Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merlin Cycles

Arkadaşlar merlinden 2 hafta önce sipariş verdim ve geçen hafta türkiyeye giriş yaptı
gençen hafta wiggle dan verdiğim siparişte 2 gün önce geldi ve her iki aiparişte ptt de bekliyor
ilk siparişim neredeyse 1 haftadır ptt de
acaba pttnin ilgili şubesine gitsem elden teslim alabilir miyim
bilen var mı?
Yanlış biliyor olabilirim,gelen kargolar bölgenizin merkez pttsinde toplanıp,size en yakın şubeye gönderilip gerekli vergi hesaplamaları yapılmak üzere işleme giriyor,sanırım bu yüzden 1 hafta orada bu işlemler sürüyor,işlem bitince sonra size en yakın şubeye gönderilip dağıtıma çıkarılmak üzere hareket ediyor,eğer işlemler tamamlanıp şubenize dağıtım için gelirse orada yakalarsanız şubenizden alabilirsiniz ama orada fazla kalmıyor 1 veya 2.günde dağıtıma çıkıyor,biraz sabırlı olmak lazım galiba;) kargoları beklerken hepimiz dramik anlar yaşıyoruz gözlerimiz yollarda oluyor:komik:

• Beğen
Tepkiler: oscak41 ve Deniz A
Scudo
Yanlış biliyor olabilirim,gelen kargolar bölgenizin merkez pttsinde toplanıp,size en yakın şubeye gönderilip gerekli vergi hesaplamaları yapılmak üzere işleme giriyor,sanırım bu yüzden 1 hafta orada bu işlemler sürüyor,işlem bitince sonra size en yakın şubeye gönderilip dağıtıma çıkarılmak üzere hareket ediyor,eğer işlemler tamamlanıp şubenize dağıtım için gelirse orada yakalarsanız şubenizden alabilirsiniz ama orada fazla kalmıyor 1 veya 2.günde dağıtıma çıkıyor,biraz sabırlı olmak lazım galiba;) kargoları beklerken hepimiz dramik anlar yaşıyoruz gözlerimiz yollarda oluyor:komik:
Cevabınız için tşk
Aslında vergisi vs hepsi hesaplanmış durumda
İl içi dağıtımda görünüyor ama 1 haftadır bu şrkilde olunca insan geriliyor haliyle😀
1 haftada binlerce km yol gelen kargom yine bir haftada 6 km yol gelemedi😀😀

Dağıtım şubesine geldiyse bence albilirsiniz. Benimki dağıtım şubesinde, yarın öğleden sonraya kadar dağıtıma çıkmazsa, kendim şubeden almayı deneyeceğim, buradan yazarım sonucu.

Arkadaşlar merlinden 2 hafta önce sipariş verdim ve geçen hafta türkiyeye giriş yaptı
gençen hafta wiggle dan verdiğim siparişte 2 gün önce geldi ve her iki aiparişte ptt de bekliyor
ilk siparişim neredeyse 1 haftadır ptt de
acaba pttnin ilgili şubesine gitsem elden teslim alabilir miyim
bilen var mı?
28 Ekim yarım gün 29 Ekim resmi tatil (cumartesi yarım gün dağıtım oluyor) 30u pazar zaten normal tatil. Lakin haftanın 7 günü kargo gelimi kaydı yapılıyor. Haliyle bir yığılma oldu önceki kargolar biraz geri planda kaldı diye düşünüyorum. Bir ürün satışı yaptım geçen pazartesi gönderim yaptım 27'sinde Diyarbakır 'a vardı, en son alıcı arkadaş dağıtıma çıkmayan ürünü dün gidip kendisi teslim almış. Keza pazartesi satış yaptığım ürün ise salı günü Eskişehir'de alıcıya ulaştı. Tamamen tahmini konuşuyorum yığılma olduğunu düşünüyorum. Kısa bir dönem PTT'de kargo bölümünde çalıştım. Çalıştığım dönem perşembe ve cumartesi saat 22'de Kayseri 'den Anadolu bölge kamyonu gelirdi onu boşaltmaya giderdik. Sözün özü ne kadar resmi tatil olan dönemlerde dağıtım olmasa da farklı ülke ve şehirlerden kargo gelmeye devam etti. Eğer bulunduğunuz şehirdeki PTT'de ise bence gidip teslim alın.
Görsellerde Diyarbakır 'a gittiği süre çok normal ama 27'sinden itibaren beklemesi saçma, alıcı gidip almasa eminim ki daha dururdu.

Geçen ay Wiggle'dan aldığım ürünleri PTT merkez şubesine gidip elden teslim almıştım. Bu yönden şansım merkez şube evime 5dk mesafede.

Dosyalar

• ptt.JPG
    ptt.JPG
    40,6 KB · Okunma: 8
  • ptt2.JPG
    ptt2.JPG
    43,8 KB · Okunma: 9
Cevabınız için tşk
Aslında vergisi vs hepsi hesaplanmış durumda
İl içi dağıtımda görünüyor ama 1 haftadır bu şrkilde olunca insan geriliyor haliyle😀
1 haftada binlerce km yol gelen kargom yine bir haftada 6 km yol gelemedi😀😀
Ptt'nin web sitesindeki hareket gönderi takip ekranı düzgün veri vermiyor.
Merlin'den verdiğim sipariş dün teslim edildi fakat web sitesinde hala il içi dağıtımda gözüküyordu.
Aynı şekilde Wiggle siparişimde bugün teslim olacak ve onda da takip ekranı aynı şekilde gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Merlin ve Wiggle gönderilerimi Ptt den almam 4 saatimi aldı.
Hatayımda böyle rezil bir kargo organizasyonu görmedim.
2 ayrı noktada 2 şer saat bekledim
Personel ilgisiz ve yetersiz.
Ürünleri depoda bulmaları saatlerini alıyor.

• Beğen
Dağıtım şubesine geldiyse bence albilirsiniz. Benimki dağıtım şubesinde, yarın öğleden sonraya kadar dağıtıma çıkmazsa, kendim şubeden almayı deneyeceğim, buradan yazarım sonucu.
Bugün PTT den kendim teslim aldım. Çok kargo var, çalışan sayısı galiba yetersiz. İçeride arayıp bulmaları zaman alıyor.

• Beğen
Merlinden ilk defa alışveriş yapacağım. Şu lastiğin fiyatı uygun gözüküyor ama tubeless değil diyor. Schawalbe nin sitesinde tubeless yazıyor. Hatta tüm gravel modelleri tubless schawalbenın. Sitede satıcıya soramıyor muyuz.

(link)

Merlinden ilk defa alışveriş yapacağım. Şu lastiğin fiyatı uygun gözüküyor ama tubeless değil diyor. Schawalbe nin sitesinde tubeless yazıyor. Hatta tüm gravel modelleri tubless schawalbenın. Sitede satıcıya soramıyor muyuz.

(link)

Satıcı kendileri değil mi zaten?
sales@merlincycles.com

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

(link)
Genelde Schwalbe'nin serilerinde aynı lastiğin 2 versiyonu oluyor: Lastiğin yanaklarında işaret olarak TLE(tubeless) ve TUBE ONLY ibareleri oluyor. Bu attığınız linkteki bu serinin tube only versiyonu gibi duruyor.

Genelde Schwalbe'nin serilerinde aynı lastiğin 2 versiyonu oluyor: Lastiğin yanaklarında işaret olarak TLE(tubeless) ve TUBE ONLY ibareleri oluyor. Bu attığınız linkteki bu serinin tube only versiyonu gibi duruyor.
Haydaa ben dün evdeki lastiği benzinlikte sısırdım sabahta iyiydi. Ama bu işaretleri hatırlamıyorum eve gidince tekrar bakayım. Bu işaretler olmadan olması mümkün değildir heraldr :D

Sitede cevap vermiş tubeless değil diye

Haydaa ben dün evdeki lastiği benzinlikte sısırdım sabahta iyiydi. Ama bu işaretleri hatırlamıyorum eve gidince tekrar bakayım. Bu işaretler olmadan olması mümkün değildir heraldr :D

Sitede cevap vermiş tubeless değil diye
Her modelde bu işaretler var mı bilmiyorum ama kullandığım 2 Schwalbe modelinde de mevcuttu. Bu kodlama genel bir uygulama/standart olmayabilir de ama mutlaka bir yerinde yazar tubeless veya değil diye

Her modelde bu işaretler var mı bilmiyorum ama kullandığım 2 Schwalbe modelinde de mevcuttu. Bu kodlama genel bir uygulama/standart olmayabilir de ama mutlaka bir yerinde yazar tubeless veya değil diye
Tubeless olmayan bir lastik için neden tubeless değil uyarısı koysunlar ki boşu boşuna. Bugüne kadar ben tubeless olmayan bir lastikte hiç tubeless değildir uyarısı görmedim. Tubeless olanlara yazıyorlar sadece.

Tubeless olmayan bir lastik için neden tubeless değil uyarısı koysunlar ki boşu boşuna. Bugüne kadar ben tubeless olmayan bir lastikte hiç tubeless değildir uyarısı görmedim. Tubeless olanlara yazıyorlar sadece.
Tubeless değil yazmıyor ama tube only ibaresi oluyor.

Tubeless değil yazmıyor ama tube only ibaresi oluyor.

Evet ben de bunu kast ediyorum. İsimlendirme/wording tabii ki değişebilir. Mutlaka belirtiyorlar yeni lastiklerde tubeless ya da tube only vs vs gibi Bıyıkov'un da dediği gibi.

Eve gidince bakayım bi meraj ettim iyice. Sabah havası aynıydı lastiklerın ama yazıyı hatırlamıyorum 1.5 yıllık lastıklerım. Bu arada g-one speed gibi dıssız/ dişleri çok az 35-38 c lastik arıyorum tubeless. Var mı öneri. Ucuz olacak :D

Tubeless bi süre kullanayım önceki cst pıkaları sevmedim dişli oldukları için gittiğin çoğu rotaya uyumsuzdu.

@osmancan71 Kullanmadım ama gördüğüm en ucuz tubeless gravel lastik;

(link)

Tubeless olmayanı yarı fiyatı falan.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
@osmancan71 Kullanmadım ama gördüğüm en ucuz tubeless gravel lastik;

(link)

Tubeless olmayanı yarı fiyatı falan.
Bunun normali var bende aynı model. Bakayım eğer fiyat kargo Vs ile çok çıkmıyorsa alırım
evdeki lastiğe baktım şimdi. yanaklarında tlr tubeless benzeri bir yazı yok ikisininde. ama dünden beri havaları inmemiş. tubeless olmasa heralde imkansızdı inmemesi. speed race guard modeli. linktekide aynı model ama tubeless uyumsuz diyor

fotoğraflarıda böyle.

merlinden gelen cevapta bu ;

Hello, Thanks for the email. As per the listing this tyre is not tubeless.

chaoyang kargosuyla 1210 tl schwalbe 1045 tl . schwalbe daha mantıklı şuan.
(link)

Dosyalar

• WhatsApp Image 2022-11-09 at 21.46.09(1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-09 at 21.46.09(1).jpeg
    74,1 KB · Okunma: 30
  • WhatsApp Image 2022-11-09 at 21.46.09(2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-09 at 21.46.09(2).jpeg
    110,6 KB · Okunma: 32
  • WhatsApp Image 2022-11-09 at 21.46.09.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-09 at 21.46.09.jpeg
    81,2 KB · Okunma: 27
Son düzenleme: