Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

@furkanbisiklet
Hocam araştırdım biraz 29 ve 28 lastiği ayıran şey yanak boylarıymış yani takılabilir ikisinin de latiğin jantın içine gelen kısmı aynı boydaymış 700x*00* olan lastikleri kullanabilirsin yani zaten ben de yol tekerlerini 29 diye satıldığını görmedim hiç

Scudo
jant üzerinde 28" ETRTO: 622*18 MM yazıyor bu jant için hangi lastik aralığında takılabilir ? Ya da öneriniz ne olur limitleri nedir kalın takmak istiyorum.

@eminemin genel hesaba göre 25c'den 40c'ye kadar takılabilir. Eğer kaliteli marka bir jantsa daha da kalın takılabilir sanırım.

• Beğen
Tepkiler: eminemin
Merhaba arkadaşlar eski bisikleti rstore ediyorum jantın üzerine 622x20 yazıyor bir arkadaş bu janta 27x1 1/4 lastik almamı söyledi ben de cok bilmediğimden iç lastiği de aynı oldım fakat uymadı sizin öneriniz nedir ?

@deddo25 28 inç şehir bisikleti jantı sizdeki. İstediğiniz kalınlığa göre 700x32, 700x35 , 700x38 ya da 700x40 gibi lastiklere bakın.

• Beğen
Tepkiler: deddo25
İç l@Aybek Cihan
Teşekkür ederim ayberk bey. Peki iç lastik te aynı ebat mı olmalı ?

@deddo25 Rica ederim. İç lastik de aynı şekilde 700'le başlayana bakın. İç lastiğin desteklediği kalınlığa da dikkat etmelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: deddo25
Mesela 700x35 aldım is ç lastik ne olmalı

Lastik ölçülerinde "c" harci ne anlama geliyor? Bazisinda 700x32c bazisinda 700x32 yazıyor

Herkese selam.
Mevcut jant üzerindeki bilgiler ve dış lastik ölçüleri fotoğrafta.

Sormak istediğim ise kutusunun üzerinde yazılı olan ölçülere göre(compass)(29-1.95 av-32mm.
) , iç lastiğin buradaki dış lastikte kullanılıp kullanılamayacağı.Şimdiden teşekkürler...

Dosyalar

• l2.jpg
    l2.jpg
    1,3 MB · Okunma: 11
  • l3.jpg
    l3.jpg
    1,1 MB · Okunma: 12
  • l.jpg
    l.jpg
    1,1 MB · Okunma: 10
Merhaba herkese, bisikletimin suanki lastikleri
Tubeless kullanima uygun (Michelin wild grip r serisi) fakat jantim maalesef tubeless uygun degil. Yeni janta cok para vermemek icin janti tubeless’a ceviren yapistirici seritlerin oldugunu ogrendim, kullanan veya fikir sahibi olan varmidir , uygulamasi kolaymidir bilgilendirirseniz sevinirim

Merhabalar, elimde 20 küsür yıllık bir jant var,
4559CD10-6660-4237-9F6E-57B20558B75B.jpegüstünde 1.75-2.125 yazıyor üstündeki lastikler çok kalın ağır ve çok dişli olduğu için şehire uygun hafif slick bir 1.75 dış lastik ararken, Rubena Flash serisini gördüm, kullanan gören oldumu yorumlarınız nedir bu lastik için (link)
0098A3F5-FA3B-41B4-830E-8BA7E93DBE25.jpeg
Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden

herkese merhaba. 6 ay önce cube asid 29 inch dağ bisikleti aldım. turlara bazen gidiyorum ama toprak yola girmiyorum. lastikleri şehir tur lastikleri ile değiştirmek istiyorum. üzerinde schwalbe smart sam 57/622 (29*2.25) lastik var. jant üzerinde ertro 622*20 for disc use only - ZX 20 diye yazıyor.yani diğer yorumcularınki gibi 622*20 c değil. fark var mı bilmiyorum. hangi ebadda lastik olmalı ve önereceğiniz lastik varsa sevinim

Merhaba,

28jant Lastiklerimin üzerinde 700x38C yazıyor. İğne subaplı iç lastik modeli. İğnenin boyunu jantın dibinden ölçtüm ve 32 yada 33mm geliyor. İç lastik olarak aşağıdaki lastiği alsam olur mu? 40mm olması sorun yaratır mı? Teşekkürler.

(link)

Schwalbe 27.5"/28"/29" (SV19) İğne Sibop İç Lastik

(link) İnternet sitesinde lastik ölçüleri hakkında kapsamlı bilgiler var, okumanızı tavsiye ederim.

Giant Escape Air var 700x28 Maxxis Detonatör lastikler var geçen hafta ön ve arka birkaç defa lastik patlayınca nolur nolmaz diye yedek lastik alayım diyorum.Bugün dükkanın birisine sordum 25 lira dedi biraz kalını ve daha ince yol bisikleti için (700x23-25) olanı var dedi.Kararsızlıktan alamadım napayım sizce ince olanı alsam uyar mı çünkü şimdikiler yani kalın olan şambreller takarken acayip zorladı beni ... :kötü:

(link)

Arkadaşlar bir sorum var 700x38b dış lastiklerim var bulunması zor bir lastik (yurt dışı kolay da) bu lastikle uyumlu jantlara 29 inç dış lastik uyarmı?

Arkadaşlar bir sorum var 700x38b dış lastiklerim var bulunması zor bir lastik (yurt dışı kolay da) bu lastikle uyumlu jantlara 29 inç dış lastik uyarmı?
700x38b olduğuna emin misiniz? 700b (635mm) artık neredeyse hiç kullanılmayan bir ölçü. 700x38c'nin çapı ise 622mm'dir ve 29" denilen MTB ölçüsü ile aynıdır. Jantın genişliği uygunsa 29" dış lastik takabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Geri