Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Maalesef dolar:4,13 euro:5,12 arkadaşlar...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo
@enes_gunesli

Iş dünyası memnun,günü kurtarma derdinde ,22 milyon kredi kartı borclusu,ekonomi tıkırında,halkın cebindeki para çoktan eridi,benzin 6 lira,kazanan bu ülkede mutlu bir azınlık,bunların işi tıkırında,geçen gün dev bir ınşaat firması iflasını istedi,bankalara 250 milyon borçlu,kredi alırken iyiydi ,bu firma niye bu duruma düştü satamadı daireleri,satılan dairelerin ise tapularını almakta millet güçlük çekiyor,ve dava yoluna gidecekler ,kentsel dőnūşūmūn geleceği nokta bu oldu sonunda,ülkeyi ekonomiden anlamayanlar yönetiyor,ekonomi bir bilimdir,
Paramızın değerini ancak üretim yaparak koruruz,üretim yok ise ülke dışardan gelen ithal mallar cenneti olur ise halkta alım gücü sıfır olur ise bu mallar,bunları getiren sponsor firmaların elinde öylede bir patlarki,dün bir minibüs şöförü ile muhabbet ettik ,ağbi dedi üzme tatlı canını dedi ,benzin 10 lira olsun,bu milletin gıkı çıkmaz dedi valla doğru,sinmiş bir halk ,sahipsiz bir halk ,durum vahim.

çok değil daha geçen sene bu zamanlarda eşimle beraber VSF fahrradmanufaktur tur bisikleti almaya niyetimiz vardı, o zamanlar Bisiklet Gezgini kuru sabitlemiş üstüne sezon sonu olduğu için alınabilir seviyede bisikletler vardı, yine de çok para harcamak istemediğimiz için almadık. Şimdi o bisikletleri istesek de alamıyoruz, malum zam oranı kadar maaşımda artma gerçekleşmedi, alım gücümün düştüğünü bu derece sert hissetmek üzücü. Ben de artık tur bisikleti için eski Covanni marka (sanırım yerli üretim bir bisiklet) bisikletimi elden geçirmeyi düşünüyorum velhasıl cant göbekleri, aynakol ve göbeği değişmeli, piyasada da bulunan parçalar ya ucuz ve çok çok kötü ya da pahalı.

Sonra aksesuar ve donanım alımını sıfıra indirdim, lakin Aliexpress bile dolarla satış yaptığı için gözüme pahalı gelmeye başladı.

@mariokaldato

Hemen açıklayacağım,bunlar kayıt dışı ekonomiden geçinen patronların gazeteleri,bu gazeteler ve tv sahipleri yalan haberler ile milleti uyutmaya devam ediyorlar,osman altuğ prof'da bunlara savaş açmış durumda,benzin 6 lira demek,iğneden ipliğe zam demek,bülent ecevit bahçeli yılmaz hükümeti nasıl ekonomide tosladılar ise bu hükümet çoktan ekonomik açıdan tosladı,ne yazıkki mevcut partilerin ekonomik misyonları ülkeyi kurtaramaz,kayıt dışı ekonomiyi hangi parti kayıtlı hale getirecek ,hangi parti üretim politikalarını hedefleyecek,hangi parti yerli otomobil üretecek hemide elektrikli,yok öyle bir parti alayına 24 haziranda kırmızı kart göstereceğim
8 -10 milyon kişi sandıklara gitmeyecek

@mariokaldato

Osman hoca çok kızıyor diyorki erkek olun be diyor açık değil adam olun adam diyor bunun adına zarar değin diyor bütçe açığı değil bütçenin zararı

@Serkan Mıstınoğlu

Memleketin yarısından az bir kesimi

@Yalchinosis

Açıkça devir artık ekonomi devri yani ayağımızı yorganımiza göre uzatacağız
Ybn zincir 85 lira,ayrıca en ucuz vites ve fren telleri takdıracam,rublem sağlam çünki zamanında zincir değişti,ve de sram force ayna kol, zamanla orta göbek sorun çıkartabilir bakacağız duruma

@FARGO

Gülermisin ağlarmısın komedi,,,

@burak gulyapan

Oy vermedim ,sandık ile işim olmaz,8 milyon kişi oy vermedi biz milyonuz adam gibi parti istiyoruz ekonomiden anlayan rahmetli erbakanı daha çok arar bu millet,şu anda yaşayan osman altuğ hoca ile ekonomiyi rayına sokmuşlardı ama sermaye izin vermedi ,,,,,28 şubatı unutmayın,demokratik hakkımızı kullanacağız oy vermeyeceğiz isteyen oy versin değişen hiç bir şey olmayacak ahmet gidecek mehmet gelecek,bakın 25 haziran buraya mesaj atacağım kim gelir ise gelsin bozuk ekonomik düzeni asla değiştiremez çünki bu ülkede kayıt dışı ekonomiden geçinen sermaye izin vermez bunu bir tarafa yazın,

Ne yaptı erbakan osman hoca ile birlikte,dışardaki vatandaşa dediki makine getir dedi,ülkede istihdam yaratmak için,erbakan 100.000 tank yapacağız demiş idi bir vakitte rahmetli ile dalga geçtiler,işlerine gelmiyordu silah tacirlerinin buradaki aracılarında,unutmayın,erbakan bir mucittir,leopar tankının motorunun -45 derecede donmaması için bir cihaz keşfetmişti bu buluş yüzünden almanlar ona müthiş türk dedi ,bizde daha ne dahiler varda,,,,

@Kudret Kurtcebe hocam gerçi doğru söylüyorsun. oy vermek birşeyleri değiştirseydi kesin yasaklarlardı:) ya da şöyle de diyebiliriz; oyu kimin verdiği değil kimin saydığı önemlidir.

Adet yerini bulsun diye seçim yapılacak en azından; ben direkt sonuÇları açıklarlar diyordum.Buna da şükür.Kedi ordusu hazır bekliyormuş:snzdglsn::krnz:
907139.jpg
533a97a26c05091cb486ddbe.jpg

bunlar hep 9 taksitli yaşamın göstergesi olup , alınan çoğu ürün borcunu ödeyemediği kredi ,yada kredi kartları ile .Sonra patlayan krediler ve kartlar !!!

@Rip
Ahahaha fena kenara sikistirdin bak cidden urperdim :D

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
@mariokaldato

Zihniyete bak yahu,ülen araba alıcı sayısı arttı derken senin ürettiğin arabamı bu,22 milyon ithal araç alındı 16 senede,bunların yedek parçalarına giden döviz zarar paradır,çünki biz üretmiyoruz
Ayrıca bu kadar araca benzin lazım ohhhhh maşallah ,bir yılda 10 milyon varil petrol çıkartıp bir güzel petrolün hammaddesini işleyip benzin yapıyoruz desem bu millet aynen inanır,yav bu ülkede köprüyü satın aldığını zanneden ahmaklar var,tombili bir güzel çarptı 75.000 kişiyi,esas suçlu o 75.000 kişi,bir koyup 10 kaldırmak isteyenler aynen bikoyunk olur ,bunlara asla acımam,emek sarfetmek istemeyenler bir dirhem ilerleyemezler,dünya keşifler tarihine baktığımızda ne uçağı icat ettik,ne de elektriği,geçmişe baktığımızda, icat ettiğimiz ne var diye baktığımda bir şey göremedim sen gördünmū raşit dostum,

Organik hoşaf ve bulgur pilavi var abi . bide yerli uçak , yerli sucuk, yerli uzay gemisi ve yerli tiner var abi
@Kudret Kurtcebe

@mariokaldato

Atatürk zamanında yerli uçak olayına girişildi ama gerisi gelmedi ,60 'larda yerli otomobil dendi ,içine benzin koymayı unuttular ya da birileri bunu kasıtlı yaptı,valla ifşa etmek istemiyorum ama içimizdeki bazı baronlar halkın kanını emdiler ,ve bu halk hala daha farkında değil bu baronlarin kim olduğu hakkında,hala aysbergin üstü ile uğraşıyor halk ,halbuki bunun bir altı varki,aman allah yani ,bilen bilir o baronları,,,,,,,,,,bunlar hala etkin ,,,,

Ahahahaaa ekonomi tabi iflah olmaz, baksaniza eger bu haber dogru ise siyasi partilere secim yardimi olarak toplamda 60 milyon tl hazineden para yardimi yapilacakmis. O paraya kactane arastirma tesisleri, ciftlikler, fabrikalar, is sahalari kurulur lan? Kac tane yoksul aile tam donanimli doyurulur, giydirilir, tedavi edilir?

Bunlar sermayeyi kendi cikarlari icin somuruyorlar, halbuki o paralari halkin refahi icin yatirim olarak kullanabilirlerdi, demekki Tr deki siyasi olusumlar kendi cikarlarini halkin refahindan once goruyorlar.

(link)

@mariokaldato
Abi gelişmiş ülkenin yüzde 3 ü bizim gibi gelişmemiş ülkelerdeki yüzde 7 den fazla oluyor :D Ancak algı oyunu yapacaklar ya Almanya'dan daha çok gelişmişiz gibi gösteriyorlar.

Ben vallahi bir yıla kadar insanların fikirleri yavaş yavaş değişir diyordum ama iktidar tabii ki işini sağlama aldı.

(link)

(link)

(link)

Yine de bunun gibi oylarının korunmadığını düşünen insanları eğitip sandık başına getirerek oyları korumayı amaçlayan kuruluşlar var.Gördüğünüz yerde paylaşın linkini ya da aklınıza yatar,şartları da sağlarsanız katılabilirsiniz projeye.Başımıza ne geliyorsa taşın altına elimizi koymamaktan geliyor.Benim yaşım tutmuyor tutsa katılırdım.Paylaşalım yayalım...

• Beğen
Tepkiler: HasanTiçır
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri