Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

Merida crosway 40D alalı 3 ay oldu her gün işe gelip gidiyorum yaklaşık 7 km gidiş aynı şekilde geliş. tura hiç katılmadım.
Sorum dizden yukarısında bacaklarımın ön kısmında ağrı oluyor pantolonla gidip geliyorum. 3 ay da hamlık geçmesi lazım ancak sorun pantolonla bisiklet sürmekte mi yoksa hamlık geç mi atılıyor

Scudo
@ahmetelma

Hamlık geçmeliydi, pantolonunda büyük etkisi var ben yapışmayan pantolon aldım dizimin üstünden sürtmeden kayıyor, fakat bahsettiğin bölge ağrısı kadro-sele boyuyla alakalı olabilir, seleyi ileri geri ve yukarı aşağı ayarlayarak deneyebilirsiniz. Sele boyu ayarı diye aratırsanız uygun pozisyonun nasıl olması gerektiğini görebilirsiniz.

Pantolon yapışıyor gergin oluyor. Yapışmayan pantolon alıp denemem lazım sele kadro boyu nasıl olacak hiç araştırmadım ama sürüş zorluğu yaşamiyorum

@karaslanxl iyi akşamlar, bişi sorcam bisikletin üzerindeki lastiklerin boyutu nedir 700x??

Bende crossway 20v var üzerinde dişli 700x40c var değiştirmeyi düşünüyorumda

Alalı ne kadar oldu bakımları yaptınız mı? Kendiniz mi servis mi yaptı, hangi periyotla ve yapılan işlemler neler

@Seozde iyi akşamlar, lastikler 700x32c. Ocak ayında aldım henüz bakım yapmadım bilgi veremeyeceğim maalesef.

Merhabalar. Merida crossway 100 bisikletimin maşasini sabit masa yapmak istiyorum. İnternette speeder 200 den cikma bir düz maşa buldum 150tl ye uyumlu olur mu acaba?

Merhaba arkadaşlar. İlk Bisikletimi elden çıkardıktan sonra merida bisikletleri inceliyorum. merida crossway-40 d ve merida crossway urban 100 modellerini beğendim. Boyum 182.Kadro boyu olarak ne seçmem lazım. Bisiklet konusunda acemi olduğum için yardımcı olursanız sevinirim. 55 kadroyu uygun fiyata buldum ama büyük mü gelir acaba?

Salcano city fun 70 almıştım 2 sene önce bu yaz daha fazla binmeye başlayınca daha hafif bir bisiklete geçmek istiyorum .. genel olarak sahilde 20 km civarı hafta sonları da 50-80 km arası kullanıyorum .. gönül carbon olsun diyor ama açıkcası kullanım şeklime göre çok gerekli durmuyor ... speeder 200-300-400-500 arası hangisini tercih etmek mantıklı olur acaba ..

Bu arada ilk mesaj forum daha evvel okuyordum ama ..

@optictr merhaba, eğer üçlü ayna kol şartın yoksa bütçenin yettiiği en üst modeli al.

@sadi imren

Çok özel bir tercihim yok açıkcası hafiflik ve sağlamlık en temel beklentim ...

@karaslanxl

(link) sizce nasıldır bu ilan?

@optictr
3 seneden beri Speeder 300V kullanıyorum, kesinlikle çok memnunum.
2 x 10 çekiş sistemi, 50/34 dişli oranı ile, kadro yapısı ile yol bisikletine en yakın şehir bisikletidir
fitness sınıfı bisiklettir. 10 kg. civarında ağırlığıyla gayet iyidir.
2017 modeline Merida sitesinde 3335 TL fiyat koymuş.
İlandaki bisiklet ön Tiagra arka 105 donanımlıdır.
2017'de tiagra/tiagra yapmışlar.
Eğer çok temizse ilandaki fiyata alınabilir, o fiyata alabileceğiniz birçok sıfır bisikletten iyidir.
Yalnız; ilanda 26 inç yazılmış, Speeder'ler 28 inçtir.
Yine ilanda satıcı fizik tedavi amaçlı aldığını yazmış;
Speeder tedaviye filan gelmez, hızlıca bir yerden bir yere gidip gelmeye,
çabucak süratlenip akıcı bir şekilde vızır vızır 100+ kilometrelik turlara uygundur.
Hem şehir içinde hem yolda performanslı kullanıma uygundur.
Selamlar...

@Gökhan Korkmazgil

Teşekkürler, fiyat uygun gibi ama görmek gerek o da biraz zor gibi bir de 52 kadro bana büyük gelebilir şuan 18" kullanıyorum geçen Carraro Sportive M size denedim büyük geldi bana .. ona da bakmak gerekecek..

Crossway 20v ye hangi lastikleri almalıyım 700x40c den 28c ye geçeçeğim

(link)

(link)

Bu ikisinden birini alacagım ama hangisini almaluyım

• Beğen
Tepkiler: aga17 ve oguz169
Bende crossway 100 ün lastiklerini değiştirmek istiyorum 700x40 şuan fakat kaca kadar destekliyor 700x28 olur mu?

• Beğen
Tepkiler: aga17 ve Seozde
Öncelikle Jant ölçüsü farklı birimlerle gösterilebiliyor;
Bendeki jantta ERTRO ölçüsü var 622x20
Sol kısımdaki değer 622=700=28" > yani 28 jant. (Eşitlikte ortadaki 700 farklı birimde gösterilişi başta bahsettiğim gibi, yani 622 de 700 de 28 jant demek. Forumda konusu var bu kısım pek açıklayıcı olmamış olabilir.)
Sağdaki değer jant genişliği/boyu/aralıgı vs tam terimini bilmiyorum neyse.

Dış lastik alırken soldaki değer tam uymak zorunda 28 jant ise 28 jant dış lastik alınmalı.

Sağdaki değer de ise seçim aralığı mevcut, yine forumda geniş bilgi verilmiş konular mevcut. Formülü ise şöyle

Jant genişliği(sağdaki değer)
Min değer: 1.4xdeğer (max incelik)
Orta değer:1.8xdeğer
Max değer:2.2xdeğer (max kalınlık)

Benim jant 1.4x20=28
Yani700x28c lastik alabilirim gerçi çok araştırmamakla beraber sınır değerler pek önerilmiyor.

Ben bisikleti ulaşım amaçlı kullandığım için (neredeyse heryere bisikletle gidiyorum) üzerindeki lastik çok hantal gibime geliyor gerçi başka lastik deneyimim olmadı kıyaslama yapabileyim. 32c uygun fiyatlı ve silik lastik(yol bisikleti gibi pürüssüz desensiz) bulamadım 30c zaten pek yok. 28c alacağım sanırım.

Geri