Lastik hakkında sorular ve cevaplar

B

BF Okuru

Misafir
Lastik patlaması baş belası gerçekten, Trabzonda yaşadım 2 sene hiç patlatmadım lastik ve sıradan Rubena kullanıyordum, Aydın'a taşındım Vittoria Diamanti 3. sürüşümde diken girdi, biraz da şans ve Ege , akdeniz gibi yerlerde kurak iklim etkisi ile ilk haftada patlattım. Dirençli lastikler genelde daha ağırdırlar patlak koruması , ek katmanlar derken ağır olurlar ve yuvarlanma dirençleri de artar. Yani önce patlaktan korkuyorsak kesinlikle ağırlık önemsenmemeli. Eğer yama taşırım, levye taşırım derseniz ise hafif lastiklerinizin üstüne pompa, yapıştırı derken 150-200 gram daha ekleniyor.

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Hasan Saylık
Arka tekeri nasıl sökücez sanırım 17 anahtar adam gibi 2 tane anahtar taşısak oooo takım çantası ile gezmek gerek. Dirençli ve ağır lastik en azından içiniz biraz daha rahat.

Haaaa muhattabı olan kişiler buraya gelmez ama o içtiği içeceğin cam şişesini yola atıp kırılmadan önce kıran ile şişe arasında nikah kıymak isterim[emoji35] [emoji36]

B

BF Okuru

Misafir
Ben Qucik Realese'i hesaba kattım somunlu arka tekerler hiç aklıma dahi gelmedi :) @Taxonera Evet dirençli ve ağır lastik almalı tabi paran varsa bazı model markalar 200 üstü fiyatları var.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Hasan Saylık
Bu linkteki 60TL kötü mü yani

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar günaydın. Lastikle ilgili küçük bir sorum var. Şuan lastiklerim 29*2.2 dişli lastikler. uzun yolda yoruyor. Schwable marathon almayı düşünüyorum. ama bu seride 28 ince göre var. acaba 28*1.75 marathon takmış olsam uyar mı ? veya 1.75 lik 29'' janta göre hangi lastik vardır ?

B

BF Okuru

Misafir
@Taxonera Bence değil Rubena F/P ürünleri üretiyor tabi daha üst ürünler var ama gezi-tur için yeterli lastiklerdir. Tabi cam her zaman dikkat edilmesi gerekir.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.771
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
benimde arka teker basinc kaybediyor dis ic lastik yeni 60 psi basiuorum 5 km giditmeden 50 ye dusuyor (mtb bisiklet 26 x 1.90)

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
@Rehaserdar
Uyar diye biliyorum yine de denemiş birine sor.

irfang

Üye
Tepki
33
İsim
irfan
Bisiklet
KTM
@Taxonera hocam rubena zırhlı kullanıyorum Allah a şükür yolda bırakmadı şimdiye kadar.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6 aydır schwable active road plus kullanıyorum hiç patlatmadım ama lastiklerimde çatlatlar oluştu

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Nerelerde sürüyorsunuz asfaltda mı. Ben binmeye başladığımdan beri ön tekerin yolundan gözümü alamadım parlayan cam kırıkların kaçtık kaçtık sonunda indik aşağı

Anlamadığın patlayan iç lastik ki dış lastik bundan kat kat kalın bir malzeme nasıl oluyor da dış lastikten delip içeri giriyor aklım almıyor.

Güray Görkem

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
Güray görkem
Bisiklet
Scott
İki ölç bir biç ! Bu atasözü gerçekten doğruymuş , kış geliyor diye merlin'den ön için continental 4 season 700x23 ,arka için continental 4000 sII 700x25 aldım ; gel gör ki benim scott s20 nin arkasına 700x25 olmuyor. Çok canım sıkıldı siz siz olun önceden ölçün

Güray Görkem

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
Güray görkem
Bisiklet
Scott
Fren kaliperinin üst kısmına sıkıştı dönüyor ama 1mm var yok onun için çıkarttım.yolda tehlike arz edebilir.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@BF Okuru nasıl bir bisiklet ola ki o 25 i bile kurtarmıyor üreticiler satmak için yapıyolar al yeni bi fren takımı

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Bu şekilde kullanılabilir bence lastik dışa doğru esneme yapması çok zor ama tabi siz bilirsiniz