, o bisikletciyi bırakıp daha iyi bir bisikletciye gitmende fayda var ayrıca o ses orta göbekten gelmiyor olabilir başka bir bisikletciye göster derim ;)

denedim malesef olmadı çıtırtı devam ediyor bisikletçi sadece pedalları sökebildi göbeği sökmek için alet yok dedi sonra bişeyle sökmeyi denedi onlada sökemedi ben çözemedim bunu dedi
başka bisikletçiye götürdüm bisikleti ters çevirip pedalları çevirdi bişeyi yok dedi ama yük verince pedallara çok çıtırdıyor il götürdüğüm bisikletçi bilyeleri dağılmış olabilir dedi zaten 2 tane bisikletçi var

Problem orta göbekten kaynaklanıyor olabilir ancak dağıldığını zannetmiyorum, orta göbeği çıkarıp, temizleyip, yağlayıp montajını tekrar yaparsanız problemin bir sürelik de olsa gideceğine inanıyorum.

ben xc 500 ün aynakolunu 28-38-48 dişliyle değiştirdim. Fakat orta göbek kısa geldi. 121 mm. lik göbek gerekiyor. İnternetten buldum. Yakın bir zamanda alıp, bisikletçinin taktığı bilyalı göbekten kurtululacağım.

xc 500 ü tavsiye ederim ama bütceniz uygunsa xc 1000 bu koşullar altında sırtınızı yere getirmez ;)

xc 500 ü tavsiye ederim ama bütceniz uygunsa xc 1000 bu koşullar altında sırtınızı yere getirmez

Kron xc4000 kadro aldım. üstüne full deore topladım. jantlarım eski bisikletimden. çift katlı alüminyum belçika üretimi. teller dtswiss. göbekler nowatech. jantları kendim ördüm. jantlar ve frenler hariç 1150 TL tuttu 2009 ağustos ayında. gayet memnunum.
Kron iyidir.

dediğim gibi bu modelin fren vites sistemini değişirken elciğin altında bu uyarı notunu gördüm ve hayret ettim yani: modelinin adı xc ama gidon da yazılanlar bakınız şöyle;
CAUTİON : THIS HANDLEBAR IS DESİGNED FOR CİTY CROS BİKE USE ONLY. PLEASE DO NOT USE İT DOWNHILL RACİNG & MOUNTAİN BİKES OTHERWİSE İT MAY CAUSE RİDERS İN DANGER.

çevirisi kabaca: dikkat bu gidon sadece şehir tur bisikletlerinde kullanılır rica ediyorum öyle tepeinişi yarışı ve mtb bisikletlerde kullanma yoksa karışmam tehlikedesin vs gibi .

şimdi bu normal birşey mi yoksa değişeyim mi yarım metrelik atlayışlarda bazen hissedilir derecede bi esneme olyor acaba notta gerçekler mi yazıyor yada bu kron'un hatası mıdır.?

doğrudur ama o bisiklette zaten downhill yada gercek bi mtb degil sonucta. mtb havasındaki sehir bisikleti :) 550 ytlye ne bekliyosunki

su an sr suntour xcm v2 maşa kullanıyorum onda da aynen boyle bişi yazıyor ama ayet sağlamve sağlıklı bence uç noktaları kast ediyorlar ve coskunk'un da dediği gibi üst model bi mtb değil hoş karşılamalı bence :)

merhaba.3 hafta önce kron xc 500 aldım fakat biraz fazla zorladım galiba.arka jant ta hafif bir yamukluk var ve tekerinde dikişleri sökülecek gibime geliyor.bunu bisikletci düzeltebilirmi yoksa tekeri komple değiştirmemmi gerek.değiştirmem gerekiyorsa fiyatı nedir diye soracaktım .iyi forumlar.

janttaki yamukluk zorlamaktan olmaz akort ayarı bozulmuştur.hızlıyken fln sert bi çukura girdiyseniz yamulmuş olabilir onun akort ayarı olması gerekiyor.tekerin dikişleri derken ne demek istediniz anlamadım.bisikletinizi sıfır aldıysanız aldığınız yere götürün 2 yıl garantisi oluyo.eğer sıfır almadıysanız bi bisikletçiye baktırın.dediğiniz şeylerde jant setinin komple değişmesine gerek yok.

teşekkür ediyorum.bugün bisikletçiye sordum 5 liralık işmiş içim rahatladı.

ArkadaŞlar Max 800tlye BİldİĞİnİz Bİr DaĞ Bİsİkletİ Var Mi?

Bİlİyorum O Fİyata Pek GÜzel Olmaz Ama BİldİĞİnİz SaĞlam Ve GÜzel Bİr DaĞ Varmi???

LÜtfen Yorum Pls :s

Ben seçenekleri sunayım sen seç

Salcano ng303
Kron xc1000
Sedona 741v (öneririm)

benim tavsiye ettiklerim bunlar ama birçok model tükendi bile 2011 ler geliyor

Hmm Salcano Pek Hoşuma Gitmedi Gibi

KRoN xc 1000 we Sedona 741v Bnce Sedona Snn Dediğin Gibi
Peki Ne Kadar Bunların Fiyatları???

sedona 711 ya da 741 güzel olur
(link)
fiyatlara buradan bakabilirsin