Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik tavsiyesi

Benim bildiğim bunlar tek fiyatı...
Bike and Outdoor da açıklamalar tam yapılmış (üretici sitesinden model farklılıkları daha net anlaşılabilir). Marathon en ağır seri. Ağırlık önemli ise ikinci tercihim smart sam olurdu.
Yeni seri olarak gösterilenler baya pahalılanmış artık... (lastiklerin depoda bekleme süreleri de önemlidir derler )
Eski mtb de bir ara yolda (izmir istihkamın orası) 2 tekeri de aynı anda patlatınca marathonlara geçmiştim. Sonrakilerde de devam ettim. Şimdi crt world zaten marathon tur olarak geliyor...

Scudo
Bisiklet iç lastiği alacağım bianchi t0016 ya göre dayanıklı bir iç lastik almak istiyorum hangi marka almalıyım afyonda hangi bisikletçide bulabilirim

Ben cst c1437 aldım 6 aydır kullanıyorum memnunum ic dış cst yaptım lastikleri günde 8 10 km sürerim patlamadı dişleri daha %80

Alırsın Ford olursun lord :)

Schwalbe Marathon Plus

Serinin tüm lastikleri evladır. Uzun bir süre arkana bakmazsın...
Yürüyen palet savaşa gider misali :)

Bir haftada 4-5 kez lastik patlatınca Marathon Plus'ları taktım. Taktıktan sonra 800 kilometreden fazla yol yaptım geçtiğim yollarda çalı, çırpı ve diken çokça mevcut. Maşallah bir kere bile patlamadı. Kilom 90'dan fazla, bisiklet ağır ve lastiklerim 700x35. Yalnız Vittoria jant bandı ve yine Schwalbe iç lastikler mevcut. Patlamalardan İllallah eden, maddi İmkanı el veren ve ağırlık takıntısı olmayan her bisikletçi bence Marathon Plus serisi bir lastik takmalı. Ayrıca ben Marathon Plus'ın akıcılığının da eski daha dar ve hafif lastiklerimle karşılaştırınca iyi olduğunu düşünüyorum. Artık lastik meselesinde bakış açım kolay patlayan lastik lastik değildir şeklinde isterse uzay teknolojisine sahip olsun.

Arkadaşlar merhaba yol bisikleti için soğuk asfalt az gravel için önereceğiniz patlamaya dayanıklı lastik var mı?700 32 ye kadar kadro destekliyor ?

• Beğen
Tepkiler: templeos
Merhabalar 700*25 michealin dynamic sport lastiği konforu biraz daha artırmak adına uygun bir lastikle değiştirmek istiyorum. lastiği 700*28 bir lastikle uzun turlara biraz daha uygun hale getirmek istiyorum, lastik tavsiyesi olanlar var mı ?

bulabildiğim alternatif uygun fiyatlı lastiklerin linkleri aşağıda , bu lastiklerden hangisi daha uygun olur sizce F/P ve uzun yolda bu bisiklete uyumlu olarak.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Merhabalar 700*25 michealin dynamic sport lastiği konforu biraz daha artırmak adına uygun bir lastikle değiştirmek istiyorum. lastiği 700*28 bir lastikle uzun turlara biraz daha uygun hale getirmek istiyorum, lastik tavsiyesi olanlar var mı ?

bulabildiğim alternatif uygun fiyatlı lastiklerin linkleri aşağıda , bu lastiklerden hangisi daha uygun olur sizce F/P ve uzun yolda bu bisiklete uyumlu olarak.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Zirhli lastikler ciddi agir ve dönme direncleri çok kötü bisikletiniz tur bisikletimi yol bisikletimi mtbmi buna lastik seciminde onemli bir konu.

Bende bir sure tur bisikletinde zirhli lastik kullandim tanesi 900gram olan bir model :). Genis disli mtb lastiginden çok daha zor dönüyordu.

Merhabalar.2022 tern link d8 bisikletimde 20*2.00 schwalbe big apple lastikler var. Bisiklet zamanla hantal gelmeye başladı. hızlandırmak adına 20*1.75 schwalbe green marathon takmayı düşünüyorum.bu fiyatta önerebileceğiniz alternatif lastikler var mı ?

Merhabalar.2022 tern link d8 bisikletimde 20*2.00 schwalbe big apple lastikler var. Bisiklet zamanla hantal gelmeye başladı. hızlandırmak adına 20*1.75 schwalbe green marathon takmayı düşünüyorum.bu fiyatta önerebileceğiniz alternatif lastikler var mı ?
Bütçene uyuyorsa al geç. 20" lastik yok doğru düzgün zaten.

• Beğen
Tepkiler: Leonidas4888
Continental contact urban bulabiliyorsanız tavsiye ederim.

• Beğen
Continental contact urban bulabiliyorsanız tavsiye ederim.
Ternin üzerinde schwalbe big apple kguard 20*2.00 lastik mevcut.Ben de schwalbeye alternatif olarak continental contact urban lastiği buldum. Hem yuvarlanma direnci daha düşük hem de daha hafif marathon greengıarda göre fakat Continental contact urbanın tr de sadece 20×2.00 olan modeli var. 20×1.6 olan modeli piyasada yok. sizce 20*1.75 marathon greenguard mı yoksa continental contact urban 20*2.00 mı ?bu arada continental 200 gram civarı daha hafif shchwalbe 620 gram, urban 450 gram civarı. Karşılaştırma linki altta. (link)

Schwalbe big apple bildiğim kadarı ile kötü bir lastik değil. Bu şahsi görüşüm ama eğer lastikleriniz iyi durumdaysa yaptığınız harcamaya değmez.
Continental contact urban 20x2.00 lastikleri oğlumun bisikletine taktım. Çıkan lastikler yine aynı ebatta specialized pathfinder dı ve değiştirme sebebim ıslak yol tutuşu iyileştirmekti ve amacıma ulaşmıştım. 6 yaşındaki oğlumun yorumu da memnun olduğu yönünde hatta biraz daha hızlı hissediyormuş. Araştırırken de genelde brompton kullanıcılarının yorumlarına denk gelmiştim ve memnunlardı.

• Beğen
Schwalbe big apple bildiğim kadarı ile kötü bir lastik değil. Bu şahsi görüşüm ama eğer lastikleriniz iyi durumdaysa yaptığınız harcamaya değmez.
Continental contact urban 20x2.00 lastikleri oğlumun bisikletine taktım. Çıkan lastikler yine aynı ebatta specialized pathfinder dı ve değiştirme sebebim ıslak yol tutuşu iyileştirmekti ve amacıma ulaşmıştım. 6 yaşındaki oğlumun yorumu da memnun olduğu yönünde hatta biraz daha hızlı hissediyormuş. Araştırırken de genelde brompton kullanıcılarının yorumlarına denk gelmiştim ve memnunlardı.
Brompton lastikleri 16*1,35 baya ince. Aslında urbanın 20*1.6 versiyonu olsa alacağım ama 20*2.00 versiyonu var sadece. Continental schwalbeye green marathona göre hem daha hafif hem de yuvarlanma direnci düşük. Her türlü continental iyi görünüyor tek dezavantajı 2.00 kalınlığındaki versiyonu var sadece Türkiyede. green marathonda 1.5 , 1.75 versiyonları var . Daha iyi olan marathon plus ve racer modelleri mevcut ama fiyatları da yükseliyor

Merhaba. Bunun gibi bir lastik arıyorum. Explore 500 dağ bisikleti için. Onroad lastik olacak. 29 inç boyutunda, 2.20 ile 2.25 civarı bir genişliği olsa iyi olur.

1729000746690.png

Öyle bir şey istiyorsun ki yurtiçinde çok zor o boyutlarda. Schwalbe 26 super moto 2.40 var. Maalesef 29yok.
Eğer ıslakta fazla kullanmayacaksan ince gelmezse 29 2.0 buldum. Screenshot_20241016_001334_com.android.chrome.jpg

• Beğen
Tepkiler: Xantern
etrto değeri tutar mı ?
Uymaması için bi sebep yok hocam. 29" 28" ikisi de aynı jant zaten. Tam olarak "on road" bi lastik değil ama ortadaki şerit sayesinde yuvarlanma direnci oldukça düşük.

29x2.10 lastik 700x54 gibi bir şey yapıyor. O yüzden 700x42C specialized lastikler daha iyi durur muhtemelen kalınlık olarak.

Öyle bir şey istiyorsun ki yurtiçinde çok zor o boyutlarda. Schwalbe 26 super moto 2.40 var. Maalesef 29yok.
Eğer ıslakta fazla kullanmayacaksan ince gelmezse 29 2.0 buldum. 322316 dosyayı görüntüle
2 çok ince hocam. Zorluk yaşatır bana.

Çin'de var mıdır? Aliexpress'ten alabilirim.
Uymaması için bi sebep yok hocam. 29" 28" ikisi de aynı jant zaten. Tam olarak "on road" bi lastik değil ama ortadaki şerit sayesinde yuvarlanma direnci oldukça düşük.

29x2.10 lastik 700x54 gibi bir şey yapıyor. O yüzden 700x42C specialized lastikler daha iyi durur muhtemelen kalınlık olarak.
Biraz tuzlu geldi fiyatı hocam. Tek lastik bu, değil mi? 2 tane alınca 4000 TL tutuyor. Lastiğe bu kadar vermek istemem açıkçası.

2 çok ince hocam. Zorluk yaşatır bana.

Çin'de var mıdır? Aliexpress'ten alabilirim.

Biraz tuzlu geldi fiyatı hocam. Tek lastik bu, değil mi? 2 tane alınca 4000 TL tutuyor. Lastiğe bu kadar vermek istemem açıkçası.
Yani "onroad" dediğiniz için bunu önerdim çünkü ortasındaki şerit sayesinde asfalt performansı iyidir diye. Bu tarzda başka lastik bilmiyorum TR'de. Fiyatı yurtdışına göre iyi ama bütçe yetmiyorsa yapacak bir şey yok. Zaten 29x2.0 ince gelir diyorsanız bu da ince gelir ama çoğunlukla asfaltta kullanacaksanız 2.0 ince gelmez bence.

Yuvarlanma direnci düşük kaliteli bir dağ lastiği alın devam edin bence.

(link)

İlla ki 2.20si olsun derseniz arada 350 lira fark var ki bence değmez.

(link)

ekleme: Şehir bisikleti lastiklerinde istediğiniz gibi bir kaç model var sanırım.

(link)

Geri