Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merlin Cycles

Scudo
@ataberkdönmez Üstad harilkasın merline yazdım ,spring parcelede yazdım bi şunu söyleyemediler :D :D Şaka gibi;

Sizce UKİME Gideyim mi?

21/02/201707:59:00Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindiReceive item at office of exchange (Otb)--Netherlands (the) (Yurt Disi)
221/02/201707:59:00Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)The item was forwarded to the destination country (Otb)--Netherlands (the) (Yurt Disi)
322/02/201714:55:00Gonderi yurtdisina sevk edildiSend item abroad (EDI-received)--Netherlands (the) (Yurt Disi)
423/02/201710:41:07Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindiReceive item at office of exchange (Inb)--Turkey
523/02/201714:31:59PTT İşyerine GirdiYurtdışı Kabul Geliş Kaydı YapıldıİSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİMBAŞAKŞEHİRİSTANBUL(AVR)
623/02/201714:32:00Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen)Send item to customs (Inb)--Turkey
723/02/201714:32:00PTT İşyerine GirdiGümrüğe Sevk EdildiİSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİMBAŞAKŞEHİRİSTANBUL(AVR)
823/02/201715:44:23 PTT İşyerinde BekliyorİSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİMBAŞAKŞEHİRİSTANBU

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici
@canayaz0734 gitmenize gerek yok, o size gelecektir. PTT'nin gönderim hızı çok iyi şu sıralar, aman nazar değmesin. Bugün bölgenizdeki PTT'ye yönendirilir, yarın veya öbür gün dağıtıma gelirler.

Birkaç yerde sorulmuş genel bir bilgi olsun, Merlin, bike-components gibi siteler kendi taraflarındaki gönderi kodunu paylaşırlar ve eğer takipli kargo ise bu kodun türkiye sınırına girdiği zaman da takip edilebilecek bir karşılığı vardır. CL, RF ile başlayan EE, DE gibi biten kod bu, ve en sondaki iki harf hangi ülkeden geldiğini gösteriyor, DE Almanya mesela. Yabancı takip ekranından sadece onların sınırlarındaki hareketi görebilirsiniz, ama PTT ekranından hem onların, hem türkiye içerisindeki hareketi takip edebilirsiniz.

Bu arada @canayaz0734 bu nasıl bir kargo hızıdır, 21'inde almışsınız, 22'sinde göndermişler, 23'ünde türkiyede. Vallahi muhteşem :) Almanya'dan aldığım kargo tam 21 (yazı ile yirmibir :) ) günde Almanya'dan türkiyeye geldi, sanırım sizinkini uçak, benimkini eşşek ile yollamışlar :)

• Beğen
Tepkiler: alper 76
@Atacan Hocam vallahi adresi yanlış yazmışlar Ptt de öyle gözüküyor. :)

Almanya'dan gelen kargolar en az 2 hafta sürüyor bu nedenden mütevellit artık oralardan alım yapmıyorum.İngiliz abiler hemen kargoya veriyor bizim bu tarafa hemen geliyor :)

Merlin cycles ten alışveriş yapmak istiyorum.750 tl gibi bir rakam tutuyor.Gümrük ödemek sorun değil fakat,gümrük ödeme işlemi nasıl olacak bunu merak ediyorum.Bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirlermi?

• Beğen
Tepkiler: caesar
@aristocrat kardeşim gümrük parasını ürünü getiren ptt memuru tahsil ediyor. Herhangi bir şey yapmana gerek yok. Parayı hazırla yeter ;)

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda Merlin'den birkaç şey aldım toplam 20£ turarında, 5£ da taşıma ücreti var. Gümrük limiti taşımayı kapsamıyor, risk almayayım, 30€'yu geçmesin diyerek Merlin'den sadece ürün tutarını gümrük beyanına bildirmelerini istedim, öyle yaptık dediler.
Ürün yurda giriş yaptı, gümrükten çıktı posta dağıtım süreçleri devam ediyor ama görseldeki gibi damga vergisi ve gümrüğe sunma gibi 4,6 TL'lik bir ücret bilgisi var. Aliexpress'ten çok takipli posta takip ettim ama ilk kez böylesini görüyorum. Postacıya mı ödeyeceğim vergiyi, ya da postaneden mi ödeyip teslim alacağım. Bilgisi olan paylaşabilir mi?

Dosyalar

• IMG_1816.PNG
    IMG_1816.PNG
    32 KB · Okunma: 41
  • IMG_1817.PNG
    IMG_1817.PNG
    28,8 KB · Okunma: 35
s
@Onat G.

size teslim edecekleri zaman elden postacıya ödüyorsunuz ücreti.

• Beğen
Tepkiler: Onat G.
@Aynakoldan ses geliyor

@Murat O

İkinize de çok teşkkürler aydınlattığınız için.

Ödeme yaparken YapıKredi ve Garanti kartlarım kabul edilmemişti, iki bankaya da ulaştığımda yasaklı firma demişlerdi ikisi de. Burayı okuyunca Visa kredi kartı ile ödeyebildiğimi anladım.

@Onat G.

Bu 4,60 kuruş vergi değil hizmet bedeli. Kutuyu açıp bakma bedeli. :) Açıp bakmışlar vergiye tabi bir şey olmadığını anlamışlar, bunun sana maliyeti yani. Ben de bugün bir paketim için aynısını ödedim. Bu önceden 1 TL idi yanlış hatırlamıyorsam. Çok fazla arttırmışlar.

@clubber Bu devlete eşek yüküyle vergi veriyorum, kutuyu açıp bakmaya ne parası alıyor? Bu mantıkta firmanın canavar gibi paketlediği ürünü kontrol sonrası düzgün paketlemezse ürünüm yolda zarar da görebilir. Ülkeye bak ya...

@Aynakoldan ses geliyor Olabilir, ödeme sırasında sms şifre ekranına geçemiyor mastercard.

@Onat G.

Gümrüğe sunma bedeli olarak 4,6 TL alıp az kalsın benim ürünü kullanmadan yalan ediyorlarmış, doğru tahmin etmişim yani. Sağ salim geldi buna şükür.

Dosyalar

• IMG_1829.JPG
    IMG_1829.JPG
    135,6 KB · Okunma: 75
  • IMG_1834.JPG
    IMG_1834.JPG
    115,8 KB · Okunma: 70
  • IMG_1833.JPG
    IMG_1833.JPG
    106 KB · Okunma: 71
  • Beğen
Tepkiler: Dethagorf
@Onat G.

Açıp içine baktıklarını yazdım ya. Yalan etmek için değil kontrol etmek için açıyorlar.

@clubber

Yok onun farkındayım açarken maket bıçağı ile tekeri yarıyorlarmış az kalsın :)

@Onat G.

Bu şekilde bir kontrol sırasında gidon bandımı kestiler. Parasını geri aldım. Sevimsiz durumlar.

Geri