Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

Merhabalar, Legarda kullanıcılarına sorum var. Bisiklet üstünde 1 adet matara yeri var fakat 1 adet daha yapmak istiyorum bunu yapan var mı? Delme işlemini nerden ve nasıl yaptırdınız?
Kadroyu bozmayın bence. Nihayetinde tur bisikleti, gidona veyahut sele altına takabilirsiniz. Çokta hoş duruyor.

Dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    24,1 KB · Okunma: 42
  • images.jpeg
    images.jpeg
    15 KB · Okunma: 41
  • Beğen
Tepkiler: MakRo ve safex
Scudo
@Ysryyn Teşekkür ederim öneriniz için. Bir kaç tane buldum sizin öneriniz var mı?

@Ysryyn Teşekkür ederim öneriniz için. Bir kaç tane buldum sizin öneriniz var mı?
Dostum bagaj ve çanta var ise benim gibi bagaj çantası arkasında koyabilirsin. Yoksa gidon suluk aparatı al 2 li olanlardan.elinin altında olmus olur bence daha rahat. Karar elbette senin. Nihayetinde tur bisikleti oldugu için tuhaf turmaz. Aksine güzel durur. Screenshot_20200825-210121.jpg
değerlendirilebilir.

Dosyalar

• 716488300x.jpg
    716488300x.jpg
    8,9 KB · Okunma: 4
Kadro harici mosso monza'ya ait hiç bir şey yok. Kadroyu da ben boyadığım içim mosso etkitenin olduğu hiç bir şey kalmadı. Marka etiketini çıkarıp bastırsam olabilirdi ama tercih etmedim. Aslında mosso model olarak güzel serileri var. Bu seneki gvl modelleri de hoşuma gitti. Monza yerine bir kaç değişik ile GVL olarak devam ettiler. GVL290'daki ön lastik ile maşa arasındaki fark ve kadronun altından yerin içerisinden geçen kablolar farklardan. Monza'da 700x40c limit olarak görünse de 38c ucu ucuna sığıyor.

Dosyalar

• monza.jpg
    monza.jpg
    1,3 MB · Okunma: 41
  • gvl290.JPG
    gvl290.JPG
    94,1 KB · Okunma: 39
Mosso Legarda serisinde ön ve arka tekeleği sökmek için mandal var fakat mandalı indirdiğimde göbek gevşedi fakat bilmediğimden cesaret edip tekerleği sökemedim. Bilgisi olan arkadaşlar sökme takma işlemi için bilgilerini paylaşabilirmi acaba.

• Beğen
Tepkiler: imamyakali
@ismailaydogan korkma kardeşim, sık tekrar. Ufak bi boşluk olur açınca mandalı, göbekten değil o. Sıkınca boşa çevir ama bi, eğer disk frenli ise sürtme yapabilir. Sürterse gevşetip mili kadro demirine iyice ittirip sonra tekrar sık, düzelecektir.

Kadro boyu düşük olduğu için bayağı bir çekinmiştim ama yersiz bir endişeymiş benimki. Kelebek gidon çok güzel oldu. Sürüş zevki muazzam. Düşünenlere tavsiye ederim.

Dosyalar

• IMG_20200827_124403.jpg
    IMG_20200827_124403.jpg
    1,4 MB · Okunma: 45
  • IMG_20200827_123858.jpg
    IMG_20200827_123858.jpg
    1,5 MB · Okunma: 42
  • Beğen
Tepkiler: ismailaydogan
@ismailaydogan korkma kardeşim, sık tekrar. Ufak bi boşluk olur açınca mandalı, göbekten değil o. Sıkınca boşa çevir ama bi, eğer disk frenli ise sürtme yapabilir. Sürterse gevşetip mili kadro demirine iyice ittirip sonra tekrar sık, düzelecektir.

Kadro boyu düşük olduğu için bayağı bir çekinmiştim ama yersiz bir endişeymiş benimki. Kelebek gidon çok güzel oldu. Sürüş zevki muazzam. Düşünenlere tavsiye ederim.

Legarda MSM v model benimki hocam. Station Wagon aracıma sökmeden tam sığdırabiliyorum fakat ön lastiği sökersem çok rahat bir şekilde sığar arka koltuk kullanılabilir halde iken.IMG_4147.JPGIMG_4148.JPG

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Legarda MSM v model benimki hocam. Station Wagon aracıma sökmeden tam sığdırabiliyorum fakat ön lastiği sökersem çok rahat bir şekilde sığar arka koltuk kullanılabilir halde iken.238779 dosyayı görüntüle238780 dosyayı görüntüle

Kolay hocam o zaman. Korkma, sök gitsin. Ama bununsık sık yapmaktan kaçınman daha iyi olur. Koltuğu indirerek taşıman daha mantıklı. Haa, oldu ki arka koltuk lazım oldu, ayda yılda bir sökmen problem olmaz tabi.

Takarken mili kadrodaki çengele iyice bastırırsan hiç sorun olmaz inşallah.

• Beğen
Tepkiler: ismailaydogan
Arkadaşlar Herkese merhaba,
Dün itibarı ile Mosso 2021 MSM V alarak aranıza katılmış bulunmaktayım fakat biraz pişman oldum diyebilirim. bisiklet kargo ile geldi ve kadro da çok derin çizikler mevcut, arka jant akoru çok bozuk, sele başka bir marka camaro yazıyor üzerinde ve gidon da eğri gibi geldi. bu konuda ne yapabilirim bir fikri olan varmı?

Dosyalar

• 160e1b43-af9b-43df-90b5-1c8100800210.jpg
    160e1b43-af9b-43df-90b5-1c8100800210.jpg
    93,8 KB · Okunma: 43
  • Beğen
Arkadaşlar Herkese merhaba,
Dün itibarı ile Mosso 2021 MSM V alarak aranıza katılmış bulunmaktayım fakat biraz pişman oldum diyebilirim. bisiklet kargo ile geldi ve kadro da çok derin çizikler mevcut, arka jant akoru çok bozuk, sele başka bir marka camaro yazıyor üzerinde ve gidon da eğri gibi geldi. bu konuda ne yapabilirim bir fikri olan varmı?

Bisiklet konusunda tercihiniz güzel pişman olmazsınız fakat keşke kargoyu teslim aldıktan hemen sonra kutuyu açıp kontrol etmek istediğinizi söyleseydiniz. Aldığınız yer ile görüşseniz belki yardımcı olabilecekleri bir konu olabilir belki. Ürün değişimi talep edebilirsiniz sonuçta farklı marka sele göndermişler, jant yamuk diyorsunuz ve kadrodada çizikler olduğunu dile getirirsiniz.

Kargoculara sinirlendim zaten 2 gün dağıtıma çıkarmadılar almaya gittim yok büyükmüş yer kalmıyormuş hafta sonu getireceklermiş falan bahaneler aldım geldim. çizik olayına çok takılmadım aslında diğer şeyler yetti zaten. bisikleti çok araştırarak aldım ve zor buldum ama hiç böyle bişey beklemiyordum konuşayım bakalım ne diyecekler? sele sabitleme aparatının somunu da yoktu normal somun takmak zorunda kaldım :( bu arada bisikleti HouseOfBike'dan aldım.

Kargoculara sinirlendim zaten 2 gün dağıtıma çıkarmadılar almaya gittim yok büyükmüş yer kalmıyormuş hafta sonu getireceklermiş falan bahaneler aldım geldim. çizik olayına çok takılmadım aslında diğer şeyler yetti zaten. bisikleti çok araştırarak aldım ve zor buldum ama hiç böyle bişey beklemiyordum konuşayım bakalım ne diyecekler? sele sabitleme aparatının somunu da yoktu normal somun takmak zorunda kaldım :( bu arada bisikleti HouseOfBike'dan aldım.
Çok geçmiş olsun hocam, ama bu aksilikler hevesinizi kırmasın. Halledilebilecek şeyler zaman zarfında. Bende Legarda 2021 MSM V aldım ve çok aradım 51 kadro, izmirde sadece tek bir bisiklet bayiinde bulabildim, gittim bayiden görerek aldım. Bence size yakın Mosso bayilerini araştırın bayiden görerek almanız daha iyi olur. İade hakkınızı kullanmanız bence mantıklı olur.

Bisiklet konusunda tercihiniz güzel pişman olmazsınız fakat keşke kargoyu teslim aldıktan hemen sonra kutuyu açıp kontrol etmek istediğinizi söyleseydiniz. Aldığınız yer ile görüşseniz belki yardımcı olabilecekleri bir konu olabilir belki. Ürün değişimi talep edebilirsiniz sonuçta farklı marka sele göndermişler, jant yamuk diyorsunuz ve kadrodada çizikler olduğunu dile getirirsiniz.

Aldığı yer farklı parça ile göndermiş, baştan faul. Bence yardım da etmeyecektir.
@asulus
Kardeşim hayırlı olsun mu yoksa geçmiş olsun mu demeliyim bilemedim.

Bana kalırsa arayıp iade etmek istediğini söyle. Gerekçe olarak hem orjinal dışı parça olduğunu belirt, hem de kadrodaki çizikleri. Aramadan önce ses kaydedici uygulama indirip görüşmeyi kaydet, görüşmenin hemen başında mutlaka ve mutlaka " bu görüşme gerekli görüldüğü takdirde ilgili mercilerle paylaşılmak üzere tarafımca kayıt altına alınıyor " deyin.

Bu şekilde elinizde sağlam bir kanıt olur. Çünkü bazı art niyetli satıcıların iade taleplerini almadık diyerek mağdur ettikleri bir çok müşteri var ortalıkta.

Nerden aldığınızı bilmiyorum, ben de ilk mosso aldığımda sağlam diye bilinen bir markadan almıştım ve pedal seti, sele, lastikler gibi bir çok donanımı değiştirilmiş çıktı. Götürdüm iade ettim, etmeden önce de bahsettiğim gibi kayıt alarak elimde kanıt olmasını sağladım.

@imamyakali şimdi aldığım yer ile görüştüm sele ile alakalı yeni gelen serilerde bu markanın çıktığını söylediler daha önce gelenlerde mosso yazıyordu dediler. çiziklere yapabilecek bişey yok kargoda çizilmiş ama diğer problemler alakalı çok ilgili davrandılar gelirseniz hallederiz bütün problemlerinizi dediler ve bulunduğum yere yakın biyerde haletmem için yardımcı olacaklarmış. bakalım gelişmeleri yazarım yine 1 ay rodaj oluyormuş zaten iyice bir otursun her şeyi bakalım ne olacak.

• Beğen
@asulus HouseBike yardımcı olur diye düşünüyorum. Umit Bisikletin kendi mağazası zaten.

Düzeltme: mağaza ile görüşmüssunuz, sonradan gördüm.

hakkınızı arayın öyle saçma şey mi olur ?

@imamyakali hocam kelebek Gidonun markası nedir ? Elciklerin uçlarını kestiniz mi ?

Mosso Monza bisikletin maşası kırıldı. En uygun nereden temin edebileceğimi bilen varsa yardımcı olabilir mi?

bisiklet orijinal kutusunda değil miydi? eğer kutuda darbeden dolayı delikler oluşmuşsa kargoda hasar görmüştür, ama kutuda herhangi bir darbe yok ise satıcı bu şekilde göndermiştir demek zorunda olacağım maalesef.

bisiklet orijinal kutusunda değil miydi? eğer kutuda darbeden dolayı delikler oluşmuşsa kargoda hasar görmüştür, ama kutuda herhangi bir darbe yok ise satıcı bu şekilde göndermiştir demek zorunda olacağım maalesef.
ben ön kurulum yaptırdım garanti başlatılsın diye vs başka bir kutuda idi ve delikler vardı belli zaten kargoda olduğu :( bir daha kargo ile bisiklet almam sanırım

Geri