Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Maalesef dolar:4,13 euro:5,12 arkadaşlar...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo
Suriyelilere harcanan 31 milyar € : 159.476.400.000,00TRY (159 milyar TL)

@emrahozkan

Argo kullanmadan ne demek istediğinizi açıklayabilirseniz sorayım? Ne demek istediniz? anlamadım.

@Battutaettanci o bir argo kelime değildir.
(link)
aptal
sıfat Arapça abdāl

aptal
sıfat Arapça abdāl
1. sıfat Zekâsı pek gelişmemiş, zekâ yoksunu, alık, ahmak, alık salık
"Aptal bir gülüşle yüzüne bakıyorum." - Y. Z. Ortaç
2. ünlem Küçümseme ve azarlama bildiren bir seslenme sözü
"Aptal! Senin yerini açıkça söyledim ben." - T. Buğra
(link)(link)
(link)

@M.Oonnaayy
@Rip (link)
“Suriyelilerin üretime dahil oldukları ve ekonomiye dahil oldukları bir alan ortaya çıkarabiliriz” şu açıklamasında aslında haklı. Örneğin adam beni işe alsa asgari ücret + sigorta masrafları ile uğraşacak. Ama Suriyeli çalışan olduğu zaman ya kaçak yada devlet yardımlı çalışıyorlar ve beni alacağı yerine minumum 4 tane çalıştıracak ben nasılsa önemli değilim. Az önce haberlerde de yabancı öğrencilere çalışma izni verdiler mis gibi oldu. Bırakın benim yurt dışında bir ülkede çalışmamı kapısından içeri alırken 40 tane soru sorarlar ve olumsuz olarak geri dönüş alırım.

@MakRo ya sayı saymayı bilmiyor, ya da dayak yememiş.
Ruh sağlığınız açısından takip etmeyin gündemi falan. Yazık, tek kelime ile yazık. Küfür ederdim de etmiyorum. Hala yüzde 42 civarında anketler dolanıyor. Gençliğimize yazık.

@MakRo
Bu devlet yardımı meselesi de ayrı bir sorun. Bizim ülkemizdekilere de İŞKUR maaş yardımı yapıyormuş, İŞKUR ile girerseniz bir işe yanlış bilmiyorsam 6 ay maaşının ya hepsini ya bir kısmını devlet karşılıyor adamın. Taşeron işçi çalıştıranlara gün doğuyor resmen.

Bu yüzden işten atılan çok kişi var, devlet yardımı aldırabilmek için. İŞkurdan adam alıyor normal elemanlarını kovup ya da normal elemanlarına diyor gidin işkurdan alacağız sizi diye. Üçkağıt dönüyor anlayacağınız.

Geçen yıl Mart ayında parise gitmiştim madeni paraları da severim gelirken de madeni euro ve cent getirmiştim. Fotoğraf yüklendi mi bilmiyorum 15 adet 1 TL 3 euroyu şuan karşılamıyor ve gittiğimde euroyu tepe değerine yakalanıp 4 TL den almıştım. Şimdi meksikaya gitcem dolar ve dolar karşılığında peso almak durumundayım seneye de onun fotoğrafı farklı olmayacaktır. Malesef ki Türk lirası küresel piyasada dolara endeksli en çok değer kaybeden para birimi oldu. Düne kadar Türk lirası değer kaybettiği için, dolar artıyor gibi geliyordu. Çünkü dolar manipule edilip değer kazanması önleniyordu. Ancak son gelişmelerden sonra dolar küresel piyasada hakkettiği değeri bulmaya başladı yani üstünde olan baskı azaltıldı bunu euro dolar paritesinden de gözlemleme imkanımız var. Mevcut durumda ülkemiz adına yapılması gerekenler neler, neleri yapabiliriz yada kurumlar ve ekonomiyi yönetenler neler yapmalı kısmı var uzun uzadıya yazabilirim ancak ekonomi ve siyaset birbiriyle etkileşim içerisinde, yazacağım önerilerin hepsi zaten bilinen gerçekler olacak. ciddi şekilde reform ihtiyacı var ancak bu ülkemizde yapılır mı mevcut konjonktürde bundan pek emin değilim. Mehmet Şimşek geçen uyarıda bulundu şirket sahiplerine dolarla borçlanmayın vs. Öncesinde seçim sonrası ciddi reformlar olacağını açıkladı. Seçim sonrası mevcut konumunu korur ve ciddi reformlara gidilirse ülke olarak belki bir 5 yıl kadar zorluk yaşarız ama sonrasında bahar gelebilir aksi kısmını düşünmek istemiyorum.

Dosyalar

• 20180512_222123.jpg
    20180512_222123.jpg
    125,3 KB · Okunma: 23
Ülkenin dış borçlarını ödemesek vermiyoruz kusura bakmayın başkada istemiyoruz desek. İçe dönüp eldekilerle çeviremez miyiz ülkeyi. Dışardan şiddetle almamız ya da satmamız gereken ne var ki? Kapatalım havalimanlarını gümrükleri, resti çekmeden önce eldeki yolcu uçaklarını da satalım ama ölücülere değil tabi :) Tarım için yağmurumuzu kesemezler ya çiftçinin mazotu biticek desek sarı kız ne güne duruyor.

@MossoM

Şöyle söyleyeyim; 2 yıl içinde açlıktan ağaçları kemirecek hale geliriz.

Dünyanın geri kalanından izole şekilde yaşamanın ne kadar muhteşem bir şey olduğunu görmek için Küba'nın ve Kuzey Kore'nin refah seviyesine bakabilirsiniz.

@Murat B.
O zaman iyiyiz bu şekilde d e v a m diyelim.
Edit: ekonomi ile alakalı kısmı kimsenin düzeltemiyceğini düşününce başka durumlar devreye giriyor onu atladım. Bu durumda tamam demek için de şartlar oluşuyor.

@Murat B. Aklımızla alay edilmesin, sinirden kendimizi öpecek raddeye gelmeyelim, masai yerlileri ya da Küba halkının kaderini paylaşmaya razıyım. Abi rakınin 70'liği olmuş 104.5 TL. Küba 'da rom bedava en azından. Eğitim ve sağlık da.

ekonomi bakanı bile PASS dedi.

tabii ki dolar ve euro'nun bu kadar yükselmesi dolayısıyla ülkeyi tek başına yöneten akp'lilerin cumhurbaşkanını eleştireceğiz.
araçların cam filmi derecesine bile karar veren adamı yani.

Arkadaşlar Dolar ve dolayısıyla altındaki artış devam eder mi sizce? 4.37 yi üst direnç noktası olarak belirleyenler var şuan 4.33 seviyelerinde sayıyor. Satış yapıp düşünce tekrar almak istiyorum. İki hafta önce gramı 183 e çıktı ve 171 e düştü satıp tekrar almadığıma pişman oldum haliyle :(

@Murat B.

Forum trolü resmen trollenmiş.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
Altının 185 direncini kırması olası görünüyor. 185 i kırdıktan sonra da 190 lara rahat bir şekilde geleceğine yönelik birçok grafik mevcut. Açıkçası bugünden zorlamaya başladi ve kolayca kırar gibime geliyor.@MossoM

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@MossoM

Sorunlar bitmiyor..Sarı kızın karnı neyle doyacak? :) Hayvan yemini de ithal ediyoruz. Geçtiğimiz sene yem ithalatını teşvik etmeye gümrük vergileri sıfırlanmıştı. Su gökten geliyor (umarım gelmeye devam eder.. kuraklık raporları pek hoş değil) tohum nereden peki ? Vaktiyle elimizde kendi tohumlarımız vardı.. Ekerdiniz mahsulün bir kısmından yine tohum alırdınız. Şimdilerde moda programlanmış, genetiği değişmiş, kısır, ithal tohumlar.. Çiftçi bayram ediyor üç misli veriyor alet.. Devlet mutlu maliyet düşüyor. Vurun gözüne o zaman ne olacak sanki.

Sadece günü kurtaralım siyaseti yaparsak gün gelir başına çöker hepsi.. Her şey dövize endeksli.

Euro (link) Doların haline bakın gurbetçiler acayip zengin olarak geliyorlar ülkeye. Buna bir el atılması şart oldu. Euroyu 2TL Doları 1.5TL olarak sabitlesinler bence gurbetçiler için.

@Guanzo şaka mı yapıyorsun?? lol

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri