Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

Scudo
@mfmayliba
Ah be güzel kardeşim! 28, jantın inç cinsinden çapıdır. Yazıda sözü edilen jant ölçüsü, jantın çapı değil, jantın iç genişliğidir, ki, o da 15-20 mm civarında olur. Jantın üzerinde yazar, ona bak...

Cahillik değil, gençlik ateşi. Soruyorum, 28'i nerden buldun diye, cevap alamıyorum...

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Selamlar, cube ltd 29 mtb'ye schwalbe marathon 28*200 tur lastiği takmayı düşünüyorum. Daha önce turlarda 26*1.75 kullanmıştım, sorun olmamıştı. Arkadaşımda 26*2.00 'ı görünce açıkçası etkilendim. 1.75 kalınlık bisikletin heybetine göre ince kalır diye düşündüm. Farkındaysanız teknikten ziyade görselliğe ilişkin benim eğilimim. Eleştirilerinizi bekliyorum. Saygılarımla..

Doğru, çift lastikte 400 gr. civarı ağırlık farkı var, ama 2.00 daha konforlu ve yol tutuşu daha iyi diyor kullananlar. Bakıcaz artık. Teşekkür ederim.

Merhabalar. Bisikletimde CST 26X1.95 47-559 lastik var ve jantın üstünde 26x1.75/1.95 559 yazıyor. Lastikleri (link) ile değiştirsem uygun olur mu? Jant 1.75 desteklediğini yazmış ama bir danışayım dedim.

@Ruhi Değiştirebilirsiniz. Biraz daha ince bir lastik takmış olacaksınız, yaklaşık 5 mm daha ince.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Orhan Akarkut
Yardımınız için teşekkürler, sipariş verdim bakalım nasıl olacak sabırsızlıkla bekliyorum :)

merhabalar mosso mtb bisikletimde Starrims HL-QC jant var şu an 2.25 lik lastik takılı ince lastik takmayı düşünüyorum ama ne kadara kadar ince lastik takabilirim ? jant üstünde bilgi yazmıyor nette de jantla ilgili bilgi yok maalesef yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Cetinbudak
Selamlar,
Sedona 345 bisikletimin üzerinde 700x38 lastikler mevcut. Genelde Caddebostan - Pendik veya Beşiktaş - Sarıyer arası asfalt + bisiklet yolunda sürüyorum. 700x35 veya 700x32'ye çevirmek gerek dayanıklılık, gerekse performans açısından sizce mantıklı mıdır? Ayrıca görsel olarak sırıtır mı?

@musAKka Sırıtmaz ama, 38'den 35'e geçmek bir şey kazandırmaz size, 32'nin getirisini de pek anlayamazsınız. Mevcut lastiklerinizi eskitmeye bakın...

@Timbildor

Benim bisikletim de Mosso ve Starrims jant var. 1.35 lastik taktım gayet güzel oluyor.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/9addd5db76daad0fd033f3f473d61d77.jpg

@Orhan Akarkut hocam bende merida speeder t2 var şimdi tam hatırlamıyorum ama sizin bisikletin jant ölçüleri ile aynıydı benimkininde. 28x35c lastik olur mu acaba benim bisiklete? olur sanırım ama emin olmak istedim

Geri