Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

@fensinn böyle tık tık diye sesler değil mi? O genelde ya çok sıkmaktan ya da biraz gevşek kaldığından oluyor. Düzgün şekilde sıkıldığında o ses geçiyor. Bir zararı var mı tam bilmiyorum. Onun haricinde üst boru altından geçen kablonun 1. tutacağı da gıcırtı ses yapabiliyor bazen. Eğer gidon harici ses varsa odur.
Hayır hocam gıcırtı sesi bendeki gidon boğazından geliyor ondan eminim ama nasıl çözerim bilmiyorum

Scudo
Bir sorum var hidrolik disk frene ne tür bakım yapılıyor (yapılıyor ise) ve ne sıklıkla yapılması gerekiyor acaba? Balata değişimini hangi süre zarfında gerçekleştirmeliyim?

Legarda kullanıcıları gidon boğazında gıcırtı şeklinde ses geliyor vidaları sıkmama rağmen bu tarz bir sorun yaşayan çözen var mi ?
4 gün önce aldığım 2021 msm v de dediğiniz o ses başladı, sıksamda 1-2 kullanımdan sonra yine ses yapmaya başlıyor gidonun yukarı aşağıya açı ayarlanan yerinde.

4 gün önce aldığım 2021 msm v de dediğiniz o ses başladı, sıksamda 1-2 kullanımdan sonra yine ses yapmaya başlıyor gidonun yukarı aşağıya açı ayarlanan yerinde.
Bugün açılı boğazın vidalarını daha kaliteli vidalar ile değiştirdim bakalım ile yarayacak mı ?

Abi bana 3200 diyor 3000e düşürdüm resimlerde sıfır gibi duruyor biride sete bakma claris olsun giant olsun dedi bende bunu buldum bumu sizce mossomu

(link)
(link)
Mosso için fiyat güzel dediği gibi 1 2 kez kullanılmışsa ama sıfırını istambulda satan var neden ikinci el alacaksın ki

(link)
Pek pazarlık sevmez satıcı ama ben 3 bisiklet alışverişi yaptım kendisinden fiyatları iyidir. İşinize yararsa bakın derim arayıp renk ve beden sorabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: proxyminee
Cyclo cross ALIN... FB_IMG_1590842611277.jpgIMG_20200724_173131-EFFECTS.jpg
Merhaba arkadaşlar, mosso 1924 msm h kullanısıyım. Tekerleklerin kolay sökülüp takılması için elle açılıp kapanan bir sistem yapılmış bu da hırsızlara davetiye çıkartıyor. Bunun yerine takabileceğim bir parça önerir misiniz?
Kendi işini zora sokmuş olursun. Lastik patlaması VS gibi durumlarda zor olur. GÖZÜNÜN ÖNÜNDEN AYIRMAYACAKSIN. MİLLET YATAK ODASINDA SAKLIYOR 👍

Dosyalar

• IMG_20200724_173131-EFFECTS.jpg
    IMG_20200724_173131-EFFECTS.jpg
    1,7 MB · Okunma: 7
@fensinn var kral, bende de var o gıcırtı. Hatta arada çat diye ses geliyor

Mosso için fiyat güzel dediği gibi 1 2 kez kullanılmışsa ama sıfırını istambulda satan var neden ikinci el alacaksın ki

(link)
Pek pazarlık sevmez satıcı ama ben 3 bisiklet alışverişi yaptım kendisinden fiyatları iyidir. İşinize yararsa bakın derim arayıp renk ve beden sorabilirsiniz.
Aldım abi çoktan geç kaldık sağlık olsun tekrar sahibine bunuda koyup birdahaki aylıkta yükselticem başka bir model alcam.

• Beğen
Tepkiler: DeaKeN
Bir sorum var hidrolik disk frene ne tür bakım yapılıyor (yapılıyor ise) ve ne sıklıkla yapılması gerekiyor acaba? Balata değişimini hangi süre zarfında gerçekleştirmeliyim?
Hidrolik te yağ basımı biraz zahmetli oluyor. Kendin yapamayacağın bir iş diye biliyorum. Ki yapan ustaları gördüm, onlarda strese giriyor yaparken. Balata senin sürüş ve frenlemene bağlı. Ortalama 6 ay rahat gider kalite balata kullanırsan (ŞHİMANO) 60 TL tanesi.

@Ysryyn cevap için çok teşekkür ediyorum. sanırım sezona hazırlık için 100tl bir bakım parası yatıracağız frenlere

Bugün açılı boğazın vidalarını daha kaliteli vidalar ile değiştirdim bakalım ile yarayacak mı ?

Açılı gidonlar ne yazıkki bana güven vermiyor. En kaliteliside olsa bir süre sonra sorun çıkartacakmış gibi. En iyisi sbite geçmek

Arkadaşlar merhaba bisiklet alacağı gözüme mosso legarda 2021 MSM V ve 2024 modeli çarptı normalde önceliğim carraro ama mossonun bu modelinin fiyatı ve üstünde ki parçaları hoşuma gitti fena gibi değil ama mossonun ümit bisiklete ait olması kafamı karıştırıyor. Daha önce carraro kullanmış biri olarak mosso dan memnun kalirmiyim beni ne derece tatmin eder cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar legarda modellerine 35 yerine daha küçük ebatta lastik takıp deniyen oldu mu

Arkadaşlar merhaba bisiklet alacağı gözüme mosso legarda 2021 MSM V ve 2024 modeli çarptı normalde önceliğim carraro ama mossonun bu modelinin fiyatı ve üstünde ki parçaları hoşuma gitti fena gibi değil ama mossonun ümit bisiklete ait olması kafamı karıştırıyor. Daha önce carraro kullanmış biri olarak mosso dan memnun kalirmiyim beni ne derece tatmin eder cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bende carraro sportive 220 almayı düşünüyordum, çok araştırdım inceledim gerçekten güzel bisiklet. Fakat Mosso Legarda 2021 MSM V yi görünce fiyat olarakta aynı olduğunu fark edince tereddütsüz Mosso aldım ve 1 haftadır biniyorum gerçekten anlatamayacağım tarzda keyfi olan bir bisiklet. Bana sorarsanız iki bisikletide deneyin ondan sonra karar verin derim. Ama benim tercihim carraro ile arada yüksek bir fiyat farkı dahi olsa tercihim mosso olurdu.
5E5B63A2-EE97-4EBC-A491-E490B605CFE3.jpeg
Mosso ümit bisiklete ait değil, Taiwan dan ithal edilen bir bisiklet sadece Türkiyeye bu bisikleti getirip montajını ülkede yapan firma ümit bisiklettir. Mosso ayrıca kadro üreticisi olup farklı bisiklet kadrolarını imal eder.

abiler, dostlar mosso legarda modelinde elciklerim biraz abanınca terse doğru dönüyor bunun bir çözümü var mı?

bir de arka aktarıcıları upgrade etmek istiyorum. Altus modelinden neye yukseltebilirim? Model 2024

Son düzenleme:

Loctite tarzı bir vida sabitleyici ile bu sorunu bir daha yaşamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: fensinn
Merhabalar, Legarda kullanıcılarına sorum var. Bisiklet üstünde 1 adet matara yeri var fakat 1 adet daha yapmak istiyorum bunu yapan var mı? Delme işlemini nerden ve nasıl yaptırdınız?

• Beğen
Tepkiler: imamyakali
Merhabalar, Legarda kullanıcılarına sorum var. Bisiklet üstünde 1 adet matara yeri var fakat 1 adet daha yapmak istiyorum bunu yapan var mı? Delme işlemini nerden ve nasıl yaptırdınız?

Kadroyu delmeyeceksin. Şu üründen alabilirsin.

(link)

• Beğen
Tepkiler: safex
Açılı gidonlar ne yazıkki bana güven vermiyor. En kaliteliside olsa bir süre sonra sorun çıkartacakmış gibi. En iyisi sbite geçmek
Hocam galiba haklısınız çünkü benim Gidon boğazı artık tutmuyor ağırlığımı yükleyince birden tak diye aşağı düşüyor vidaları sıktım değiştirdim olmadı.legarda için hangi ölçülerde bir gidon boğazı almam gerekir?

• Beğen
Tepkiler: imamyakali
Geri