Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik tavsiyesi

Aynı lastiği kullanıyorum. Sökme ve takma dışında güzel diyebilirim. Sökmek ve takmak tam bir eziyet.
Önceki lastiklerim Continental Gp4000 di. Yanına çok yaklaştığını soyleyemem. Ama bu fiyat aralığı için güzel lastik. Ağutos 2022 de aynı siteden çiftini 480TL ye almıştım.

Bu arada kırmızı yanak güzel olur dersen (link)
Tam istediğim gibi bir lastik keşke 32c olanı olsaydı. Siyah-Kırmızı.
Düzenleme: Katlanır zannettim değilmiş.

Scudo
Merhaba,27,5 bisikletimin lastiğini inceltmek istediğimden değiştirmek istiyorum,schwalbe g-one alround yol tutuşuda sağlayacağını düşündüğüm için hoşuma gitti,ama gravel lastiği diye geçiyor,sizce mtb ye uyum sağlar mı?
ölçü de 27.5*1.5

Bende 3 senelik Continental Ultra Sport lastiklerini emekliye ayırarak Vittoria Road Zaffiro Pro 700x28 G2.0 aldım. Yarın takmış olurum diye düşünüyorum, kullanan var mıdır? Ayrıca bu zamana kadar hep 700x25 kullandığım için iç lastiklerim 700x18/25c. 28 de kullansam sorun olur mu acaba?

Son düzenleme:
Michelin Lithion2 700x23c 3x60tpi kullanıyorum. Frenleme, yol tutuşu konusunda gerçekten iyi.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Merhaba dostlar.

Gravelda 700x35 kenda lastiklerim mevcut. Bisikleti daha yoğun şehir içinde kullandığım için lastikleri biraz daha inceltsem mi diye düşünüyorum.

Kolay patlamaması, şehrin mazgalı çukuru derken yolda bırakmaması önceliğim olur.

Eğer biraz daha inceltmek kullanımda gözle görülür fayda sağlar derseniz, marka model fark etmeksizin önerilerinizi almak isterim.

Bende 3 senelik Continental Ultra Sport lastiklerini emekliye ayırarak Vittoria Road Zaffiro Pro 700x28 G2.0 aldım. Yarın takmış olurum diye düşünüyorum, kullanan var mıdır? Ayrıca bu zamana kadar hep 700x25 kullandığım için iç lastiklerim 700x18/25c. 28 de kullansam sorun olur mu acaba?
Merhaba,

Sorun olmaz. İç lastik biraz fazla gerilir içeride. O da bir sorun yaratmaz.

• Beğen
Tepkiler: OgulcanGuven
Merhabalar, Schwalbe Marathon Plus 700x25c lastiklerim artık yol tutmamaya başladı. E malum çiftini 300TL'ye aldığım lastiğin teki dolar kurundan 1300TL'lere ulaşınca alternatif ürünlere yönelmek zorunda kalıcam. Ne marka ve model lastik tavsiyesinde bulunursunuz?

Teşekkürler şimdiden :)

29 iç lastikli uyumlu dış lastik arıyorum 2.10-2.30 arasında genişlik olması lazım .orjinalde
önde Schwalbe Tough Tom 29x2.25
arkada Schwalbe Rapid Rob 29x2.25
arka ince dişli ön kalın dişli
neyse asfalt ve xc dışında pek kullnmyorum
üstündekiler asfalta çok yoruyo ondan ikinci bir lastik seti arıyorum
önerilerinizi bekliyorum

Merhaba dostlar.

Gravelda 700x35 kenda lastiklerim mevcut. Bisikleti daha yoğun şehir içinde kullandığım için lastikleri biraz daha inceltsem mi diye düşünüyorum.

Kolay patlamaması, şehrin mazgalı çukuru derken yolda bırakmaması önceliğim olur.

Eğer biraz daha inceltmek kullanımda gözle görülür fayda sağlar derseniz, marka model fark etmeksizin önerilerinizi almak isterim.

ben işe giderken 32 kullanıyorum. bence masrafa gerek yok. ama illa lasitk almak isterseniz , slik bir lastik sürtünme direnci azalacak , hızınız artacaktır. gravel kingin slik modelleri var.

• Beğen
Tepkiler: Mazm
29 iç lastikli uyumlu dış lastik arıyorum 2.10-2.30 arasında genişlik olması lazım .orjinalde
önde Schwalbe Tough Tom 29x2.25
arkada Schwalbe Rapid Rob 29x2.25
arka ince dişli ön kalın dişli
neyse asfalt ve xc dışında pek kullnmyorum
üstündekiler asfalta çok yoruyo ondan ikinci bir lastik seti arıyorum
önerilerinizi bekliyorum

Merhaba,
Maxxis Rekon Race ve Maxxis Aspen e bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan B.
28 x1 1/2

40-635 lastik için öneri de bulunabilir misin mümkünse link atarsanız çok memnun olurum (bianchi Peggy)
İyi sürüşler dilerim

700x25 arası performans lastiği önerisi olan var mı? Gp 5000 hariç.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletsever_
Herkese hayırlı günler. Ben 27,5x2.1 lik bir janta sahibim. Buna uygun zırhlı dış lastik arıyorum. Kullanım yerlerim düz yol ve hafif arazi yerler. İlgi, alaka ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ordi
Herkese hayırlı günler. Ben 27,5x2.1 lik bir janta sahibim. Buna uygun zırhlı dış lastik arıyorum. Kullanım yerlerim düz yol ve hafif arazi yerler. İlgi, alaka ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Merhabalar. Vermiş olduğunuz ölçüler lastik ebadınız, jant ebadı değil. Jant ebatları genelde ETRTO denen standartta ifade edilir. Anladığım kadarıyla bisikletiniz dağ bisikleti. Dağ bisikletlerine uygun zırhlı lastik sanırım Schwalbe yada Cst markalarında görmüştüm.

Scwalbe Marathon Plus Mtb alabilirsiniz tabi fiyatı tuzlu. Ben Mtb olmayan modelini kullanıyorum çok memnunum patlama koruyuculuğundan. Daha hesaplı lastik ararsanız Cst'nin zırhlı modellerine bakabilirsiniz.

Decathlon'dan Vittoria 700x28c Randonneur lastik aldım bi çift, 360 liradan tanesi. Bakıyorum her yerde 500, 600 küsürlerde fiyatı. Nedir bunun sebebi bilen var mı?

Decathlon'dan Vittoria 700x28c Randonneur lastik aldım bi çift, 360 liradan tanesi. Bakıyorum her yerde 500, 600 küsürlerde fiyatı. Nedir bunun sebebi bilen var mı?
Decathlon genelde uygun olur, sebebi bu. :)

Üretim tarihlerine dikkat edin,malum raf ömrü bitmeye yakın lastik kauçuk özelliğini yitiriyor.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Evet arabala lastiklerinde 5 sene diye biliyorum bisiklette de muhtemelen aynıdır.

Geri