Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Forumda daha yeniyim, videoların nerede paylaşıldığını bilmediğimden buraya konu açtım yanlış yaptıysam lütfen kusuruma bakmayın. Serdar Kılıç izlemekten zevk aldığım onun yaptıklarını yapmak istediğim kısaca özendiğim insanlardan.
Dağda tek başınasınız, iç lastiğiniz patladı yanınızda yama yok ne yaparsınız?
İç lastiğiniz tam sibopun olduğu yerden patladı kısacası artık kullanılamayacak durumda peki şimdi ne yapmalı?
Soruların cevabına bu videolardan ulaşabilirsiniz.

bu da 2.

Scudo
Arkadaşlar merhaba,
Asfalt ve şehirde daha rahat bir sürüş elde etmek için bir lastik almak istiyorum.
Mevcut lastiğim CST 29x2.25 57-622 SİYAH
Bana önerebileceğiniz marka ve modeller neler olabilir?
Bir arkadaşımda Michelin 26 inch Country Rock var.
O çok hoşuma gitti mesala
Total bütçem 65 €
Kolaylıklar...

Yeni dış lastiklerim geldi.
Daha önce hiç iç veya dış lastik değiştirmedim.
Dış lastiklerimi kendim değiştirebilir miyim ? Bunu becerebilir miyim.
Levyelerim var, mini pompam var, tekeri tam şişirmek için kompresörüm var.

Bu videodan bakıp yapabilirsiniz çok zor bir şey değil.

• Beğen
Tepkiler: x-rayted
SCHWALBE SMART SAM 29"X2,25 lastiklerim var.

45 psi hava basıyorum ancak 4-5 gün sonra 37-38 psi lere kadar iniyor. Bu sürüş konforu ve hızımı etkiliyor.
Normal mi bu kadar hava inmesi?

Bisikletimi kapalı mekanda beton üzerinde saklıyorum.
(Kilo:90)

@Özgür A. Betonda saklayınca duyduğuma göre ( hatırlamıyorum ayrıntısını) fiziksel bi olaydan dolayı hava kaçırıyo saklarken bisikletleri ters çevirin bi demeyin bakalım ayrıca sibopta filan kaçak olabilir

@mehmet ulaş Hidrolik Frenlere aynısını uygulamayın bence, Çünkü hava ayarı değişebilir buna bağlı olarak fren'de arıza çıakrtabilir, neticesinde yağını boşaltıp tekrardan doldurmanız gerekebilir. HD kullanarak böyle bir sorun yaşıyorsanız ilk önce bisikleti bir yere asmayı düşünün, olmadı yerde yüksekte tutun eğer durum düzeliyorsa lastik de sıkıntı yoktur, eğer öbür türlü bir durum yaşanıyorsa lastiğin bakılması gerekir.

@VeyselKobal
Maalesef yapamadım. Daha doğrusu önü çok rahat yaptım ama arka olmadı. kompresör mu bozuldu anlamadım bir türlü şişmedi lastik. yarın bir daha deneyeceğim.

@x-rayted mesajı yeni gördüm, yarın da olmazsa haber verin, benim pompa ile deneyelim:harika:

@VeyselKobal
Maalesef yeni lastik çok sert belki yanaklara araba lastikçilerinin sürdüğü gibi ıslatacak bir şey lazımdı. Son kısım çok sert kalıyordu mecburen metal levye ile sokuyordum o zaman da muhtemelen iç lastiği patlatıyordum. 2 tane iç lastik telef etmişim olmuyor yapamıyorum.
Bugün işyerinin oradaki bisikletçiye getirdim. O yapmış getirdi verdi.
Umarım takmayı becerebilirim :)

Decathlonda 9.90 liraya satılan levyeler var tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Y.
varsayalım 400-500 km'lik bir yol yapacak olsak, MTB için yol lastiği elzem midir? bana kalsa 100 gramın bile hesabını yapacağım zaten. :) muazzam fark eder mi lastik tercihi?
bunun cevabına göre de yol lastiği tavsiyesi isteyebilirim.

@mehmet.ali
Plastik levyem var. Wiggle dan 2 €ya almıştım (3lü takım), bir tane de ebayden 99 cente metal levye aldım. Plastiğin işe yaramadığı yerde kullanırım diye. Ama kullanmamak lazımmış baksana iç lastiği kesmiş metal levye..
Yani 4 levtye ile geziyorum :)

Geçen hafta emektar salcano city sport'um için aşağıdaki lastikten aldım:

(link)

Sanki Gürkan Genç dünya turu başlangıcı Rubena kullanıyordu diye hatırlıyorum. Moğolistana kadar iyi gitmişti. Fiyatı çok uygun olmasına rağmen hoşuma gitti lastikler. Çekoslovak üretimi yanlış hatırlamıyorsam.

700*35 olan eski lastiklerimi böylece 700*28 yaptım. İyi bir şeyler olacağını tahmin ediyordum ama bayağı fark etti :) Hızlanması, akıcılığı müthiş iyileşti. Kaldı ki adam akıllı göbek bakımı yapmıyorum, 2 senenin kirinden macunlaştı göbekteki gresler. Ona rağmen saat gibi akıyor şimdi.

Merhaba, ben biraz acemiyim.
Dağ bisikleti için dış teker arıyorum, bisikleti aldığımda dış tekeri değiştirmeyi düşünüyorum.
Önceliğim patlamaması.
Patlama korumalı dış tekerler olduğunu duydum.
Bilginiz varsa söyleyebilir misiniz?

Bir de patlamaması için başka bir çözüm var mı? teşekkürler

Arkadaşlar Merhaba,

Hayatım da ilk defa bir formda bilgi alışverişi yapacağım, umarım isteğimi doğru yere yazıyorumdur.
Kendi çocukluğumda kullandığım 3tekerlekli bir bisikletim var yakın bir zaman da baba olacağım ve bu bisikleti çocuğuma hazırlamak istiyorum. Şuan ki sıkıntım yıpranmış tekerlekleri ve oturak bölgesini değiştirmek ama nerden tedarik edebilirm bilmiyorum. Bisikletin oturak kısmı hariç herşeyi orjinal mümkünse bilgisi olan bir akadaşımız bana bu konuda yol gosterir yardımcı olursa çok sevinirim. Screen shot 2015-05-13 at 14.05.29.png

@Antecurs Merhaba,

Çok erken evet ama içim de yaşadığım bu hazırlık heycanı sabırlı olmamı engelliyor. 35-40 senelik bir çocuk bisikletinin parçalarını bulmak ne kadar sürer hiç bir fikrim olmadığı için şimdiden biraz araştırmak iyi olur diye düşündüm.

@////burak//// Kontraplak veya ahsaptan yaptirabilir / yapabilirsiniz oturak kismini. Veya hurdacilarda, bit pazarlarinda benzer modellerden alternatifler icin sansinizi deneyebilirsiniz.
Benim merak ettigim bu bisikletin teker ve rulmanli-bilyeli kisimlari acilip kontrol edilebilir ve yaglanabilir durumda mi? Acilabiliyorsa duzeltemeseniz dahi benzer cikma lastikler bulabilirsiniz sanirim.

Geri